EN|RU|UK
  219  1

 ДЕПУТАТИ НЕ ВІРЯТЬ ОПОЗИЦІЙНОСТІ «НУ», АЛЕ ПІДПИШУТЬ З НЕЮ ОСОБЛИВУ УГОДУ?

Події в Верховній Раді розвиваються за принципом гойдалки. Чи, як казав Василій Алібабаєвич у «Джентльменах удачі», ромашки, в яку граються депутати: тут пам’ятаю, тут не пам’ятаю, тут вірю, тут не вірю… Ось і чергова заява «Нашої України» про перехід в опозицію, чесно кажучи, викликала більше іронії, аніж інших емоцій.

Зрештою, це справа кожної політичної сили – визначатися на якому боці барикад перебувати. Та навряд чи сьогоднішнє рішення «НУ» остаточне. Фактично, воно кардинально не змінить ситуацію.

Хоча самі депутати особливо не переймаються – навіть нашоукраїнці радять не робити поспішних висновків. Так, міністр молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО говорить, що поки не можна говорити про остаточні рішення. «Очевидно, вони мають бути прийняті після рішень політрад партій, що входять у НСНУ. І після сьогоднішнього дня, коли формально була створена коаліція, є потреба провести таке обговорення і визначитись, як діяти далі», - зазначає він і додає – час для цього ще є.

БЮТівці до дій свої нових колег по опозиції ставляться дещо скептично. «Очевидно, мова йде просто про розподіл певних комітетів. Можливо, «НУ» і буде в опозиції. Це залежить від того, кого призначать прем’єром», - переконує Василь ОНОПЕНКО.

Микола КАТЕРИНЧУК, с свою чергу, хоче бути дуже обережним в прогнозах, але зазначає, що заява «Нашої України» сьогодні виглядає цілком логічно. На питання чи ускладнить вона переговори між ними й коаліціантами відповідає досить туманно: «Опозиційна діяльність пов’язана з одним – як вийти з неї і потрапити у владу. Якщо це буде зрозуміло людям, то на наступних виборах ви отримаєте підтримку. Якщо займатиметеся працевлаштуванням конкретних осіб, це закінчиться плачевно». Тож, розумійте, як хочете... Він, в свою чергу, пропонує створювати опозиційний тіньовий уряд: «Це треба зробити якомога швидше, якщо, звичайно, не уде розпуску парламенту».

Регінал Володимир ЗУБАНОВ, натомість, позитивно сприйняв слова Анатолія Кінаха: «Добре, що в нас буде дві опозиційні сили, а значить не одна Юлія Володимирівна консолідуватиме на собі протестні настрої в суспільстві». Його колега Людмила КИРИЧЕНКО, щоправда, дивиться на платня більш прагматично: «Це дає «Нашій Україні» можливість приймати активну участь в розподілі комітетів». На її думку, опозиційність «НУ» не ускладнить переговорний процес. Таке ж припущення висловив і Андрій КЛЮЄВ в коментарі «Цензор.НЕТ».

У соціалістів теж не має однозначного ставлення до заяв парламентарів. Так, міністр АПК Олександр БАРАНІВСЬКИЙ не сприймає всерйоз заяви Кінаха: «Пройде невеличкий період і все стане ясно». Іван БОКИЙ вважає, що переговори триватимуть і з «опозиційною» «Нашою Україною». «Але, я так розумію, далі буде індивідуальна робота з депутатами», - додає він.

Член фракції СПУ Євген ФІЛІНДАШ говорить, що заява колег з «НУ» залишила не до кінця зрозуміле враження. «По перше, немає офіційно поданих документів, як того вимагає регламент. По друге, висловлено вітання на адресу новоствореної коаліції. По третє, судячи з тих процесів, що йдуть всередині фракції «Нашої України» цілком ймовірний варіант, коли буде укладено щось на зразок особливої угоди з коаліцією. І «НУ» буде брати участь, як в розподілі комітетів, так і, можливо, виконавчої влади. Тому, я не поспішав би з висновками щодо переходу «Нашої України» в опозицію».
Источник: Олександр Курінский для «Цензор.НЕТ»
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх