EN|RU|UK
  230  1

 РЕГІОНИ ХОЧУТЬ ПОСАДУ ГЕНПРОКУРОРА. ЇМ ПРОПОНУЮТЬ ЙТИ ЗА НИМ В „ІНШЕ МІСЦЕ”

Найбільш уживане слово в кулуарах Верховної Ради – „компроміс”. Особливо, з огляду на новий ультиматум Партії Регіонів.

Немало депутатів переконані, що документ підготовлений з подачі Ющенка. Мовляв, надії на широку коаліцію все ще не поховані. Натомість, „регіонали” уперто не хочуть погоджуватись із тезою, що в разі прийняття бодай частини їхніх вимог, вони апріорі перестають бути опозицією. Це викликає в них справжнє дитяче здивування. Коаліція ж поки що тримається...

„Діяти в рамках ультимативних умов ми, як правляча коаліція, не готові й не будемо, - говорить соціаліст Йосип ВІНСЬКИЙ. – Прочитайте уважно ті висловлені пропозиції! Якщо донедавна були тези, пов’язані з регламентом та процедурними питаннями діяльності Верховної Ради, які ще можна було розглядати, то вчора вони висловили суто політичні вимоги”.

Конфлікт абсолютно надуманий і має політичні мотиви, переконує депутат, оскільки багато пунктів ультиматуму не відносяться до компетенції парламенту: „З ними треба йти в інше місце та ставити питання іншим політичним структурам”.

Водночас Вінський прогнозує, що жодних силових дій коаліціанти здійснювати не планують: „Діятимемо виключно в рамках чинного законодавства. Думаю 10 днів буде достатньо, щоб ці питання вирішити”.

Представники Партії Регіонів зі свого боку вважають, що не висувають якихось особливих умов. „Все для того, аби опозиція могла нормально працювати в парламенті, - аргументує дії фракції Людмила КИРИЧЕНКО. – Нам потрібні важелі впливу. Якщо ти ні на що не впливаєш, з тобою ніхто не рахується. Статистами Партія Регіонів ніколи не буде, а саме на це направлені усі дії коаліції”.

Вона категорично відкидає тезу про неможливість називатися опозицією після можливого отримання ряду посад. „В нашій заяві все чітко розписано. І якщо хтось розуміє під нашими вимогами посади губернаторів, то ми наголошуємо на посту Генерального Прокурора. В майбутньому більш конкретно назвемо посади, але повторюю – ні про портфелі губернаторів, ні голів райадміністрацій мова не йде”, - зазначає Кириченко.

Щоправда, депутат дещо лукавить, коли говорить, ніби пункт про погодження керівників області перед їхнім призначенням виписаний не під східні та південні області: „Якщо БЮТ переміг у Львівській області, то погодження там має відбуватися з ним”. Натомість, в документі чітко зазначається – узгодження там, де більшість громадян не підтримала членів коаліції...

Комуніст Олександр ГОЛУБ переконаний – в разі задоволення пунктів ультиматуму „регіонали” не можуть називатися опозицією: „Дії Партії Регіонів якраз і направлені на те, аби не стати нею. Адже вони мають певні інтереси і фінансово-економічні кола хотіли би брати участь у керуванні державою та розподіленні грошових потоків. Це зрозуміло.”

Петро ПОРОШЕНКО (ще не спікер, але вже давно не простий депутат) сподівається, що ситуація розблокується до кінця тижня. „Пошук компромісів не може бути шляхом ультиматумів і блокування. Але я оптиміст і не думаю, що сьогодні є підстави для того, аби застосовувати будь-які інші засоби”, - говорить він.

„Права опозиції мають бути врегульовані. Але це не може бути захистом інтересів Партії Регіонів, бо рано чи пізно в опозиції можуть опинитися будь-яка інша політична сила. Потрібно задекларувати загальні принципи, зазначити перелік комітетів, що відноситимуться до сфер діяльності опозиції”, - вважає Порошенко. Сам він не хоче віддавати Регіонам посади у виконавчій владі: „Це вже не буде опозиція”.

Погоджується з ним і політолог-депутат Дмитро ВИДРІН: „Мені не зовсім зрозумілі вимоги та претензії Партії Регіонів. Вони просять не те, що потрібно опозиції, а те, що необхідно наймолодшому партнеру влади. Адже в такому випадку вони стають міноритарними акціонерами влади, отримують свої 5-10%, але втрачають право на виконання опозиційних функції”.

На думку політолога „регіонали” стоять перед дилемою, адже цю незначну кількість владних акцій не можна буде вигідно обміняти на голоси виборців. „А ось 100% акцій критика і контролера можна чудово використати і на президентських і на парламентських виборах, - підсумовує Видрін. – Якщо ви стратег, то думаєте, як в майбутньому мати контрольний пакет акцій, якщо ж тактик – намагатиметеся урвати дріб’язок з барського столу. Але при цьому втрачаєте перспективу”.
Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх