EN|RU|UK
  861  1

 КРАЩЕ В ОПОЛОНКУ З ГОЛОВОЮ, НІЖ ДО ПАРЛАМЕНТУ

Те, що Віктор Ющенко у Раду не прийде, почали говорити відразу після ультиматуму, озвученого Кінахом. Перед ранковим засіданням ця думка стала кріпнути все більше і оформилась остаточним – краще в ополонку з головою, ніж до парламенту. Під цими словами В

Як сказав голова фракції „Наша Україна” Микола Мартиненко не приходити до Верховної Ради Ющенку запропонував Литвин. „На засіданні погоджувальної ради Володимир Михайлович тактовно сказав, що мав розмову з Президентом і сам пропонував приходити в парламент, коли є сценарій вирішення питання. А приходити для того, щоб лаятись і скандалити – непотрібно”, - розповів він, додавши, що за продовження сесії „НУ” голосувати не буде. Та й настирливих пропозицій, за словами Мартиненка, продовжити роботу ще на тиждень на нараді не звучало. Що ж до опозиції, то думка у нього проста: „Мені здається, вони нічого не хочуть”. „Нашеукраїнці” натомість у переговорах відстоюють дві позиції – присяга суддів Конституційного Суду та відміна урядового голосування. Але ілюзій Мартиненко не плекає і розуміє, що останній пункт маже не здійсненний.

Загалом же, і „проурядові” депутати (якщо так можна назвати тих, хто був проти відставки Кабміну) і опозиція тонуть у взаємних звинуваченнях по схемі „вони – козли, ми – музиканти”. І хоча Георгій Крючков говорить, що „Президент не налаштований на компроміси”, насправді самі парламентарі теж не надто їх шукають. Зате наголошують – Ющенко не сприймає того, що країна діє у мовах нової Конституції, а тому ставити парламенту будь-які вимоги безглуздо. Мовляв, Президенту треба звикати до нових умов.

„Я думаю, що Ющенко поступив неправильно. Президент є найвищою посадовою особою і міг би шукати, і знайти якісь підходи... Помирити, як старший, як батько...”, - з іронічною посмішкою говорить Леонід Кравчук.

Його ж ображають слова Ющенка про те, що Рада проводить „халявну політику”. „При такій термінології знаходити конструктивну співпрацю неможливо. І хіба можна заздалегідь ставити умови для зустрічі? Якщо потрібно вирішити питання, то треба це зробити при розмові, а не до неї. Вчора Верховну Раду прилюдно принизили. Але ще хотіли, щоб сьогодні вона самопринизилась - стала на коліна: „Вибачте, тато, ми помилились...”, - продовжує лідер „Не Так!”.

„Легендарна” Віра Іванівна Ульянченко переконує, що у Президента на першому місці - аби в країні був нормальний уряд, „а не встрявати в суперечки з Верховною Радою”: „Не думаю, що для нього це стратегічно важливо”.

Цікаво, що Ігор Шкіря, навпаки, відзначив, що глава держави, можливо, просто не знає що сказати депутатам, аби не втратити своє обличчя. В той же час „Регіони” закидають Віктору Андрійовичу купання в ополонці. „Неприхід Ющенка, звичайно ж, спричинений тим, що сьогодні найважливіше свято і він змиває гріхи у ополонці. Навіщо йому Верховна Рада, проблеми газу, економіки? Треба змити з себе той срам, який він за рік президентства отримав”, - заявляє Людмила Кириченко. Вона ж хоче довести Ющенку, що в державі діє нова Конституція: „ А він хоче сьогодні від неї всіма фібрами душі відкараскатись”. Відповідальність за політичну кризу представниця „Регіонів” покладає на Єханурова разом з Ющенком, але трагедії не робить – немає ніякого особливого конфлікту. Її, до речі, підтримує і Ігор Шурма, який не „розуміє, чому так драматизується ситуація”.

Зате у БЮТу все просто. Андрій Шкіль вже стільки разів повторив тезу про денонсацію газової угоди, що мабуть, уже й сам повірив в її реальність. Окрім цього пропонує „нульовий варіант” – без нових вимог і пропозицій. „Просто виходимо на певний рівень і обговорюємо – має початися передумова круглого столу”, - пропонує він і саркастично додає: „Вустами керівника РНБО нам були поставлені умови. Я б, взагалі, ще пропонував би постанову скасувати, парламент розпустити, а тоді прийде Ющенко і нас з цим привітає”.

Але домовлятися, у принципі, згоден: „Треба припинити трансляцію? Нема проблем. Якщо журналістам інформація буде надана пізніше – також нема проблем. Але давайте зрушимо з місця. Ми готові на будь-які попередні умови проведення зустрічі, а не ультиматуми щодо того коли ця зустріч стане можливою”.

Працювати, іще один тиждень більшість парламентарів, схоже, не збирається. Зрештою, справа ж не в часі, а в бажанні.

Источник: Олександр Курінський для Цензор.Нет
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх