EN|RU|UK
  598  1

 ГОМЕР, МІЛЬТОН І ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ АБО ЧУДО ВІД МЕРА

Минулої суботи киянам намагалися показати справжнє чудо – добрий мер особисто вирішує проблеми людей. Нажаль, пощастило не всім – Леонід Черновецький витримав усього дві години «бєспрєдєлу», влаштованого мешканцями столиці. Та все ж таки – шоу вдалося.

Відразу по тому на думку прийшов безсмертний твір Ільфа і Петрова «Золотой теленок». Як на відміну від грубого Шури Балаганова (Сан Санич?), Паніковський (Черновецький?) запропонував філігранно прощупати громадянина Корейко(кияни?). А коли операція не вдалася, отримав наганяй від комбінатора і був поставлений в один ряд з великими сліпими – Гомером і Мільтоном. Як бачите, асоціації досить умовні. Та Черновецькому пощастило більше. Київський міський голова, схоже, хоче стати в один ряд і з великими мерами міст. Невже синдром Наполеона?

Один знайомий, психіатр із п’ятнадцятирічним стажем, побачивши по телевізору Леоніда Черновецького, виніс вердикт: «Мій клієнт!». Особисто у мене немає підстав сумніватися в професійності лікаря, але, схоже, психічним станом новобраного мера кияни перейматися не збираються. «Якби людина була хороша…» - ось для них головний принцип. Бо вірять у те, що голова міста таки вирішить їхні проблеми. І готові заради цього бити одне одному пики. Але культурно. По суботам. На прийомах…

Ні, 13 травня до мордобою, слава Богу, не дійшло, але гарантії, що національної слов’янської забави не станеться наступної суботи, нема. Бо ТРК «Київ», котра ледь не кілька тижнів тому розповідала про шкідливість релігійних сект, тепер розказує наскільки ефективною була зустріч у мера.

За кілька годин тільки офіційно було зареєстровано більше трьох тисяч скарг, чи не сотні людей просто не встигли пожалітися… Тож, ймовірність того, що наступного тижня наплив «страждущих» буде ще більше, легко спрогнозувати. Як і те, що жодних покращень в організаційному плані не буде. Вірніше, нічим вони не допоможуть – народ і далі буде штовхати один одного ліктями, відтісняти від мікрофонів та лаятись. Звичка.

Бо хочуть, аби в їхньому під’їзді було чисто, сміття вивозилось вчасно, а на клумбах росли квіточки. Окрім цього є ще питання приватизації ділянок, рішення судів, які не виконують ЖЕКи та хабарництво чиновників. Усе це ВІН, звичайно вирішить. Покличе свого заступника, нагримає на нього привселюдно, той потупить очі і візьме під козирьок – «Буде зроблено!». От і настане щастя. Але чи має мер багатомільйонного міста особисто займатися питаннями, які ЗОБОВ’ЯЗАНІ розв’язувати підпорядковані йому установи? Адже все одно ці папери повернуться на місця – до районної влади. Чи буде така практика ефективною?

Головна мета – аби кияни повірили і зрозуміли, що їхні проблеми можна вирішити, говорить Черновецький. Яке слово у цьому реченні є, на вашу думку, головним? «Вирішити»? Навряд – скоріш за все «повірили». Адже і багаторічного спілкування з пастором Сандеєм не треба аби усвідомити – віра робить чудеса. В тому числі й політичні.

Сан Саничу до цього діла не було – він займався будівництвом і особисто їздив на об’єкти. Черновецький же сказав досить – весільним генералом не стану. Мовляв, тисячі людей чекають конкретних дій. Він давно зрозумів, що політика – це не ефемерна плитка на Хрещатику, а полагоджений ліхтар біля під’їзду та кіло гречки від мера. Різниця, може, й невелика, але суттєва.

Тому, шоу, дійсно, вийшло конкретне. До речі, теж по «Золотому теленку» - якщо для Києва подібні прийоми новинка, то Остап Ібрагімович практикував такі зібрання ще у двадцятих роках: «Не далее, как четыре года назад мне пришлось в одном городишке пробыть Иисусом Христом. И все было в порядке. Я даже накормил пятью хлебами несколько тысяч верующих. Накормить-то я их накормил, но какая была давка!»

До речі, сказано це було під час боротьби за душу Козлєвича. Коли його обробляли нечесні ксьондзи, аби забрати машину. Остапу це дуже не сподобалось і він знайшов убивчі аргументи, після яких Адам почав мислити розумно. «Пуэр, соцер, веспер, генер, либер, мизер, аспер, тенер»…
Між іншим, час, аби завчити ці магічні латинські виключення, у нас ще є. До суботи. Раптом, дійсно, допоможе?!


Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх