EN|RU|UK
  6285  20
Материалы по теме:

 НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ. СОРОКОВИНИ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Україна в жалобі за бійцями Небесної Сотні. У ці дні, коли минають 40 днів від подій, коли були розстріляні понад сто людей, у країні тривають жалобні заходи. Журналіст Юрій Бутусов зібрав свідчення і спогади про загиблих. Вічна пам'ять Героям.

"Віктор Чернець, боєць Небесної сотні з села Подібна Черкаської області. 19 лютого на трасі Одеса-Київ Віктор разом з односельчанами встановили блокпост, щоб зупинити автобуси з міліцією та «тітушками», які рухались на Київ. При великій кількості свідків, джип, що супроводжував автобуси ВВ, збив Віктора насмерть. Фото надіслала поштою його дружина Наталя", - пише у Фейсбуці Наталя Ткаченко і просить поширити фото і додати в списки, "бо поки що замість його обличчя всюди лише порожня рамочка. Вічна пам`ять героям".

майдан смерть небесная сотня

"Сыночка, я тебя не забуду у меня сердце разбито на части! Чего ты ушел на тот свет? Не будет у меня теперь радости... Ты был сестричке Ульяне большой опорой. Ты ей помогал... Некому теперь меня радовать - только твоя сестричка осталась. Мы тебя помним, скорбим. Пусть земля будет пухом, теперь ты у себя дома. Аминь".


Лідія Максимова, мама бійця Небесної сотні , киянина Дмитра Максимова, написала ці рядки 22 лютого, коли Діму впізнали серед загиблих в Михайлівському монастирі. Але загинув Діма 18-го лютого. Сьогодні я подзвонив мамі Дмитра , передав їй від усіх нас слова співчуття, і подяку за виховання такого чудесного сина. Лідія, сестра Діми - 11-річна Уляна, друзі, родичі, тренери і спортсмени дзюдоїсти (Діма тренувався на " Авангарді " ), члени дефлімпійської збірної України з дзюдо збираються в кафе, щоб відзначити 40 днів ...

Діма Максимов назавжди залишився 19 -річним ... Один з лідерів Національної дефлімпійської збірної України з дзюдо, майстер спорту, надія України на Паралімпіаді у вазі до 81 кілограма, срібний і бронзовий призер дефлімпійських ігор з дзюдо 2013 року в Болгарії. Останнім поєдинком у його житті став захист Євромайдану. У Діми від народження не було слуху. Але біль за Батьківщину його душа відчувала гостріше, ніж мільйони, у яких був слух. У той час як накачана біомаса тисячами продавалася за 200 гривень і воювала з народом , Діма кинув свій спортзал , кинув підготовку, кинув свою блискучу кар'єру і підготовку до стартів. Для нього Україна була важливіша, ніж найблискуча кар'єра, для нього, що жив дзюдо, справою життя і справою смерті стала остання барикада Євромайдану ... Він загинув 18 -го, у перший день війни, в найстрашніший і найважчий момент. Київ був шокований від жахливої ​​бійні , спровокованої владою на Грушевського і в Маріїнському парку. І до 4 години ночі на передовій барикаді було не більше 300-400 бійців. Снайпери били прицільно - на ураження. Майже всі організовані підрозділи пішли з Майдану . Але найвідчайдушніші добровольці залишилися і без всяких команд продовжували смертельно небезпечну битву за свободу. Вони знали, що наші брати з західної України летять на допомогу, і треба протриматися до ранку! Більшість стояло на ногах з раннього ранку, і сили лишали їх. Але найсильніші духом не кидали барикаду . І вони вистояли до підходу галицьких сотень , які їхали на розстріляний Майдан. Про цю трагедію, про подвиг людського духу небагатьох добровольців , багато з яких діяли без команди , на свій страх і ризик , я збираю зараз свідчення очевидців . "Беркут" застосував нову тактику - вони робили зв'язки - світлозвукові гранати " Зоря" - нові особливо потужні , спеціально привезені з Росії , обмотували їх цвяхами , і кидали з затримкою в дві секунди прямо в щити і в захисників. Зв'язки розривалися при влученні в щит і на рівні голови , і просто розкидали людей в сторони. Але Діма був попереду зі своїм другом і вони не відступили. Він дуже далеко і дуже влучно завдяки своїй силі кидав каміння і пляшки з бензином. Він загинув в бою. За словами очевидців, Діма загинув від потужного вибуху . Що це було? Швидше за все - бойова граната , можливо , саморобний вибуховий пристрій , або зв'язка світло-шумових гранат, обмотаних цвяхами. Дімі відірвало руку. Його віднесли в Будинок профспілок . Незабаром він помер від втрати крові. Мама не знала , що з Дімою - щоб її не лякати , він не говорив їй , що був захисником Майдану з перших днів, і часто там ночував. Рідні впізнали його 22 лютого о Михайлівському соборі. Це фото зроблено 5 серпня 2013 в аеропорту " Бориспіль" , після успішного повернення Національної збірної України з Дефлімпійських ігор. Мама Лідія , сестричка Уляна , Діма , його тренер ... Діму зустрічали високі офіційні особи, сюжет показали всі телеканали . Давайте запам'ятаємо його таким . Запам'ятаємо чемпіоном і переможцем.
Він вже не почує нас . Але про нього повинна почути і його повинна пам'ятати вся Україна .

майдан небесна сотня

"Я не рассчитывал, что он выйдет на передовую, но он пошел именно туда. Дальше прозвучала фраза: "Коридор! Тяжелый!" И четыре человека пронесли тело. Я узнал его, когда его уже почти пронесли мимо меня. Это был мой отец".

Вся сім'я киянина Володимира Кульчицького брала участь у революції і захисті Майдану. Володимиру було 65 років, але вночі 18 лютого він був на останній барикаді Майдану разом зі своїм сином Ігорем. Син був свідком загибелі свого батька. Куля снайпера влучила прямо в серце. Володимира Станіславовича пронесли в шпиталь, лікарі були безсилі, і син закрив очі вбитому в бою батькові ...

"У отца было обостренное чувство справедливости. Он ходил на мирные демонстрации для того, чтобы защитить нас. Чтобы что-то в этой стране поменялось, чтобы у нас был шанс жить по-человечески".

Дарья Кульчицкая, невестка героя стала автором этого фильма.

Спасибі Вам, Володимире Станіславовичу, за Ваше чудове життя, яке Ви віддали за Батьківщину, за кожного з нас. Спасибі за сім'ю, яку Ви виховали. Дякуємо Вам за справжню мужність і громадянську честь. Сім'я та друзі героя зняли приголомшливий фільм про його життя і смерть. Такий короткий і такий пронизливий, яким був подвиг Володимира Кульчицького.

Син Ігор:

"Заносили еще одного раненого, я помог его положить на стол. Стол находился рядом со столом, на котором лежал отец. Когда я развернулся стол был свободен, на нем никого не было. На мой вопрос, где раненый человек, который лежал на столе? Я подумал, что ему оказали помощь и он встал и пошел на баррикады. Мне показали на пол - отец лежал у моих ног".

небесная сотня

На вшануванні пам'яті Андрія Мовчана рідні принесли кілька сторінок з його нового щоденника, пише Василь Гацько. "Перший допис: "Вистою!". На окремій сторінці позначки про те, що все буде добре. Остання датована 18 лютого. Це день, коли ми пішли до Верховної Ради.
Макс Панов приніс з собою заяву Андрія на участь у виборах до парламенту 2012 року. Щоправда на вибори ми так тоді і не пішли. Не назбирали 2 млн на заставу.
Серед світлин, якими прикрасили приміщення, одна з-під Межигір'я. Андрій прийшов туди з іншими демальясівцями вже тоді, коли ми з Максом по кілька діб сиділи в ізоляторі за походи на Януковича. Він був доброю людиною, але не боявся.
Андрій був частиною нашої команди, але сьогодні я зрозумів наскільки багато інших людей вважають його по-справжньому своїм. Колеги з театру Франка, однокласники, друзі та знайомі розповідали багато життєвих історій про нього. Він залишиться в пам'яті людей доброзичливим, старанним, уважним та світлим. Він залишиться в пам'яті людей Героєм.

небесна сотня

небесна сотня

небесна сотня

небесна сотня

небесна сотня

"Близько з Ігорем Сердюком ми познайомились у 1990році", - пише Андрій Тирса. - Нас звела, як це назвуть пізніше, «неформатна» музика, відраза до радянської брехні, загибель Цоя і «Перемен требуют наши сердца», фільми Соловьова, «Жаба в Дирижаблі» і захоплення життям, презирство до будь-якої влади та її нестримно дурнуватих законів, просто молодість и усе те, що наповнювало тих нас, що тільки-но вирвалися на волю - з лав радянської армії у суспільство.


Коли Україна вирішила вибрати незалежність, Ігор став активним діячем у боротьбі за те, щоб прапором нової держави став жовто-блакитний стяг, а гербом Тризуб. Він навіть випиляв собі зі шматка бронзи герб України і зробив з того собі символ для носіння на одязі. З тих же часів його зацікавили і книжки про справжню історію нашої землі: «Історія Запорізських козаків», «Історія України-Руси», тощо. Тоді ж вичитав про своє прізвище Сердюк - сердюками називали піхотні полки, що були особистою охоронною гвардією гетьмана.

У житті Ігор Сердюк не хворів на довіру і повагу до влади. Він вважав її представників брехунами і, часто-густо, покидьками. Взагалі був людиною прямою, чесною, відкритою і дуже компанійською. Мав дивовижний талант зводити навкруг себе у коло знайомих таких різних людей, які б у своєму звичному житті навряд чи колись би звернули увагу один на одного.

У компаніях і спільнотах, що формувались навколо Ігоря Сердюка з тих чи інших інтересів усіх неймовірно не схожих між собою людей поєднувало дещо надзвичайно важливе - нікому нічого ні від кого не було потрібно, і, разом з тим, всім було дуже весело, затишно, цікаво і якось доброчинно , коли компанія збиралась. Відбувалося таке іноді десь на пікніку, а часто просто вдома у Ігоря та його жінки Ірини.

Коли Сердюк відкрив для себе пірнання, це надало йому і нових вражень, і нових друзів, і нових місць для здивувань. Він любив той новий підводний світ, що відкрився перед його очима. Завжди з захопленням розповідав про різні дива і чудернацькі краєвиди нововідкритих водних просторів. Разом з друзями-пірнальниками неодноразово брав участь в змаганнях по всій Україні, займав призові місця и цим розширював коло нових друзів і знайомих.

До своєї природної зацікавленості історією України, Ігор мав також інтерес і велику повагу до історії кубинської революції. Він мріяв попасти колись на острів Свободи, полежати на пляжі Варадеро, попірнати в тамтешніх водах.

Ігор читав книжки «Щоденник мотоцикліста» і «Партизанська війна» Ернесто Чегевари. І вони його до того пройняли, що це відзначилося татуюванням портрету Че на грудях. Саме це татуювання і допомогло впізнати тіло Сердюка, коли 18 лютого на 45 році життя його поцілив снайпер у Києві на вул.Шовковичній.

До того був приїзд на Майдан на початку грудня, нелегкі чергування в самообороні в складі 9 сотні, обов`язки прапороносця, охорона барикад. Ігор вирішив бути на своєму посту до кінця, як він сам казав: «доки не повісимо Яника на ялинці».

І його соратники по сотні теж відзначають Сердюка я к людину дуже чесну, дуже відповідальну, наполегливу і виважену, що до своїх основних обов`язків ще й опікувався психологічною допомогою новим бійцям самооборони.

18 лютого сотник 9 сотні самооборони Майдану повів своїх людей у вже відому усім путь. Зі слів очевидців колона людей попала у місце поміж тітушками і беркутівцями. Кілька беркутівців почали «бикувати», провокуючи демонстрантів погрожуванням розправою за допомогою саперних лопаток і зброї. Депутатів, що підійшли із наміром заспокоїти провокаторів, почали з-за спин міліції закидати камінням тітушки. Від них полетіли шумові гранати. В ці ж хвилини Ігор комусь передав прапор сотні і заходився допомогати якось оборонятись. Далі точних деталей подій за ці 2-3 хвилини немає.

В якусь мить помітили, що Ігоря вбито кулею в обличчя. Вона увійшла в перенісся, вийшла з потилиці за лівім вухом.
Коли жінка Ігоря зателефонувала йому, трубку взяла медсестра швидкої допомоги, що везла тіло героя. Саме татуювання Чегевари допомогло швидко ідентифікувати його. Телефон і маленьку фотокамеру, якою Ігор фотографував себе і Майдан, міліція забрала і повертати, судячи з усього, і не збирається.

Ігоря Сердюка, що народився 03.11.1969, поховали 21.02.2014 в його рідному місті Кременчук. А на 9-й день на головній площа міста було демонтовано ідола радянського режиму - пам`ятник Леніну".


небесна сотня

«Вона була безстрашною, сміливою», - згадує Іван Григорович Дворянець про загиблу дружину Антоніну. Каже, неодноразово просив не лізти в «гарячі точки» Майдану, проте вона не слухала. Коли бачила, що кривдять інших людей, завжди йшла на допомогу.

У той день, у вівторок, чоловік Антоніни Дворянець Іван Григорович поїхав на роботу в м. Чорнобиль. Говорить, що з самого ранку в душі відчував тривогу. Об 11:00 подзвонив дружині на Майдан. На жаль, ця розмова стала для подружжя Дворянець останньою.

О 16:30 донька Світлана тривожним дзвінком повідомила, що на Майдані почалась зачистка і вона не може додзвонитись до мами, яка вранці поїхала в центр столиці. Безуспішними виявились і спроби Івана Григоровича зв'язатись з дружиною.
Під час останньої їх розмови, Антоніна Григорівна говорила чоловікові, що на Майдані має зустрітись із колегою по роботі Степаном. Зв'язавшись із ним, Іван Григорович дізнався, що під час атаки «Беркута» вони загубили один одного: колега Антоніни Дворянець встиг заскочити в розбиті двері метро «Хрещатик» на вул. Інститутській. Під час хаосу він не встиг помітити, як жінка зникла з поля зору.

Трагічну звістку про смерть Антоніни Дворянець повідомили її сину Володимиру. Той був у відрядженні в м. Кременчук. Спершу невідомий чоловік, зателефонувавши з мобільного Антоніни Дворянець її сину, сказав, що їй надають першу допомогу. Невдовзі той же чоловічий голос повідомив, що пані Антоніну врятувати не вдалось. Подальші спроби зв'ятись із цим чоловіком виявились марними - телефон вперто не відповідав на дзвінки членів сім'ї Антоніни Григорівни.

Її тіло знайшли поблизу верхньої барикади на вул. Інституській. При собі вона мала посвідчення ліквідатора чорнобильської катастрофи, завдяки чому її вдалось ідентифікувати.
Полишивши все, чоловік, син та донька Антоніни Григорівни вирушили до Києва. Іван Григорович, що їхав з Чорнобиля, побоювався, що його не пустять - їм оголосили, що всі в'їзди до столиці заблоковані.

Діставшись все ж ввечері Києва, їм повідомили, що тіло Антоніни Дворянець в моргу на вул. Оранжерейній. Однак забрати його виявилось не так просто. 19 лютого працівники моргу заявили, що тіло членам сім'ї навіть не можуть показати - поки слідчі прокуратури не з'ясують всіх обставин загибелі померлої. В цей час на Оранжерейну привозили все нові й нові тіла з Майдану…

Цілий день, за словами чоловіка Героїні Майдану, в морзі «варили воду», під різними приводами відмовлялись не те щоб видати, а навіть показати тіло. Сльози доньки Світлани теж не переконали працівників.

Врешті, одна з жінок-працівниць сказала родичам Антоніни Дворянець, що тіло вони зможуть забрати лише в тому разі, якщо погодяться на будь-який діагноз в документації про смерть. Мовляв, підписуйте, бо в інакшому випадку сім'ї буде складно забрати тіло Антоніни Григорівни із забитого майданівцями моргу.
Родині нічого не залишалось як погодитись. В результаті тіло Антоніни Дворянець забрали лише 20 лютого, підписавши що причиною смерті стала «серцева недостатність». Весь одяг загиблої, за словами чоловіка, був в крові, на обличі синці від побиття.

Очевидців загибелі Антоніни Григорівни відшукали за закликом в інтернеті. Чоловік який був поряд з активісткою під час зачистки розповів, що люди відступали до метро «Хрещатик» на Інститутській. Входи до метрополітену були закриті. Антоніна Дворянець, побачивши, що «Беркут» жорстоко б'є хлопців на барикаді, замість того, щоб відступити, кинулась до спецпризначенців. Звір в шоломі сильно вдарив броварчанку. Чоловік, що був поряд підбіг їй допомогти, але теж отримав важкий удар по голові, хотів підвестись, але «беркутівець» пригрозив: «Донецький «беркут» - це вам не київський! Лежи, бо доб'ю!». Після наступного удару чоловік втратив свідомість. Прийшовши до тями, активіст побачив, що Антоніна Дворянець вже без ознак життя.

майдан небесна сотня

Хлопців, що були в той день на барикаді, родичам загиблої відшукати не вдалось, хоч про це оголошували і в інтернеті, і зі сцени майдану. «Чи пороз'їжджались, чи не захотіли говорити», - пояснює Іван Григорович. Однак з розповідей майданівців, які чергували на барикаді через кілька днів після трагічних подій, дізнались, що Антоніна Дворянець дійсно кинулась захищати активістів від побиття. В результаті сама отримала травми, несумісні з життям. «Думала, що жінку вони не чіпатимуть, послухають її», - припускає чоловік. Однак бездушні «космонавти» не дивились ні на стать, ні на вік.


Вічна пам'ять Героям.
TUVwWVVYTjBSMEV3VERkUmRrNURkekJNYmxGMFRrTjNNRXd3ZGt3NVExSXdXVkJTWjNSSFJEQlpTRkYyZEVONVNVNURkVEJaUkZGMVRrTTFUSGt2VVhaMFF5OHdUQzlSZG5SRE16Qk1hbEpvZEVNME1GazVPREJaU0ZGMlRrTXhNRmxFVW1kMFIwMW1Ua014TUV4TVVtZE9ReXN3VEhwUmMwNUROVEJNVkZGelRrTTVaazVEVmpCTVRGSm5Ua01yTUZsSVVYWjBSMDh3VEdRNE1FeDZVWE5PUXpVd1RGUlJjMDVET1E9PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх