EN|RU|UK
  341  1

 КОАЛІЦІЯ: КАПІТУЛЯЦІЯ ЧИ ПОХОРОН?

Партія Регіонів під гаслами забезпечення опозиції виторгувала собі ледь не все, що хотіла. Щоправда, до сих пір не ясно хто ж таки буде опозицією – судячи по риториці Юлії Володимирівни, БЮТ вже цілеспрямовано крокує до цього.

Все змішалось в Верховній Раді набагато сильніше, аніж в будинку Облонських, який описав Лев Толстой. Що буде далі спрогнозувати не береться ніхто, оскільки варіантів розвитку ситуації може бути безліч. Зрозуміло одне – незважаючи на ймовірні результати голосування по спікеру, коаліція сьогодні капітулювала.

Партія Регіонів під гаслами забезпечення опозиції виторгувала собі ледь не все, що хотіла. Щоправда, до сих пір не ясно хто ж таки буде опозицією – судячи по риториці Юлії Володимирівни, БЮТ вже цілеспрямовано крокує до цього.

Принаймні, самі депутати з Блоку Юлії Тимошенко в особистих розмовах зізнаються – за Петра Олексійовича вони голосуватимуть, але якщо його кандидатура провалиться, то підуть в опозицію. Не найгірший, до речі, варіант. І, як ви розумієте, аж ніяк не фантастичний.

«Сьогоднішні події – не просто капітуляція, а повна капітуляція коаліції, - говорить комуніст Олександр ТКАЧЕНКО. – Але тут проглядається інше: виступ Юлії Володимирівни із букетом цікавої фразеології говорить про те, що вона більше думає про свою роль в опозиції, ніж в керівництві держави».

Перебування в опозиції Юлії Володимирівні можуть забезпечити соціалісти – за словами Олександра Мороза значна частина фракції не буде підтримувати Порошенка. Щоправда, не зрозуміло яким чином тоді слід розглядати підписи під коаліційним договором. До речі, щодо останнього, то вже почалися розмови про необхідність заново поставити підписи під угодою. Мовляв, раз комітети переформатувалися, то й документ не дійсний. Причому, говорять це деякі «нашоукраїнці».

БЮТ, натомість, так не вважає. «Коаліційна угода не набула жодних змін, крім одного додатку, що стосується представництва політичних сил в парламенті. Його, безумовно, треба перепідписати, тому що змінилась структура комітетів. Але я не бачу тут серйозних проблем», - зазначає Олександр ТУРЧИНОВ.

Подібної думки дотримується і Андрій ШКІЛЬ: «Можна внести зміни окремим протоколом. Адже лише один комітет віддали ми, один – «Наша Україна». Поки що ж він не хоче говорити про капітуляцію – «краще визначатися хто виграв, а хто програв».

«Виграла опозиція, як така. Хоча в майбутньому, коли не партія Регіонів буде в цьому статусі, опозиція не матиме всіх цих комітетів (не ті пацани). Але претензії свої ми будемо висловлювати», - переконує Шкіль.

На його думку тепер стане дуже тяжко працювати уряду через дії «регіоналів»: «Буде завдання – знерухоміти Кабмін. Стати владою не через вибори, а з допомогою опозиційних гасел і бейсбольних біт, зруйнувавши коаліцію».

«Регіони» зі свого боку новим розкладом задоволені. Тарас ЧОРНОВІЛ говорить, що коаліція розвалилася, і, можливо, буде нова. Що ж до майбутнього, то сам відповідає риторичним питанням: «Ви бачили виступ Юлі? Там все написано. А фізіономії Турчинова і бізнес мішків БЮТу?».

Та, зрештою, у Віктора Федоровича фізіономія теж була колоритна. Настільки радісна і квітуча, ніби він тільки-но сам став прем’єром. Хоча, зрештою, сьогоднішні події не можна розглядати по іншому, як крок до широкої коаліції. От тільки хто переконає, що все вийшло спонтанно, а не було заплановано зарання?

Источник: Олександр Курінский
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх