EN|RU|UK
  178  1

 КООРДИНАЦИОННЫЙ ЦЕНТР ПОМОЩИ ЖУРНАЛИСТАМ ВО ВРЕМЯ ВЫБОРОВ

Під час виборів буде працювати центр допомоги журналістам.
Центр працюватиме за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Фонду ЗМІ Посольства США в Україні.

Для безперешкодного висвітлення ЗМІ перебігу виборчого процесу Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання „Незалежні медіа-профспілки України”, Правова програма IREX U-Media та Українська Асоціація медіа-юристів створили тимчасовий офіс для допомоги журналістам під час виборів.

Безкоштовна телефонна лінія для журналістів 8-800-50-44-500 буде працювати щодня до 30 березня, а у день виборів 26 березня - цілодобово.

У разі порушення Ваших професійних прав, у тому числі при відмові у наданні інформації, забороні присутності на засіданнях виборчих комісій тощо, пропонуємо звертатися для надання негайної допомоги. Юристи та представники журналістських організацій будуть працювати не тільки у київському офісі, а й у всіх обласних центрах України.

Професійні права журналістів гарантуються Конституцією України та українським законодавством, зокрема ст. 26 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, ст. 38 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Умисне створення в будь-якій формі перепон в реалізації прав журналіста вважається перешкоджанням його законній професійній діяльності, за яке винні особи притягуються відповідно до закону до кримінальної (стаття 171 Кримінального Кодексу України), адміністративної чи цивільно-правової відповідальності. Отримання, зберігання та поширення інформації щодо перебігу виборчої кампанії є конституційним правом кожного журналіста, а об’єктивне висвітлення ходу виборчого процесу – професійним обов’язком.

Виборчим законодавством гарантований безперешкодний доступ журналістів і медіа на всі публічні заходи, пов’язані із виборами. Члени виборчих комісій в межах своїх повноважень і компетенції надають представникам засобів масової інформації всіх форм власності необхідні їм відомості щодо підготовки та проведення виборів.

Відповідно до статті 34 Закону “Про вибори народних депутатів України” представники засобів масової інформації мають право без дозволу або запрошення бути присутніми:

• на засіданнях виборчих комісій усіх рівнів;
• у приміщенні, де проводиться голосування;
• під час підрахунку голосів;
• під час встановлення результатів голосування.

Єдина вимога Закону - кількість представників від одного ЗМІ обмежується двома особами.
Документами, які підтверджують статус журналіста, є: редакційне посвідчення, посвідчення журналіста, видане Національною Спілкою журналістів України або Незалежною медіа-профспілкою.

Законодавством не передбачена якась акредитація журналістів на виборчих комісіях. Виборча комісія може позбавити журналіста права бути присутнім на її засіданні виключно у разі, якщо цей журналіст протиправно перешкоджає проведенню такого засідання. Відповідне рішення приймається на засіданні комісії двома третинами від складу комісії і не може бути прийнято одноособово будь-яким членом виборчої комісії незалежно від посади, яку ця особа у комісії обіймає.

Під час проведення засідання виборчої комісії, у тому числі під час підрахунку голосів та під час встановлення результатів голосування присутні журналісти мають право проводити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи. Виборча комісія своїм рішенням, офіційні спостерігачі, довірені особи кандидатів не можуть заборонити проведення журналістами таких зйомок або записів. Кожен журналіст може оскаржувати рішення, дії або бездіяльність відповідної виборчої комісії.

Нагадаємо, що вибори може бути визнано недійсними, якщо на виборчій дільниці створювалися перешкоди представникам ЗМІ бути присутніми під час проведення голосування, підрахунку голосів, встановлення результатів голосування.

Повідомляйте про випадки порушень ваших прав за телефонами і електронною поштою
8-800-50-44-500, 8-044-234-23-57, 8-044-234-52-09
zakon@irex.kiev.ua, mediapravo@mediapravo.org.ua
і ми негайно забезпечимо вам допомогу.

Источник: Цензор.НЕТ
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх