EN|RU|UK
 Политика Украины
  1531  43
Материалы по теме:

 МИКОЛА БУЛАТЕЦЬКИЙ: "БІЛЯ ДЕРЖАВНОГО "КОРИТА" СИДИТЬ БИДЛО, ЯКЕ НЕ ЛЮБИТЬ КРАЇНУ, А ЛИШЕ ПРИНИЖУЄ ЛЮДЕЙ

"Агітатори Поплавського приїхали з його інституту в Києві і розказують черкащанам, що Булатецький - п'яниця (...) Мені пропонували 5 мільйонів, аби я зняв кандидатуру з виборів (...) Тулуб остаточно знищив громадянське суспільство, і люди йому цього не пробачать. Ця влада навіть своїх людей практично знищила: вони всі німі і стоять раком перед "царьом"".

15 грудня єдиний кандидат від Об'єднаної опозиції по 194-му проблемному округу (м. Черкаси) Микола Булатецький вкотре спробує поборотися за депутатський мандат. Минулого року він переміг свою головну суперницю Валентину Жуковську, яку пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем, з солідним відривом у 12 тисяч голосів. Однак, це не завадило ЦВК визнати результати виборів такими, що не можуть бути встановлені. Про сьогоднішню ситуацію в окрузі, війну конкурентів та можливі загрози на майбутніх довиборах в Раду Цензор.НЕТ розмовляв з Миколою Булатецьким.

булатецкий

- Яка ситуація сьогодні на окрузі, конкуренти вже почали діяти?

- Конкуренти діяли, діють і будуть діяти. В цьому немає жодного сумніву. Але сьогодні ключовим моментом є те, що боротьба йде не просто між конкурентами, це боротьба - між владою та опозицією. Тому найголовнішим своїм конкурентом на сьогоднішній день я вважаю саме владу. До недавнього часу ми вели наполегливу боротьбу із групою Фірташа-Льовочкіна та їхнім представником Валентиною Жуковською - це люди, які сфальшували вибори в нас на окрузі минулого року. Зрозуміло, що усе це відбулося за офіційної підтримки влади і Тулуба особисто. Але ключовим фальсифікатором, я підкреслюю, була ЦВК. І найбільшу роль в цьому зіграла т. з. куратор Черкаської області, яка зробила так, аби два округи пішли на перевибори - це Тетяна Лукаш, і це її безпосередня відповідальність. Що тепер? Ключовим неприємним для нас моментом є формування окружної виборчої комісії та дільничних виборчих комісій, які формуються знову з одного гнізда - Партії регіонів. У той час, коли опозиція має трьох своїх представників у комісії, Партія регіонів має 15. Це одна команда, яка заїхала в ОВК (окружну виборчу комісію, - Ред.) з Києва. За таким же принципом будуть сформовані й дільничні комісії. І це є сьогодні чи не найбільшою проблемою, тому що це чергова спроба брутального фальшування виборчого процесу.

- Ви намагались якось на це вплинути?

- А ми не можемо на це ніяк вплинути, тому що таким чином виписаний закон і запроваджена така ганебна система. Тому що в ОВК є 3 особи, 15 фальсифікаторів привозять із Києва, які відомі своїми справами, і далі в такий же спосіб формуються дільничні виборчі комісії. Питання в тому, що це представники партій, яких в Черкасах немає взагалі, ніхто про них нічого не чув і не знає. Це може потягнути на фальсифікації. Але ми зараз ведемо роботу для того, аби цього не відбулося.

булатецкий

«Поплавський пообіцяв, що зробить усіх багатими»


- В чому полягає ця робота?

- Посилюємо комісії спостерігачами, журналістами, народними депутатами. Ми просто вимушені це робити. Що стосується опонентів, на сьогоднішній день на увагу заслуговує, мабуть, один з них, який досить несподівано для мене з'явився - це Михайло Поплавський. Але, я не думаю, що він проти мене може претендувати на якусь значну підтримку в Черкасах.

- Особливо, зважаючи на той факт, що до Черкас, як і до Черкащини взагалі, він не має жодного відношення.


- Так. Він взагалі дуже цікаво «намалювався»: одразу заявив про те, що відродить гетьманську столицю Черкаси. Вони правда ніколи не були гетьманською столицею, але то нічого... Навколишні села - так, починаючи від Чигирина, Трахтомирова і так далі. Там мало не кожне село було гетьманською столицею, лише не Черкаси. Козаки з Черкасами боролися часто, але це окрема тема. Нехай відроджує. І друге, що він заявив, - що зробить усіх багатими.

- Багатообіцяюче. Яким чином, не уточнив?

- Не уточнив, на жаль, цей геній-проходимець. Але сьогодні він, справді, розгорнув активну агітаційну кампанію за підтримки влади, зрозуміло, та при цьому він позиціонує себе як незалежний кандидат. Але люди ж не дурні. Народ каже: «Який же він незалежний кандидат, коли щойно приїхав і моментально за два дні повмикав ліфти скрізь і так далі». Ну це все кіно...

- Взявся одразу «покращувати» життя черкащан. Але на кого все ж таки влада робитиме основну ставку, на Вашу думку?

- Схоже на те, що саме на Поплавського і робитиме. Більшість із цьогорічних висуванців є технічними кандидатами, завдання яких розтягти голоси єдиного узгодженого кандидата від опозиції, себто мої. Але я переконаний, що в них нічого не вийде: підтримка опозиційних сил в Черкасах сягає понад 70%, і я сподіваюся, що всі ці речі нам вдасться донести до людей. Я неодноразово перевірений Черкасами: ніколи не зрадив, не вкрав, не обдурив, і я думаю, що вони це знають. До мне навіть чорнуха не пристає, щоб вони там не намагались зробити. Ось і зараз агітатори Поплавського стоять на палатках, приїхали з його інституту в Києві і розказують черкащанам, що Булатецький - п'яниця. Вони ніколи Булатецького в очі не бачили і знати не знають, але таку брехню поширювати не соромляться.

булатецкий


«Завадити перемозі опозиційного кандидата можуть лише «чорні сили», які знаходяться в комісії»


- Чула, що президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук теж досить потужно піариться сьогодні на окрузі, розклеїв у маршрутках агітаційні матеріали, що в принципі є незаконним і так далі…

- Не лише маршрутки обклеїв. У нього дуже багато зовнішньої реклами, бігбордів, досить потужна пропаганда. Але потрібно сказати, що в цілому я позитивно оцінюю діяльність корпорації «Укрпромінвест», вони справді намагалися зробити в Черкасах добрі справи виробничого характеру. Йдеться про збірку й виробництво автомобілів, але нинішня влада їх просто придушила. Вони забезпечували людям близько 12 тисяч робочих місць в цілому на усіх підприємствах корпорації, але нині діючий губернатор (Сергій Тулуб. - Ред.) поставив їм «драконівські» умови, величезні суми «подарунків» і тому подібне. В результаті вони з цих та інших причин почали згортати свою діяльність, яка на сьогоднішній день дуже обмежена. Тому говорити про те, що сьогодні ми побудуємо автомобільну столицю в Черкасах… Це дуже проблематично. Якщо будуть можливості - я залюбки допоможу їм це зробити. Я й раніше це робив: їхні менеджери були у моїй політичній команді, і за можливостями я намагався їм допомагати. Коли їх почали душити - я, до речі, виступав категорично проти цього. Тому що ця корпорація мала перспективи стати потужнішим від «Азоту» підприємством, яке сьогодні також зашкутильгало на три ноги одразу.


- Тобто Свинарчука Ви не розглядаєте як серйозного конкурента, але ж він відтягуватиме у Вас певну кількість голосів.

- Свинарчук не представлений сьогодні жодним членом комісії ні в окружній, ні в дільничній виборчій комісії, а після рейтингу підтримки ключовим моментом стає підрахунок голосів. Цим займатиметься переважно влада, ми лиш намагатимемось контролювати процес, аби все було чесно. Але решті кандидатів буде дуже важко конкурувати на виборах. Тому, якщо хтось там стверджує, що він переможе - то все лише мильна бульбашка. Переможе кандидат від опозиції, а йому можуть завадити лише «чорні сили», які знаходяться у комісії.

«Ця влада навіть своїх людей знищила: вони всі німі і стоять раком перед «царьом»»

- Порівняно з іншими округами ситуація у Вас дійсно порівняно спокійна: відсутність так званих клонів, помірна кількість кандидатів, псевдоопозиціонерів також начебто не багато. Але на щось же, мабуть, розраховує влада з їхнім губернатором Тулобом? Невже, вони так просто збираються віддати Вам Черкаси?

- Нічого ця влада вже не вдіє. Якщо в опозиції є люди, які намагаються робити щось для суспільства і роблять, то у владі у нас в Черкасах склалася така ситуація: є Тулуб, який має рейтинг підтримки на рівні 4%, і який не пішов на вибори, тому що розуміє, що пролетить. Є Партія регіонів, яка згідно з останніми виборами має рівень підтримки близько 15%. У нас «Свобода» має більшу підтримку, ніж партія влади, не кажучи вже про «Батьківщину» й «УДАР» - разом ця цифра перевищує 70%. І в цей час вони незрозуміло від імені кого правлять областю, точніше Тулуб править, який навіть своє оточення за людей не вважає: він там цар і Бог, а всі решта - це нуль. Він остаточно знищив громадянське суспільство, і люди йому цього не пробачать. Більше того, ця влада навіть своїх людей практично знищила: вони всі німі і стоять раком перед «царьом». А я уже настільки перевірений черкащанами, вони мені довіряють. Можливо, при владі на місцях ми не завжди один одному подобаємось, але це життя. Мене нормально підтримує і молодь з «УДАРу», і «свободівці». А от в «Батьківщині», до речі, є провокатори спеціально запущені.

- Хто саме?

- Я не буду їх називати. У місцевій «Батьківщині» нашій черкаській. Після виборів це все стане одразу зрозуміло. Вони працюють проти мене, хто публічно, хто нишком. До більшості це не відноситься, але окремі люди є. Та, незважаючи на це, я думаю, що влада справді готується скласти зброю. Ми не дозволимо Тулубу сфальшувати ці вибори, я це відповідально заявляю.

- Минулого року Ви також виграли у Жуковської з великим відривом, але захистити мандат так і не змогли. Де гарантія, що тепер зможете?

булатецкий

- Не змогли, тому що його (мандат. - Ред.) забрали у мене рішенням ЦВК. Але цього року вони вже на це підуть. Вже навіть ЦВК дали мені вчора сигнал, що вони каються.

- Яким чином?

- Вони ж клона мого хотіли зареєструвати - «Булатецького», але передумали. Я в цьому вбачаю певний сигнал. І сьогодні, коли я зайшов до приміщення ЦВК, усі якраз ішли на засідання, але розвернулись і підійшли привітались зі мною. Я переконаний, що не може бути повного свавілля. Окремі люди можуть чинити це беззаконня хоч і 10 разів, але не всі. Після закінчення виборів у мене була окрема розмова із Володимиром Шаповалом - він запросив мене тоді на розмову і вибачився за те, що усе так склалось. Сказав: «Коли я дізнався, що ви три рази перемагали на виборах - мені дружина навіть подзвонила й сказала: «Ти ж подивись, що ти робиш...». І ще додав, що на наступних виборах навіть особисто готовий приїхати й за мене агітувати.

- На що Ви взагалі робите ставку у своїй передвиборній кампанії? І хто допомагає фінансово, адже на такі речі потрібні чималі кошти?

- Система у нас побудована таким чином, що централізації як такої або якоїсь чіткої схеми не існує. Сім'я, друзі, куми, партійці беруть дільницю і ведуть там агітаційну кампанію. Ті, хто потребують допомоги - ми усі разом матеріально допомагаємо. Проводимо зустрічі з людьми, розклеюємо плакати, випускаємо газети, от «Батьківщина» допомогла - випустила. Десяток білбордів стоїть. Переважно усе відбувається за рахунок мого власного сімейного бюджету. І це є для мене певною проблемою.

- А звідки у Вас гроші? Ви займаєтесь бізнесом?

- Так. У мене невеличкий аграрний бізнес - міцненьке фермерське господарство сімейного типу. Вирощуємо кукурудзу, соняшник, сою, переробляємо і продаємо. Нам створюють купу проблем, але ми нікого не боїмось.

- Партія не допомагає?


- Цього разу «Батьківщина» надає певну допомогу. Арсеній Петрович каже: «Микола Іванович, який Вам ще потрібен ресурс? Ви, по-перше, сам ресурс, а по-друге - вся наша об'єднана опозиція Вас підтримує.

«Пропонували 5 мільйонів, аби я зняв свою кандидатуру з виборів»


- І який ресурс виділила «Батьківщина», якщо не секрет?

- На даний момент якась конкретна сума ще не визначена. Але є домовленість про те, що відносно тих потреб, пов'язаних з телебаченням, випуском певної продукції чи, можливо, зарплатою людей - буде підтримка. І я в цьому не сумніваюся.

булатецкий

- Скільки власних грошей уже витратили?

- Достатньо (сміється). На минулих виборах родина казала вже «Скільки ж можна?!» Але ж питання у тому, що коли я зібрався йти на вибори, то різко став такий «дорогий», що мені запропонували 5 мільйонів доларів лише за те, аби я зняв свою кандидатуру.

- Але хто саме пропонував Ви тоді так і не сказали, то може зараз скажете?

- Та навіщо? (знічено)

- Ну, цікаво.

- Це були посередники, які хотіли аби я пропустив опонентку.

- Тобто, опонентку? Оскільки у Вас була лише одна серйозна опонентка - Валентина Жуковська, то можна припустити, що це були люди Фірташа...


- Не будемо вдаватись в подробиці (сміється). Сьогодні це вже не так важливо. Мій син сказав тоді: «Я уявляю, як ти сидиш на мішках з грошима і кажеш - «Й###ний я пі###ас, шо ж тепер робить?». Минулого року мої опоненти чимало грошей кидали, аби купити мій округ, і коли вони почали людям по 300 гривень пропонувати, то я казав: «Люди добрі, беріть. Я такий дорогий, що вони мене нічим не куплять, а Ви беріть. Настав той час, коли я можу вам послужити. Сьогодні Ви можете їх «поімєть»: просіть дитячі майданчики, газові колонки - вони нові обіцяли, дороги, і ще зверху мінімум по тисячі гривень, ще й на дітей просіть обов'язково, тому що від «Азоту» ж є проблеми...». Тепер Михайло Михайлович приїхав ніби також з грошима, грошей багато в нього. Тим паче, його ж підтримали. Я вважаю, що й він повинен розкошелитись, хоча це йому й не допоможе. Але кажуть, що він жадібний і не дуже даватиме.

«У мене губернатор буде на столі танцювати»


- Вчора Ви ще з двома народними депутатами - Сергієм Капліним і Володимиром Яворівським намагалися прорватись у приймальню до губернатора Тулуба. Ви особисто з якою метою туди йшли?

- Я вдячний за цю ініціативу своєму земляку з Полтавщини Сергію Капліну. Просто стало питання - піти до Тулуба і запитати у нього, скільки ж можна усе це терпіти. Тому що знову є інформація про підготовку масштабних фальсифікацій, а він тим часом розповідає про чесні вибори. Вони вже сфальшували окружну комісію, дільничну - фальшують. На це ж робиться ставка. Які чесні вибори? Він уже сфальшував 20 тисяч голосів виборців, і його місце у камері - це фальсифікатор. Я коли отримаю мандат - у мене губернатор буде на столі танцювати. Не буде такого, що до нього ніхто не зайде, як сьогодні. Каплін - захищений «імунітетом» депутата і він каже: «Йдемо, запитаємо у нього про фальсифікації, про його статки, його сьогоднішні дії й так далі». Але вони побачили, що ми йдемо і мало не перед носом встигли закрити двері зсередини.

- Кажуть, він там з Поплавським якраз зустрічався у цей час. Наскільки це достовірно? А зустрітись таки вдалося чи ні? Ви наче збиралися записуватися на прийом офіційно.

- Почалася ж ця дурня, що Поплавський нібито незалежний кандидат. Хоча ми ще перед цим побачили, який він незалежний, коли перед тим Поплавський був у Черкаському педагогічному університеті, де зібралися певні особи на його підтримку, серед яких був ректор Кузьмінський - теж відомий фальсифікатор. А тоді до нас надійшла інформація, що Поплавський там - ми хотіли його там спіймати й усе це діло відзняти. Далі які вже докази потрібні? Але ми цього так і не побачили... Хоча в той день певні люди його там бачили. Це все закінчилось тим, що ми туди так і не потрапили. Але ми дійсно зробили заявку на зустріч до губернатора і збираємось провести із ним публічну дискусію. Ми його змусимо це зробити.

- На коли Вам призначили зустріч?

- Поки ще невідомо. Але ми його навідаємо все одно, і ще не один раз до завершення виборів.

Виктория Ростикова для Цензор.НЕТ

TUVwVVVYWjBRM2t3V1haUmMyUkRLekJaUkZKcGVVUlJjMmxFVVc5T1EzY3dURlJTWjNrNGRqQktTRkpuT1VNM01FeEVVbWQwUXpFd1dXSlJkWFJETkRCTWEzWk1PVU41TUZsMlVYTmtReXN3V1VSU2FUTjZVWFowUXk4d1RDOVJkblJETXpCTWFsSm9kRU0wTUZrNU9EQktTRkZ6VGtkRE1GbDZVWFYwUXpRd1RFeFNhV1JETkRCTU0xRnpTSHBSY0RsRE1UQlpSRkYxZEVOM01GbElVbWRrUjB3PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх