EN|RU|UK
 Политика Украины
  14596  150
Материалы по теме:

 Я ПІДУ НА "МІЖГІР'Я"

Майдан-без-політики доживає останнє. Віктор Янукович розвів-як-котят всіх, хто мріє про європейське майбутнє країни. Це означає Майдан-без-політики треба згортати. Стоїть питання чи розгортати Майдан з ПОЛІТИКОЮ, чи піднімати людей, щоб усунути Януковича від влади.

Я особисто готова підтримати будь-які рішучі дії політичної опозиції. Інша справа чи готова я когось закликати-агітувати робити теж саме? Адже "донецька мафія" не збирається так просто віддавати контроль над країною, мораль нинішніх можновладців дозволяє їм проливати кров.

Тому я розумію, який це не простий вибір для лідерів опозиції, лідерів громадської думки очолити ПОЛІТИЧНИЙ Майдан і закликати українців до рішучих дій. Адже вони теж живі люди, їм страшно брати на себе відповідальність за життя людей, що вийдуть на політичний Майдан. Тому існує велика спокуса відтермінувати боротьбу на 2015 рік. Однак, це 24-листопада Київ вийшов на Майдан, можливо люди вийдуть завтра, але не має впевненості, що через рік українці зможуть піднятися. Чи не зневіряться вони ще більше, якщо нині лідери опозиції та громадські активісти охолодять людський порив - розпустять всіх по хатах?

Немає жодної впевненості, що 2015 році у нас залишиться політична опозиція і громадські активісти. Немає впевненості що в 2015 силовики будуть такі лояльні до людей, як нині. Що робити!? Що робити завтра чи післязавтра, в понеділок в такій ситуації!? Чи піднімати політичний Майдан? Про це зараз напружено думають всі, від кого хоч щось залежить. Можливо, щоб лідери опозиції, лідери громадської думки, лідери громадських організацій прийняли правильне рішення, люди, які готові бути закликаними, мусять здійснити перевірку своїх сил.

ТОМУ Я ПІДУ НА "МІЖГІР'Я". Також хочеться звернутися до "противсіхів", тих людей, які привели до влади Януковича. Впевнена, завтра вам покаже, що Ваша концепція не працює: Майдан-без- політики не впливає на Януковича. Він повністю глухий до громадської думки. Так само, як три роки Президенства Віктора Федоровича вже показали, що праві були ті, що стояли на помаранчевому майдані, і праві були ті, хто в 2010 голосував за Тимошенко. Якщо ви щиро проти Януковича, за демократію, за Україну подолайте в собі "противсіхство". Бо "противсіхство" в нинішній ситуації справді неадекватне. Наприклад, я питала на Майдані- без-політики: "Навіщо тролити опозицію?" Мені казали: "Треба провчити опозиційних політиків, які думають лише про свої інтереси". "Які інтереси?", - уточняла я. "Прийти до влади", -відповідали мені.


Однак хіба це не в інтересах всієї країни змінити владу? Я, до речі, теж колись була "противсіхом", як журналіст. Шаленим "противсіхом", я не мала жодних люб'язних стосунків з кимось з політиків, мені навіть не зливали інфу по-дружбі. Чому я вбила в собі "противсіхство"? Тому що щиро вважаю, що це в інтересах країни. Перший внутрішній крок від "противсіхства" я здійснила зразу після Президентських виборів. Коли сказала собі, що я вже не журналіст, адже в країні Януковича, що знищує свободу слова, журналістика не може існувати.

Так я стала заангажована проти Януковича. За опозицію я стала трохи згодом, коли Юлія Тимошенко продемонструвала щирість в боротьбі проти Януковича - пішла у в'язницю. Вона знала про арешт, могла втекти, однак розуміла, що її втеча посилить байдужість та зневіру в суспільстві, знищить політичну опозицію, а отже шанси на зміну влади. Так я стала заангажована за Тимошенко.

Правильність свого вибору я постійно бачила в царині журналістських розслідувань корупції, яку творить БАНДА. Такого Україна ніколи не мала: "Вишки Бойка", "Хлібінвестбуд", знищення пасажирських перевезень на залізниці, "Нафтогаз", з якого лише на одній операції було вкрадено 2 млрд. доларів.

На цьому фоні я згадувала Тимошенко в контексті "Криворіжсталі" та "РосУкрЕнерго", повернення у державну власність вкрадених Януковичем вагонів залізниці тощо. Тому нині, я публічно в повний голос заявляю такі немодні, але такі важливі для боротьби речі: "Я підтримую політичну опозицію".

Зрештою, це адекватна позиція, тому що змінити владу можна лише за наявності політичної опозиції, реальних рейтингових кандидатів в Президенти та прем'єри, інакше це хаос, анархія, громадянська війна. Тому я не буду сидіти-чекати, щоб потім когось звинувачувати в нерішучості. Після завтрашнього мітингу на Майдані я просто піду до "Міжгір'я", щоб показати, що я ГОТОВА.

Тетяна Чорновол, блог на УП

TUVwWVVYTjBSMEV3VERkUmRrNURkekJNYmxGMFRrTjNNRXd3ZGt3NVEzWXdURE5TWnpsRE5qQk1OMUZ6ZEVNME1GbGtPREJMWmxGMmRFZEJNRXd6VVhaMFEza3dURGRSZFhsRVVXOTBRM2N3V1V4U2FrNUhVREJNTTFGelF6aDJNRXhZVVhOMFIwRXdURGRSZFU1RE9UQlpURkYwWkVONk1GbEVVWE5PUjBjd1RHcFNhak42VVhaMFF5OHdUQzlSZG5SRE16Qk1hbEpvZEVNME1GazVPREJNV0ZGemRFZEJNRXczVVhaT1EzY3dURzVSZEU1RGR6Qk1NVGd3U2xoUmMzUkhRVEJNTjFKblpFTXJNRmszVVhRemVsRnVUa014TUV4aVVYVk9RM293VERkU1owNUhUVEJNVlQwPQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх