EN|RU|UK
 Политика Украины
  14864  65
Материалы по теме:

 ШУКАЄМО НОВИХ КЕРІВНИКІВ МІЛІЦІЇ КИЇВЩИНИ, ЛЬВІВЩИНИ, ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ТА ВОЛИНІ

Перехрестилися і починаємо. Отже, як ми домовлялися з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, стартує прозорий підбір керівників обласних управлінь міліції із залученням громадськості.

Про це пише в блозі на УП Єгор Соболєв.

Згідно з домовленостями, проходити це має так:

1. МВС збирає кандидатури. У тому числі їх можуть пропонувати громадські організації.

2. Кадрова комісія МВС, куди включені правозахисник Євген Захаров, журналіст Юрій Бутусов та я, перевіряє цих кандидатів. МВС та його департамент внутрішньої безпеки - на відповідність професійним критеріям, які затверджені міністром, ми з колегами - на непричетність до корупції і порушень прав людини. Для цього пропонуємо журналістам-розслідувальникам створити власну групу незалежної перевірки.

3. Перелік кандидатів, що пройшли такий відбір, оприлюднюється. Одночасно ми пропонуємо їх презентацію активу області, у тому числі авторитетним ГО, меру, керівництву держадміністрацій. Так, щоб кандидати представили своє бачення, як зробити регіон безпечнішим, як реанімувати міліцію, як забезпечити громадській контроль за її діяльністю.

4. Після цього кадрова комісія МВС приймає рішення. Туди входять заступники міністра і керівники департаментів. Наша з Євгеном та Юрієм місія - проконтролювати чистоту процедури.

Такою є домовленість. Звісно, є ризики, що вона буде порушена. Звісно, підібрати гідних керівників з лав міліції вкрай важко. (У вимогах МВС є 4-річний досвід служби. Я пропонувати скасувати цю вимогу, але не знайшов підтримки). Звісно, на нас впаде цунамі звинувачень, компромату та тиску. Скоро Ви дізнаєтесь, що я міліонер, педофіл і взагалі перевдягнута жінка. Звісно, це не люстрація, і не системне реформування міліції, які мають готуватися одночасно.

Але спробувати варто. Гідні керівники міліції зараз вкрай важливі для збереження України як держави. Плюс треба закладати практику відкритого підбору всіх державних службовців. Інакше нова держава в нас не вийде.

На прохання МВС починаємо з Львівської, Волинської та Тернопільської областей. На наше з Юрієм прохання в першу чергу також увійшла Київська область, де зроблене призначення викликало хвилю обурення.

Актив цих областей! До вівторка МВС чекає на Ваші заявки. Щоб все було прозоро, робіть копію на luscomitet@gmail.com.

Єгор Соболєв, блог на УП.
TUVwMlVtcDBSMEl3V1V4U1owNURkekJaWWxGMVRrZFFUSGt2VVcxMFF6Y3dXVGRSZEdSRGVVbE9RMUV3VEROUmRFNUhRVEJNV0ZGMVdIcFJjamxET1RCWlVGRjFkRU1yTUV4TVVYVk9SMGhtVGtOb01FdzNVWE5rUXlzd1RIWlJkR1JEZVVsT1ExWXdURkJSZG5SSFFVeDVMMUYxT1VkUE1GbElVbWQwUjBFd1RFUlNhSFJETkRCWk9UZ3dXVWhSYzA1RE9UQk1jbEpvZEVNME1FeG9PREJLZWxGcmRFTlY=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх