EN|RU|UK
  1196  1

 «ПОРОШЕНКО ТРЕБА ОЧОЛИТИ ПАРТІЮ, ПЕРЕМОГТИ НА ВИБОРАХ, А ВЖЕ ПОТІМ РОЗВОДИТИ СФЕРИ ВПЛИВУ» - ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО!

Для того, аби взяти ексклюзивне інтерв’ю в Юлії Тимошенко, є два варіанти. Перший: треба дуже постаратися і не один день діставати прес-службу. Другий: вам має просто пощастити опинитися в потрібному місці в потрібний момент. Власне, останнє і сталося з к

Відповіді Юлії Володимирівни, як завжди, образні, але обережні. Це і не дивно за нинішньої невизначеності. Тимошенко, наприклад, не відповіла конкретно на запитання, що робитиме в разі, якщо «НУ» погодиться на її прем’єрство за умови спікерства Порошенка. Адже, дійсно – варіанти сьогодні можуть бути різні…

- Юлія Володимирівна, сьогодні дехто говорить, що в разі погодження на Тимошенко-прем’єра, «Наша Україна» захоче Вас просто спалити. Які запобіжники у Вас є, аби цього не допустити?

- Ще не призначили, а вже, дійсно, знову мріють спалити. Це реальна ситуація і я не буду говорити, що це фантазії. Але єдиним запобіжником стане результат, який я планую давати саме людям. Не корпораціям українським, не кланам, не олігархам, не певним чиновникам чи впливовим політикам. Я збираюся давати результат суспільству. Причому, в надійному тандемі з Президентом, Олександром Олександровичем Морозом та їхніми командами. Тому, я не думаю, що ті люди, які один раз фактично підпалили коаліцію і уряд, зможуть ще раз зробити цей ремейк, це дежа вю.

- Наскільки реальними є шанси Петра Порошенка стати спікером парламенту?

- Я думаю, потрібно зібрати три фракції коаліції, поставити кандидатури на рейтингове голосування і все стане зрозуміло (Посміхається. – Авт. ). Бо, власне, мені здається, що іноді фантазії окремих політиків просто висять у повітрі і не спираються на відчуття реальної підтримки в суспільстві. Я думаю, що Петру Порошенку треба наступний раз очолити партію або блок, перемогти на виборах і після того розводити сфери впливу.

- Представники БЮТ неодноразово заявляли про претензії на силові посади в уряді. Це що - спроба Турчинові знову повернутися в СБУ? Але ж силовий блок – виключна прерогатива Президента…

- В проекті коаліційної угоди задля балансу розподілу влад, стабільності і довіри в коаліції, з метою запобігання будь-яким, навіть натякам на політичні репресії, було домовлено – кожна сила може мати в сфері відповідальності не більше однієї силової структури. Думаю, що цю позицію ми погоджуватимемо на зустрічі з Президентом.

- У Вас нині гарна співпраця з соціалістами, хоча раніше були певні тертя з тим же Юрієм Луценко, принаймні. Все забулося?

- Сьогодні Юрій Луценко не приймає участі в переговорному процесі і він не є народним депутатом. Оскільки мова йде про створення коаліції в парламенті, я зустрічаюся з тими людьми, з якими ми маємо мудрість будувати дуже розумні, гармонійні і стратегічні стосунки.

- Уявімо ситуацію: «Наша Україна» погоджується підтримати Ваші прем’єрські амбіції, але висуває умову – Мороз не буде спікером. Ваші дії?

- Наша політична сила вважає, що стабільність буде базуватися на розумінні перш за все лідерів і на знаходженні місця для лідера політичної сили, яка може брати на себе відповідальність, у владі. Бо місце у владі, це не місце під сонцем. Сьогодні, це більше нагадує місце в пеклі.

- На прес-конференції Ви заявили, що представники Партії Регіонів пропонували БЮТівцям хабарі за підтримку Януковича на посаді прем’єра. Не назвете хто саме?

- Цього разу ми утримаємося від порушення кримінальної справи на цю тему, бо, можливо, в Партії Регіонів просто недосвідчені політики. Але наступного разу наші депутати, коли їх будуть запрошувати і давати від двох до десяти мільйонів доларів, ходитимуть з диктофонами. Ми будемо це записувати і звертатися до прокуратури. Я хочу попередити Партію регіонів. Ми зробимо так, що корупція в парламенті не процвітатиме так, як раніше.

- Чи розглядаєте Ви можливість того, що Партія регіонів де-юре буде в опозиції, а де-факто співпрацюватиме з владою. Все ж таки бізнес не може бути в опозиції…

- Ми вивчили досвід багатьох коаліційних угод в інших країнах і, наприклад, в Словаччині вона передбачає, що фракції коаліції голосують тільки після прийняття спільного рішення. І ніхто з фракції не має права, не узгодивши це з партнерами, голосувати скоординовано з опозицією. Це, фактично, буде зрада коаліційних домовленостей і руйнація спільної політики. Саме тому ми записали це в проекті коаліційної угоди. Там передбачено створення Ради коаліції, куди входять керівники всіх фракцій, які мусять узгоджувати порядок роботи Верховної Ради. І в цьому порядку денному будуть тільки ті законопроекти й постанови, яки пройшли спільне узгодження.

- Якщо коаліція через певний час, скажімо півроку, рік, розвалиться, це вплине на Ваші президентські амбіції?

- Я переконана в тому, що та коаліція, яка буде нині створена, буде стабільною і працюватиме до президентських виборів. У мене є таке відчуття. Інакше це стане самознищенням кожної політичної сили, яка увійде ще раз в помаранчеву коаліції. Якщо ще раз ми не отримаємо тієї єдності, то ніхто з нас не має права іти на президентські вибори. Якщо не можеш собі дати ради – навіщо країну в це втравлювати? Тому я вважаю, що коаліція протримається до виборів і мої амбіції її не зламають. Думаю, що вся наша коаліція підтримає Ющенко на другий президентський термін. При її збереженні і збереженні всіх коаліційних домовленостей…

Источник: Розмову вів Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх