EN|RU|UK
  335  1

 ВЕЛИКИЙ ТОРГ: ЄХАНУРОВ, ЗВИЧАЙНО, НЕ ОРАКУЛ, АЛЕ В КОАЛІЦІЇ ЙОГО ЧЕКАЮТЬ

Вчора до обіду п’ять із шести політичних сил, що входять до складу «Нашої України», були готові приєднатися до новоствореної коаліції. По обіді до Президента «прорвалась» Юлія Володимирівна, після чого й було прийнято рішення про опозицію. Але цілком ймовірно, що все зміниться ще на цьому тижні.

«Відсотків на 90 переконаний, що більша частина «Нашої України», або вся вона, ввіллється до складу нової коаліції. Для більшості її членів, як показує досвід, важливо перебувати при владі, а в якому форматі і з ким – питання другорядне. Вони вже одного разу парафували угоду з «Регіонами» і нічого принципово з тих пір не змінилося», - говорить соціаліст Євген ФІЛІНДАШ. Він переконаний, що нашоукраїнці просто намагаються увійти в коаліцію на якомога вигідніших умовах.
Правда, самі представники «Нашої України» коментують ситуацію дуже неохоче. Теза в них одна: «Хто вам таке сказав? Не буде цього!».
Лілія ГРИГОРОВИЧ відповідає запитанням на запитання: «Для чого тоді було вчора по всім каналам трубити, що «Наша Україна» змінює стратегію та готується до перевиборів?». Роман ЗВАРИЧ узагалі відповідає категорично: «Це виключено на 110%». Але тут же підкреслює – говорити він може тільки про себе.
Юрій ЄХАНУРОВ, якого називають одним з головних лобістів широкої коаліції всередині «НУ» говорить, що на сьогодні його політична сила не планує змінювати рішення. Надалі ж відповів просто: «Я не оракул».
Депутати з БЮТу сподіваються, що їхні колеги таки не піддадуться спокусі. Водночас чудово розуміють, що шальки терезів можуть схилися в будь-який бік. Тому хочуть вірити словам Безсмертного, Тарасюка і Кінаха, які зранку прийшли на засідання фракції Блоку Юлії Тимошенко, і переконували: вони порадились і вирішили, що не можуть допустити реваншу…
«Мені здається, що «Наша Україна» зайшла за червону лінію. Вороття назад немає, - говорить Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ. – Коаліція «КПРС», як ми її скорочено називаємо, немає особливої необхідності в наявності «Нашої України» - бліцкриг відбудеться і без неї. Через те, сказати, що є величезна притягальна сила не можна».
Міністр агропромполітики Олександр БАРАНІВСЬКИЙ розглядає ймовірність приєднання «НУ» до коаліції і думає, що учорашнє рішення приймалось на емоціях. «Вони будуть в коаліції. Їх присутність необхідна – це було би краще. Треба примирити і Схід, і Захід, всіх... Якщо вже зробили один крок, треба роботи й другий і заспокоювати суспільство». Він не виключає варіанту, коли до коаліції приєднаються окремі депутати, але підкреслює: «Найкраще, якби це робилось консолідовано».
«Регіонали» до вчорашнього рішення чи то гіпотетичних союзників, чи то противників ставляться спокійно. «Ви ж знаєте, що в них не було одноголосності. Тому на все свій час. Сьогодні вони знаходяться в ейфорії, думають, що зможуть щось змінити. Та, я думаю, до кінця тижня ситуація стане іншою», - зазначає Людмила КИРИЧЕНКО.
Вона, в свою, чергу, теж не виключає переходу в коаліцію частини парламентарів найближчим часом: «Є такі депутати не тільки в «Нашій Україні», а і в БЮТ. Я розумію, що вони йшли працювати не проти України, не виступати на мітингах, а прагнули конкретно працювати. Те, що Юлія Володимирівна пропонує їм роботу виключно мітингу вальну, їх не влаштовує».
Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх