EN|RU|UK
  686  1

 МАРАЗМ ПОЗАДУ: ДЕПУТАТИ НАРЕШТІ ПІШЛИ НА КАНІКУЛИ

Сильний мороз, схоже, втрутився не тільки у життя простих українців, а достукався і до депутатів Верховної Ради. Мабуть, через нього народних обранців під куполом було небагато. А можливо, вирішили зробити перерву у війні. Тим більше, що останній постріл

На ранковій погоджувальній раді питання політичної кризи, навіть, не обговорювалось. Тому до 7 лютого поле бойових дій, можливо, хоч трохи охолоне. Депутати ж парламентські канікули спробують використати по повній програмі. Звичайно ж, „для досягнення компромісу”...

Хоча, важко не погодитись із тими, хто заявляє: найкращий спосіб врегулювати конфлікт - просто не згадувати про нього. Щоправда, навряд чи учорашнє звільнення додасть „конструктиву”. Зате Рада вкотре показала свою креативність: на питання журналістів який сенс прибирати з посад уже відставлених, депутати відповідали просто – це не відставка, а звільнення виконуючих обов’язків. Уловлюєте різницю?

„Маразм кріпне у Верховній Раді”, - коментує Іван Заєць. На його переконання, вчорашні події – „чергова ланка у ланцюзі послаблення влади парламентською більшістю”. Виявляється, антиукраїнська опозиція під протекторатом Москви прагне реваншу. Звільнення ж Плачкова і недовіра Івченку негативно позначиться на газових переговорах з Росією.

У „Регіонів” своє бачення на цю проблему. Людмила Кириченко, котра останнім часом значно активніше коментує політичні події, говорить, що „повторне звільнення” не зірве переговори, бо Плачков та Івченко й так є некомпетентними. „Якщо ж вони поїдуть, то переговори будуть нелегітимними, а підписані документи не матимуть ніякої юридичної сили”, - прогнозує соратниця Януковича. Вона „розуміє”, що президенту важко поміняти вірних йому людей, бо за цим стоїть не тільки проблема держави в постачанні газу, а й фінансові проблеми виборчої кампанії „Нашої України”.

Народники Литвина з повторного голосування трагедії не роблять і вважать, що деяким в.о. треба було обережніше ставитись до своїх висловлювань. „Нажаль, коментарі Сергія Головатого не були такими, які заслуговують рівня міністра”, - говорить Володимир Майстришин.

Самі ж депутати у висловлюваннях не обмежуються. „Я, може, висловлюсь грубо, але народна мудрість каже: Як собаці нема чого робити, вона яйця лиже. І Верховна Рада вчора звільнила урядовців, аби показати свою силу та ще раз збурити ситуацію. До стабільності це не веде. А відтак сам парламент каже українській спільноті – нас треба відправити у відставку”, - зазначає Володимир Стретович.

Шуфрич, між іншим, лякає інших посадовців: „Рішення Верховної Ради треба виконувати. Треба вирішити - якщо йдете на вибори - пишіть заяву і йдіть у відпустку. Якщо ж не готові – ми будемо діяти адекватно і звільняти”. Він упевнений, що такі дії будуть серйозним сигналом, у тому числі і Росії, що українське суспільство, парламент не сприймають угоди, згідно якого ціна на газ збільшується.

І тільки Литвин на своїй прес-конференції – сама спокійність. Всі в відповідності до обраного іміджу. Мовляв, „програли всі, насамперед Україна”, але треба домовлятися. Причина ж конфлікту - одні захопилися ревізією Конституції, а інші – її обстоюванням. Але водночас не визначились, як жити за нових реалій і правил гри. Але хіба можна без іронії сприймати його слова про те, що „уряд треба підтримувати?

До речі, його не турбує ніби-то нелегітимність Плачкова і Івченка на переговорах у Москві. Виявляється, спікер ще... не підписав постанову про звільнення. Тому з юридичної точки зору ніяких проблем немає. Він, взагалі, пропонує не тиснути на Верховну Раду.

„Законодавців можна лише переконати, а не приборкати”, - каже Володимир Михайлович, якого ображає небажання налагоджувати співпрацю. Всі ж постанови парламенту мають юридичну силу до тих пір, поки їх хтось не опротестує та не відмінить. Зробити це може лише Конституційний Суд, до якого Литвин пропонує звернутися незадоволеним. Але, це, здається, вже зовсім інша історія... Якщо не маразматична, то, принаймні, іронічна.

Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх