EN|RU|UK
 Политика Украины
  13796  68

 100 днів Олександра Турчинова

С.Яківчук

Від листопада минулого року Україна змінилася. Кардинально і хочеться вірити, що назавжди. Революція на Майдані дала шанс новій Україні. Водночас, революція виявила вщент зруйновану систему державної влади, правоохоронної системи та силових структур.


Про це пише на LB.ua політолог Сергій Яківчук, передає Цензор.НЕТ.

Більше того, все це стало очевидним на фоні чин найбільших викликіву українській історії - російської воєнної агресії та анексії Криму.

Єдиним легітимним органом влади тоді лишився український парламент,який очолив фактичний координатор Майдану Олександр Турчинов.

100 днів він по суті поєднував три посади в одній: Голова ВР, в.о.Президента та Верховний Головнокомандувач. Це - поки що прецедент вукраїнській історії.

Прибравши емоції, ми спробували проаналізувати лише факти: що булозроблено за ці 100 днів Олександра Турчинова.

 1. Відновлено дію Конституції 2004 року та ліквідовано правовіпередумови узурпації влади.
 2. У Верховній Раді сформовано нову демократична більшість.
 3. Обрано прем'єр-міністра та сформовано новий уряд.
 4. Ухвалено рішення про увіковічення пам'яті героїв Небесної сотніта соціальне забезпечення їх родин.
 5. Зібрано матеріали та прийнято рішення щодо передачі на розгляд до міжнародного суду фактів про скоєннязлочинів проти людяності Януковичем та вищими посадовимиособами держави, які привели до особливо тяжких наслідків тамасового вбивства українських громадян під час мирних акційпротестів на Майдані.
 6. Розпочато відновлення повністю зруйнованої системи центральноїта регіональної влади.
 7. Ліквідовано міністерство доходів та зборів, яке сталоінструментом та символом урядової корупції.
 8. Відновлено роботу всіх місцевих адміністрацій.
 9. Забезпечено визнання нової української влади всіма провіднимикраїнами світу.
 10. На посади голів ОДА призначено людей, здатних працювати векстремальних умовах та в найскладніших умовах швидко та ефективноналагодити процес, зокрема, Ігоря Коломойського (Дніпропетровська ОДА), Сергія Таруту(Донецька ОДА), Ігоря Палицю (Одеська ОДА).
 11. Призначено і проведено перевибори Президента, київськогоміського голови, складу Київської міської ради та інших органівмісцевого самоврядування, де вибори протягом довгого часу штучноблокувались режимом Януковича.
 12. Скасовані диктаторські закони від 16 січня 2014, які обмежувалиправа громадян на свободу мирних зібрань. Крім того, за тимизаконами можна було осудити людину заочно, без її присутності усуді. Заклики в інтернеті до протестів, або просте невдоволеннядіями влади кваліфікувались як «розпалювання соціальної ворожнечі»та тягли за собою кримінальну відповідальність. Обмежуваласьдіяльність громадських організацій. Окрім того, провайдер зарішенням державного органу міг обмежувати доступ своїх абонентів доінтернету. Також встановлювалась кримінальна відповідальність «занаклеп» на високопосадовців, що по суті повинно було знищитинезалежні ЗМІ.
 13. Розпочато Конституційну реформу в частині децентралізації владита збільшення повноважень органів місцевого самоврядування.
 14. З тюрем звільнено Юлію Тимошенко та інших політв'язнів,учасників акцій-протестів, а також всіх тих, хто був незаконнозаарештований за політичну діяльність.
 15. Звільнено незаконно засуджених громадян, зокрема: Дмитра таСергія Павличенків, Антона Бойка, Дмитра Світанька та багатоінших.
 16. При Міністерстві юстиції створили спецкомісію з рослідуванняфактів тортур в тюрмах та СІЗО.
 17. Почалось розслідування масових вбивств на Майдані та масштабнихкорупційних оборудок Януковича та його оточення.
 18. Націоналізовано Межигір'я та інші маєтки, які були побудованіза вкрадені з бюджету (читай у громадян) гроші.
 19. Заборонено використання вищим посадовим особам кортежів таміліцейських машин супроводу із мигалками та сиренами.
 20. Заборонено перекриття руху транспорту при проїзді перших осібдержави.
 21. Зрізано та демонтовані всі паркани та шлагбауми біля ВерховноїРади та Адміністрації Президента. Відновлено безперешкодний рухпішоходів на вулиці Банковій та біля Парламенту України.
 22. Заборонено використання державних літаків для міжнароднихвізитів. Високопосадовці почали літати у офіційні відрядженняеконом-класом.
 23. Прийнято рішення про передачу для реалізації надлишкового майна(зокрема, дач, санаторіїв, підприємств, резиденцій,автотранспортних засобів, літаків), що перебуває в управлінніДержавного управління справами і не використовуються длябезпосереднього забезпечення діяльності Президента України. Коштивід продажу такого майна повинні надійти до Державного бюджетуУкраїни.
 24. Почалось реформування силових структур. Звільнено десятки тисячпрацівників МВС, деморалізованих або не здатних виконувати своїконституційні обов'язки.
 25. Проведено реорганізаціюспецпідрозділу «Беркут», який минула влада перетворила накаральний загін.
 26. Досягнуто повного міжнародного осуду дій агресора - Росії вКриму та на Сході України. Тим самим Росія разом зі своїмкерівництвом стала політичним ізгоєм для демократичних країнсвіту.
 27. Чіткі та холоднокровні дії влади не дозволили РосійськійФедерації реалізувати через провокації в Криму кавказький сценарійз втягування в повномасштабну континентальну війну України, яка влютому-березні не мала боєздатних Збройних Сил.
 28. Враховуючи небезпеку вторгнення на територію України ЗбройнихСил Російської Федерації, залишки військових підрозділів в Кримувиконали наказ та протримались протягом місяця, дозволивши вигратичас, щоб привести Збройні Сили України у повну бойовуготовність.
 29. Розпочалось відродження Збройних Сил України, які були повністюзнищені попереднім режимом.
 30. Армія виведена на бойові позиції, створені потужні укріп-районина найбільш небезпечних напрямках.
 31. Створена Нацгвардія України, яка гідно взяла на себе завданнящодо захисту країни та життя наших громадян.
 32. Реанімовано престиж армії та повагу до інших військових тасилових структур. До лав армії, Національної гвардії таспецпідрозділів МВС оголошено набір добровольців.
 33. Проведено часткову мобілізацію по всій країні. Розгорнутонавчально-тренувальні табори. Створено багатотисячний військовийрезерв.
 34. Поновлено військовий призив на строкову військову службу.
 35. Прийнято комплекс законів по забезпеченню соціальних гарантійдля військовослужбовців. На законодавчому рівні забезпеченореалізацію соціального захисту військовослужбовців та їх родин. Напорядок підвищено фінансування Збройних Сил України, Нацгвардії таприкордонної служби.
 36. Ухвалено законодавчі гарантії, що проходження громадянамивійськової служби у особливий період зараховується до їх страховогостажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а такождержавної служби у подвійному розмірі. Крім того, зберігаєтьсязарплатня, робоче місце та призупиняється нарахування відсотків покредитах.
 37. Парламентом прийняте рішення, що учасники Антитерористичноїоперації отримують безоплатне медичне обслуговування в провіднихмедичних закладах України. Зокрема, у Клінічній лікарні «Феофанія»Державного управління справами
 38. Військові, які захищають незалежність, суверенітет татериторіальну цілісність України та беруть участь у АТО визнаються учасниками бойових дій.
 39. Учасникам АТО присвоєно чергові військові звання незалежно відзайманої посади та строків вислуги.
 40. Створена система громадського контролю за коштами, які надійшливід громадян на підтримку армії, а також за використанням бюджетнихкоштів.
 41. Українські оборонні заводи отримали замовлення для забезпеченняпотреб вітчизняної армії, зокрема, новими танками та БТРами.
 42. Розроблено нову систему «Рада», та технічного обладнання новогоробочого місця народного депутата, що повинно забезпечити ефективнефункціонування та особисте голосування, відповідно до європейськихстандартів.
 43. Країні вдалось уникнути дефолту, який пророкували майже всіексперти.
 44. Прийнято закон про тендерні закупівлі, що забезпечує жорсткийконтроль за використанням бюджетних коштів.
 45. Відкрито всю інформацію щодо державних закупівель тавикористання бюджетних коштів. Розпочато наступ на корупційні схемив цій галузі.
 46. Створено правові передумови для ефективної протидії рейдерствута посилення захисту права власності.
 47. Не дивлячись на складну ситуацію в економіці, надходження за 1квартал до загального фонду держбюджету на 9 % більше показникаминулого року.
 48. Відновлено співпрацю з міжнародними фінансовими інституціями,зокрема, з Міжнародним валютним фондом.
 49. Україна почала отримувати необхідні фінансові ресурси від ЄС, США та МВФ дляпідтримки і реформування економіки та стабілізації валютногокурсу.
 50. Почалось відновлення золотовалютного резерву України.
 51. На світових фондових ринках відновилась довіра до українськихцінних паперів.
 52. Розпочався процес скорочення армії держчиновників. Відбулосьскорочення держслужбовців на 25 тисяч осіб і цей процеспродовжуватиметься.
 53. Досягнуто виключення України із списку головних порушниківінтелектуальної власності з боку США.
 54. Для прозорості банківського сектору відкрито інформацію прокінцевих власників усіх банків.
 55. Експорт товарів із України вперше за 8 років перевищивімпорт.
 56. Рахунки Януковича, його родини та їх оточення заарештовані. Наїх неправомірно набуте майно також накладено арешт.
 57. Розпочато процес люстрації суддів та відновлення довіри досудової системи. За порушення присяги судді було звільнено суддівКонституційного суду, які призвели до узурпації Януковичем влади вкраїні.
 58. На законодавчому рівні спрощено доступ до публічної інформації.Зокрема, запроваджуються штрафи за необґрунтоване віднесенняінформації до інформації з обмеженим доступом, ненаданнячиновниками відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації,неправомірну відмову в наданні інформації, надання недостовірноїінформації.
 59. Створено інформаційно-аналітичний центр для координації органіввиконавчої влади з питань національної безпеки в інформаційнійсфері.
 60. Розроблена та почала впроваджуватись у життя національнастратегія інформаційної безпеки.
 61. Заборонено трансляцію російських телеканалів на територіїУкраїни.
 62. Прийнято і підписано закон про суспільне телебачення, розглядякого протягом останніх десяти років блокувався в Парламенті.
 63. Створюється державний канал іномовлення на базі БТБ таУТР.
 64. Підписано політичну частину Угоди про Асоціацію з ЄвропейськимСоюзом.
 65. ЄС відкрив кордони для українських товарів.
 66. Верховна Рада прийняла низку необхідних законів для запровадження безвізового режиму зЄвросоюзом. Введення безвізового режиму із ЄС очікується зпочатку 2015 року.
 67. Посольство США в Україні продовжило строк віз для українців додесяти років.
 68. Посольство Німеччини почало безкоштовно видавати візи до ЄСгромадянам України.
 69. Прийнято рішення про вихід України із СНД.
 70. Почалась підготовка до введення візового режиму із РФ тапосилення кордону.
 71. З Криму виведено української військової техніки та майна напонад мільярд доларів.
 72. Розпочався процес подання позовів до міжнародних судів щодовідшкодування мільярдних майнових втрат Україні Росією.
 73. Прийнято закон про окуповану територію.
 74. Сто країн-членів ООН на Генеральній асамблеї підтримали Українуі засудили дії Росії.
 75. В районі Одеси створено нову базу Військово-морських силУкраїни.
 76. Розпочато системну боротьбу з корупцією - прийнято закони щодопротидії корупції, які передбачають жорсткий контроль з бокудержави та громадськості за діями чиновників.
 77. На законодавчому рівні значно зменшено кількість дозвільнихдокументів та скорочено терміни отримання документів дозвільногохарактеру. Розпочато активний процес дерегуляції економіки.
 78. Зупинено спроби захоплення ОДА та приміщень силових структур таспроби організації путчу в Харкові та Харківській області.Затримано організаторів сепаратистського руху в Харкові.
 79. Нормалізовано ситуацію в Одесі, повністю демонтовано Антимайданна Куликовому полі, який був центром дестабілізації ситуації врегіоні.
 80. Повністю стабілізована ситуація на півдні та сході України,зокрема в Дніпропетровській, Запорізькій Херсонській таМиколаївській областях.
 81. Розпочато АТО в Донецькій та Луганській областях, яка повністюзаблокувала можливість розповсюдження терористичної загрози на іншірегіони країни.
 82. Від терористів звільнено північ Луганської, північ, захід тапівдень Донецької області.
 83. Відмінено утилізаційний збір на автотранспорт. Передбаченозвільнення від оподаткування акцизним податком операції щодопереобладнання транспортного засобу та скасування сплатиекологічного податку за утилізацію знятих з експлуатаціїтранспортних засобів.
 84. Заборонено організації, які сприяли діяльності сепаратистів татерористів, зокрема, "Російський блок" і "Російську єдність".
 85. Почався процес заборони Комуністичної партії.
 86. По всій Україні демонтовано десятки пам'ятників Леніну тасимволів тоталітаризму.
 87. Викрито та припинено багатомільярдні тіньові злочинні схеми"Нафтогазу", які годували Януковича та його оточення.
 88. За домовленістю з Європейським Союзом в країнах ЄС замороженірахунки всіх, посадових осіб, причетних до пограбування України.Так як ці гроші оголошені незаконно виведеними із держбюджету нашоїкраїни, можна розраховувати, що найближчим часом вони будутьповернені до бюджету.
 89. Враховуючи небезпеку відключення постачання російського газу,організовано реверс газу з Європи.
 90. Закупівля газу в Росії зменшена втричі.
 91. Україна першою з країн, які не є членами Європейського союзу,приєдналася до системи прозорого відображення даних AGSI+ застандартами асоціації Європейських операторів підземних газовихсховищ (GSE).
 92. Україна почала закуповувати ядерне пальне для атомнихелектростанцій в США.
 93. Відбулось зближення з НАТО та підготовка до набуття членстваУкраїни в блоці.
 94. Україна підписує з Євросоюзом угоду про спільний авіапростір.
 95. Уперше з 2005-го року США дали українському аеропорту першийклас безпеки, чим фактично відкрили своє небо для нашихавіакомпаній.
 96. Відновлено інвестування у модернізацію освітньої системиУкраїни. Було запущено спільний з низкою IT-компаній проект, щопередбачає створення 100 тис. нових робочих місць в IT-сфері.
 97. Для того, щоб захистити громадян, які взяли кредити в іноземнійвалюті на купівлю житла і в зв'язку із ростом курсу не можутьвчасно розраховуватись по кредитах, прийнято рішення щодо мораторіюна конфіскацію останніх житлових приміщень у боржників.
 98. Зупинено рейдерське захоплення приміщень Національногоуніверситету оборони, що розпочала влада Януковича. Указом дорученоУряду повернути будівлі університету Міністерству оборони.
 99. Біличанський ліс під Києвом, який знищувала попередня влада,торгуючи землею, перетворено на Національний заповідник.
 100. Були проведені чесні та прозорі вибори. Вперше в історіїУкраїни під час виборів не застосовувалось адміністративного тиску,як і було обіцяно новою владою. Безпрецедентним є той факт, щовибори відбулись без жодної скарги та звернення до суду.


Аналітики, публіцисти та історики ще неодноразово звертатимуться доцього непростого періоду в українській історії, які чітко іпереконливо доводять: за 100 днів можна зробити надзвичайнобагато.

Сергій Яківчук

Источник: https://censor.net.ua/r292494
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх