EN|RU|UK
 Политика Украины
  23504  298

 ТОЧКА НЕПОВЕРНЕННЯ

ТОЧКА НЕПОВЕРНЕННЯ

Невже Банкова хоче перевірити на практиці, чи може повстанський дух холодноярівців, махновців та упівців передаватися через декілька поколінь комуністичного катка їх вільним внукам і правнукам?

Наша найбільша політично-економічна ісвітоглядна криза нікуди не зникла і плавно перекочувала в новий рік. Велелюдні акції протесту в столиці і їх форпост - Євромайдан наблизилися до точки трансформації. Якою буде ця зміна важко вгадати. Адже жодного переговорного процесу, про який так заповзято в новорічному зверненні говорив Янукович, так і не розпочали.

Один раз за столом посиділи Гарант, опозиційна трійця, церковні ієрархи та з десяток "мутних тіпочків", як то пацанчик з "Молодих регіонів", що видавав себе за представника студентського протесту. Були і відверті клоуни з маргінальних партійок, типу "Русь". Одним словом - суцільна імітація. Фейк. А далі - тиша. Не чую кожного - нікого не чую!

Натомість по країні котиться хвиля терору і залякування. Стрічка святкових новин: там стріляли вогнепальними в область серця, тут різали на очах у перехожих, тим розбили авто, тому підпалили двері, там повісили мертвого кота біля квартири. Десятки наскоків гопників на активістів у різних містах. Напад на Тетяну Чорновол, побиття депутата Іллєнка біля райвідділу міліції, а опісля - дебільні версії у коментарях прес-служби МВС.

Слідство й затримання учасників "нічної купівлі вживаного джипу Порш Каєн" у стилі театру абсурду. Масові повістки авто-майданівцям від карального органу, яким себе раптом уявила ДАІ. Виклики до СБУ за допис у Фейсбук. Прокурорський "прес" по всій країні за вигаданими приводами. Примружений Дзержинський дивиться з портрета на стіні, дух Вишинського літає від Печерського суду до Генпрокуратури й назад. І над цим безглуздям бовваніє голий п'єдестал Леніна, який знову охороняють невідомі з кривавими стягами.

А коли міліція вигадує то "порнуху в соцмережах", то розбещення неіснуючих малолітніх - починає сильно тхнути пліснявою КДБ. І таке коїться щохвилини й усюди. Безглузде зовнішнє спостереження, прослуховування телефонів, зламування електронної пошти та сторінок в соцмережах. Звинувачення фабрикують часами так "сокирно", що соромно стає самим жертвам. Чого лише вартувала блукаюча бомба, чи як кажуть в народі "бімба в вагінах" метро, яка за два дні тричі міняла станцію призначення. Ідіотизм сподобався - і вже міліція ті "бімби" шукає то в Київраді, то в наметах на Майдані. Масштаби терору й абсурду вражають. Хочеться запитати у невідомо кого: це планова побудова модерного архіпелагу ГУЛАГ?

Пригадується "чорний" анекдот: … з офіційного рапорту Рейху - "Був вигнаний з ГЕСТАПО за неймовірну жорстокість". Здається за право втілити цей анекдот у життя почалося комуністичне змагання між "Беркутом", ДАІ, СБУ, ГПУ та вуличними міліціонерами.

Усього цього вже достатньо, аби зробити висновок, що держава з її правом на легальне застосування сили, остаточно перетворилася на монополіста з насильства. Силовий блок трансформувався у насильницький. А от базові права - право на життя і його захист, який ми оплачуємо своїми податками, державна машина або ігнорує (тобто бездіє), або ж сама відкрито порушує.

Розгортання насильства до мирно протестуючого народу показує те, що існують конкретні люди й центри, які усі ці провокації та напади ретельно планують. Хтось вигадує, хтось підшуковує кримінальних виконавців, хтось віддає наказ, хтось надає оперативну інформацію. А прикриває це все державна машина. Адже жодної судової справи щодо вже ідентифікованих садистів-бойовиків з "Беркута" від ночі 30 листопада та побиття 1 грудня так і не має. Мовчить Феміда і щодо цапів-відбувайлів Сівковича та Попова, яких звільнили з посад ніби-то за керівництво побиттям студентів та випадкових перехожих.

Отже, вектор репресій один і чітко спрямований на громадян. Інформаційна війна супроти Євромайдану і його дискредитація спрацьовує лише на патерналістський покірний електорат підконтрольного Сходу й Півдня, а на протестуючих мало впливає. Тисячі інтернет-провокаторів, різних "ботів і тролів" у соціальних мережах створюють малоефективний інтернет-хаос та провокації. Ці "інтернет-тітушки" своїм засмічуванням форумів нервують виключно активістів клавіатури, але реальних людей на вуличних акціях зачіпають мало. Це просто цілком різні люди й соціальні групи. Тому єдина тактика зараз на остаточне протиставлення політиків та неполітичної більшості протестів, на розкол і протиставлення опозиції до громадян Євромайдану. Але антикризові мізки владного штабу вкотре недобачають: лише 7 % вийшли на протест на заклики опозиції, решту 93% вивела саме влада.

Прогнозувати, як трансформується мирний людський рух спротиву під тиском масованого точкового насильства можна лише частково.

Ставка влади - повне ігнорування мирного протесту. Владний квартал заблоковано військами й міліцією за всіма правилами надзвичайного стану і майданне віче на уряд та адміністрацію ніяк не впливають. Стратегія їх по-більшовицькому проста: холод, життєві незручності помножені на тягучий час без змін, постійне нервове напруження від очікування провокацій мають зламати волю до протесту. Підсилити цей ефект покликані й спец-операції у стилі останніх ініціатив в.о. столичної держадміністрації Голубченка і Ко: відключення тепла і води, перекриття каналізації, блокування постачання продуктів та дров для Євромайдану, невивезення сміття та біо-туалетів. Напевно такий план середньовічної облоги призведе до розчарування і відтоку частини людей, адже не в усіх залізна воля й здоров'я.

Страх і репресії заблокують волю багатьом. Але не усім.

Ставка на силу й терор можуть дати неочікувані плоди гніву. Соціологи вже декілька місяців поспіль волають до глухої влади: радикальні настрої зростають. Але всупереч логіки та інстинкту самозбереження - ставка на посилення терору. А терор завжди породжує лише терор у відповідь. Цей суспільний закон ще ніколи не давав збоїв. І для цього вже не потрібно багатомільйонного народного руху - достатньо групи відчайдушних і радикальних.

Влада, яка живе з російських грошей, газу та жуйки кремлівського інформаційно-пропагандистського простору просто зобов'язана хоча б на одну хвилину спинитися і задуматися. Невже важко проаналізувати, чому в тоталітарній Росії, де усе від президента і до останнього впливового чиновника на місцях нанизане на агентуру ФСБ, де найвища в світі концентрація поліцаїв та "спеців з контори" на душу населення, де ніколи не бракувало мільярдів газових доларів на репресивний апарат - раз за разом вибухають вокзали та тролейбуси?! Чеченсько-мусульманський міф кремлівського ТБ посипався - тепер росіяни підривають росіян вже без екзотичних "ваххабітівта аль-каїд". Різьба там злітає саме через тотальну безвихідь, поголовну корупцію та державний терор.

Невже і Банкова хоче провести соціальний експеримент і перевірити на практиці, чи може повстанський дух холодноярівців, махновців та упівців передаватися через декілька поколінь комуністичного катка їх вільним внукам і правнукам? Чи дивляться в Адміністрації новини з Сирії, щоб зрозуміти, що "контрольований хаос" неможливий? А "контрольований хаос" за умов зовнішнього управління існує лише у хворій уяві кремлівських імперських аналітиків, а в житті призводить до широких конфліктів!

Якщо у відповідь велелюдному Майдану лише вистачило фантазії зігнати анти-майдан, а замість виходу з кризи й перехідного уряду - запустити репресивно-бандитський "бєзпрєдєл", то й нічого очікувати на "геппі-енд". Непримиренний до влади багатотисячний Євромайдан добре помітний, його можна бачити цілодобово у центрі столиці, стежити за ним з телеекранів, а от радикальний малочисельний загін відчайдухів, який останніми днями формує влада своїми діями, буде цілком непомітним. Фантом. Але саме він і стане серцевиною справжнього страху, безстрашні й безмозгі ви, наші державні управлінці!

Роман Чайка, ТСН

TUVwWVVYTjBSMEV3VERkUmRrNURkekJNYmxGMFRrTjNNRXd4T0RCTFJGRjBaRU41TUV3M1VYVTVSMDh3V1dKUmRVNUhVRWxPUTNsSlRrTnFNRXh5VW1kT1EzY3dUR3BSZG1SRE1VeDVPSFpNT1VNME1FeG1VWE5rUXpRd1RGaFJkbVJETkRCTVZqZ3dURGRSZGpsREx6Qk1OMUYwT1VNME1GbGlVWFZPUjFCbVRrTXZNRmxFVVhSa1IwSXdUSFpSZEdSRE1EQk1OMUZ6ZEVOM01Fd3pVWFZPUXpGbVRrZEJNRXhZVVhZNVIwRXdURmhTWjJSSFFqQk1hbEYxU0hwUmEyUkRNVEJaUkZGMWRFZEVNRmxLT0RCS1dGRnpkRWRCTUV3M1VtZGtReXN3V1RkUmRETjZVWFpPUTNjd1RHNVJkRTVEZHpCTU1EMD0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 3 из 3
<<<1 2 3
Страница 3 из 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вверх