EN|RU|UK
  345  1

 ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: М’ЯЧ КРУГЛИЙ, А КОАЛІЦІЯ – ШИРОКА?

Аби потрапити на прес-конференцію Віктора Януковича, довелося пройти через такі охоронні редути, ніби він уже став прем’єр-міністром. Оглядали сумки і ледь не кишені – схоже, охорона знає щось про створення широкої коаліції значно більше ніж журналісти…

Сам же Віктор Федорович прийшов на прес-конференцію зосереджений і, як завжди, упевнений у собі, практично не спізнившись. Посмішка – іронічна. Воно й не дивно – учорашнє перегавкування політиків у таборі Регіонів зустріли з ентузіазмом і, звичайно, з надією. Адже чим більше сварок у трикутнику БЮТ-СПУ-НУ, тим більше шансів у регіоналів. І вони ці шанси намагаються використати на всі сто відсотків.

От і сьогоднішнє засідання Політради Партії Регіонів розглянуло новий проект урядової коаліції – черговий виток в українському народному мильному блокбастері «Народжені коаліцією». Розглядали його, до речі, досить швидко – трохи більше години. Для всіх, хто хоч побіжно стикався з партійними структурами в Україні зрозуміло – це час якраз достатній для того, аби учасники зібрання розсілися на місця, вислухали промову лідера (аби зрозуміти власне для чого їх зібрали) і підняти руки в єдиному пориві. Все одно основні моменти вирішує обмежене коло осіб, яке й веде переговори.

Цікаво, що за словами Віктора Януковича переговори ведуться З УСІМА політичними силами. Зміст угоди поки що не відомий, оскільки текст має доопрацьовуватись, але, ймовірно, мали рацію ті, хто говорив – в майбутньому проекті гострі кути залагоджено. Так, відповідаючи на питання щодо участі України в НАТО Віктор Янукович висловився досить обережно, хоча й зазначив, що все має вирішуватись шляхом референдуму: «Будемо керуватися одним принципом – національних інтересів нашої держави… Адже ми чудово розуміємо, що Україна, як і інші країни, що не входять до НАТО співробітничали і будуть співробітничати з ним. І Україна, до речі, по глибині співпраці з НАТО набагато відстає від Росії. Тому нам належить пройти великий шлях, який буде приносити системі безпеки необхідний баланс».

Подібні слова можна трактувати, як невеличкий крок назад. Он і щодо російської мови Партія Регіонів прийняла нову заяву. Віктор Федорович наголосив, що розмова йде «не тільки про російську, а й про інші мови в інших регіонах». Як видно з цього – регіони готові йти на компроміси, аби бути у владі.

Янукович сам зізнався – усі контраверсійні моменти, що викликають розбіжності, «винесли в додаток, який потребує окремого переговорного процесу». Тобто, такий собі тимчасовий розділ. Мовляв, спочатку підпишемо, те, що нас об’єднує, а потім обов’язково перейдемо до додатку. Звичайно, при цьому в голові тримається фраза – немає нічого більш постійного, ніж тимчасове.

Та навіть не це викликає цікавість. За словами лідера Партії Регіонів увага приділяється не просто партіям, а й депутатським групам та, навіть, окремим депутатам! «Ми досить відкриті і проводили цю роботу з урахування точки зори народних депутатів і настроїв в суспільстві», - говорить Янукович.

Мабуть, біло-блакитні вирішили добиватися своїх цілей точечними ударами. Усе це, зрозуміло, оформлюється красивими словами. Типу: «Угоди, які обговорюються, не є доступними для всіх народних депутатів, суб’єктів, які будуть ставити свій підпис». У принципі, правильно, що не є доступними, бо почався б справжній балаган. З іншого боку, хто хоче – завжди дізнається. Але яка не яка конфіденційність має бути. Її й сам Віктор Федорович дотримується – не захотів розповісти на які саме компроміси готова іти Партія Регіонів у створенні коаліції: «Будь-які переговори мають конфіденційний характер, на те вони і переговори. Напевно, немає іншої практики в політичному житті, де б не шукалися компроміси. Треба визначатися з пріоритетами і ставити задачу, як об’єднати країну, а не як її роз’єднати».

Що конкретно дасть розсилка угоди 450-ти народним обранцям? Практично нічого, окрім задоволення власного самолюбства – от і вони беруть участь в переговорах. Регіонам особливих дивідендів теж не принесе. Ну, хіба що в «Нашій Україні» з’явиться кілька «прозрілих», які після прочитання «листа щастя» заявлять, що підтримують пропозицію Партії Регіонів – мовляв, дана угода оптимальна, українське суспільство очікує й таке інше…

Щоправда, сьогодні вже розглядається інший варіант розколу – в разі, якщо НУ пристане на пропозицію Януковича, в її фракції знайдуться депутати, котрі не приймуть такого повороту. Тобто, де-юре вони будуть у провладній коаліції(бо імперативний мандат іще ніхто не відміняв), а де-факто – в опозиції. От тоді буде по справжньому весело. За таких розкладів, більшість не являтиме собою солідну і монолітну структуру – 230-240 депутатів дещо замало.

Сам Віктор Янукович, не хоче зациклюватись на нашій Україні і «не відкидає жодної конфігурації поки не завершаться остаточно всі переговори»: «Компроміс залишатиметься до останньої хвилини».

Тож, процес і далі рухається за своїми, тільки обраним відомими, законами. Тут вже точно, як у футболі: можна весь матч володіти ініціативою і, навіть, вигравати, а під завісу пропустити кілька голів та поховати власні амбіції. От тільки нам, простим вболівальникам, до цих пір не зрозуміло – на чиїй половині поля знаходиться зараз цей клятий м’яч та хто веде в рахунку?

І розмірковування Віктора Януковича про футбол та долю Олега Блохіна, як не дивно, досить символічні: «М’яч круглий… Ми йому бажали, що б завжди він влучно попадав. Влучно… В ворота…» Бо, «попасти», і правда, можна конкретно. Як і вступити у щось неприємне. Майже у коаліцію…


Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх