EN|RU|UK
  371  1

 ПОРОШЕНКО ПЕРЕТЯГУЄ КАНАТ, БО НЕ ХОЧЕ БУТИ «ДРАЙВЕРОМ АХМЕТОВА».


Автор: Олександр Курінський

В особистих розмовах депутати звинувачують Петра Порошенка. Мовляв, він чудово розуміє, що за такої ситуації його 15-20 «штиків» стають просто золотими і хоче якнайдорожче продати себе в «демократичній» коаліції.

Адже до «Регіонів» йому йти не так вигідно. Цікаво сказав один з депутатів: «Петро не хоче бути «драйвером» у Ахметова. А іншого варіанту йому там не залишать. Тут же за 15 голосів він виторгує собі пів України».

Як відомо, одна з функцій політика – спочатку дати прогноз, а потім аргументовано пояснити чому він не справдився. Ця теза повністю відноситься до нашої коаліції, від якої, схоже, нудить не тільки журналістів, а й самих депутатів. Бо НІХТО не може точно сказати, що буде далі. Вірніше, сказати то якраз і можуть, але в ці прогнози чомусь не віриться. Особливо, після анонсованого повідомлення про сьогоднішнє створення коаліції. Здавалося б, чого чекати, коли навіть підписи багатьох депутатів на документі і то стоять?!

Пропозиція Безсмертного про необхідність оголошення перерви до п’ятниці стала несподіванкою не тільки для БЮТ та СПУ, а, схоже, і для «Нашої України». Принаймні, як сказав в коментарі «Цензор.НЕТ» Михайло ПОЖИВАНОВ, на ранковому засіданні фракції терміни перерви не обговорювалась. То що вже говорити про соціалістів та тимошенківців, котрі були переконані, щовона буде лише до 16-00?

Тому після закриття засідання на обличчях деяких депутатів читалося нерозуміння того, що ж таки діється в парламенті. Цікаво було спостерігати як в довгих підземних коридорах Ради зустрілися Роман Безсмертний, Анатолій Кінах та представники Соцпартії. На логічне питання останніх що означає поведінка «НУ» перші переконували – справа лише в технічних питаннях. Мовляв, усе буде нормально і без жодних кидків. Можливо, навіть, завтра…

Як завжди(після стількох днів уже можна вживати це слово) одне з головних питань – хто винен у затягуванні? В особистих розмовах депутати говорять про Петра Порошенка. Мовляв, він чудово розуміє, що за такої ситуації його 15-20 «штиків» стають просто золотими і хоче якнайдорожче продати себе в «демократичній» коаліції. Адже до Регіонів йому йти не так вигідно. Цікаво сказав один з депутатів: «Петро не хоче бути «драйвером» у Ахметова. А іншого варіанту йому там не залишать. Тут же за 15 голосів він виторгує собі пів України».

Зрештою, надії на створення коаліції трійки все ще досить високі. Щоправда, Партія Регіонів у цьому не впевнена. Тарас ЧОРНОВІЛ узагалі іронізує: «Помаранчева коаліція практично вже створена. Лишилося тільки три проблема, які треба подолати: перша – «Наша Україна», друга – БЮТ, третя – СПУ. Сьогоднішнє голосування – ознака того, що ні на один крок ніхто не просунувся. Є загальна політична декларація і є елементарний шантаж та внутрішня війна в «Нашій Україні».

Він все ще сподівається на широку коаліцію, але відкидає факт «перетягування» депутатів трійки: «По перше, ще існує ймовірність створення повноцінної коаліції. Тому ми так не рвемо з місця і не кидаємося в створення простої більшості. Адже розуміємо – це несе за собою купу проблем і, врешті решт, веде у напрямку, з якого повернутися назад неможливо». Тарас Чорновіл переконує, що для «регіоналів» не стане проблемою обрати спікера – голосів вистачить, а в Конституції написано, що він обирається більшістю складу Ради, а не коаліції. «Я розумію, що це глухий кут, але такого кроку достатньо, щоб працювала Верховна Рада», - каже Чорновіл, додаючи, що такий варіант – конфліктний і після нього коаліція ПР і «НУ» у принципі неможлива.

У ймовірній спікеріаді «регіоналів» готові підтримати палкі комуністи. Принаймні, як сказала Катерина САМОЙЛИК, вони готові до процесу обрання голови парламенту і створення «антикризової коаліції, в яку б ми також увійшли». От тільки не зрозуміло чим «антикризова» коаліція відрізняється від «широкої» чи «стабілізаційної».

Радник Юлії Тимошенко Олександр КОВТУНЕНКО вважає, що Партія Регіонів не зможе завадити створити коаліцію: «Вони мали два місяця, щоби це зробити, але не спромоглися. Це означає, що є тільки слова, а діла немає». На питання чи працюють «регіонали» з депутатами трійки він зазначив: «Мабуть, що так, але до мене особисто ніхто не звертався ні з грошовими ні з політичними пропозиціями. У нас фракція міцна й монолітна, ми знаємо до чого йдемо».

Депутат погоджується, що пропозиція Безсмертного стала несподіванкою і для БЮТ: «Очевидно, що у фракції «НУ» є якісь дивні течії. Зараз відбувається піковий момент – на кону обрання голови Верховної Ради. І в середині «Нашої України» кожна група хоче мати свого представника –Єханурова, Порошенка або Кінаха. Тому, очевидно, різні групи показують свою більшу вартість в партії, між собою хочуть домовитись всередині. Ми готові голосувати».

Соціалісти ж не бачать жодних необхідностей знову затягувати процес. Народний депутат Євген ФІЛІНДАШ каже, що на переговори впливає неоднорідність «Нашої України», в якій немає одного центру прийняття рішень: «Очевидно, знову почалось перетягування канату між центрами впливу». Натомість він скептично ставиться до можливості Партії Регіонів створити більшість: «Ті методи, якими сколочували більшість в минулому парламенті, зараз вже застосувати не можуть. В «Регіонів» сьогодні не має більшості – це не більше ніж блеф. Все одно без коаліції голова Верховної Ради буде недієздатним і парламент не зможе працювати».

Щоправда, чи зможе він запрацювати взагалі – теж питання. Як і не менш важливе – коли?
Источник: https://censor.net.ua/r3024
Источник: Олександр Курінський
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх