EN|RU|UK
  566  1

 УДОВЕНКО БОЇТЬСЯ ЗА ЮЩЕНКА, А РЕГІОНИ МОЖУТЬ ПІДНЯТИ ЧАРКУ: РАДА ГОТУЄТЬСЯ ЗУСТРИТИ ПРЕЗИДЕНТА

Те, як Юрій Луценко дарував Леоніду Кучмі лапті, пам’ятають усі. Особливо, депутати-комуністи, в яких ці лапті потім полетіли. Сьогодні ситуація кардинально змінилась – Луценко став міністром, Ющенко – Президентом. Щоправда, комуністи і досі на своєму міс

Тому чим закінчиться і як пройде зустріч Ющенка з депутатами, сьогодні прогнозувати важко. Хоча, найбільш популярне слово у кулуарах парламенту – «конструктив».

Щоправда, у Генадія УДОВЕНКА візит Президента не викликає ентузіазму. Він боїться за Ющенка: «Деякі депутати з тимчасово-правлячої групи можуть вчинити Президенту якусь обструкцію. Адже у нас ще немає культури поводження з главою держави». На його думку, необдумана критика шкодить роботі на міжнародній арені і послаблює позиції України. «Всі випендрюються перед Москвою, Путіним! Оця українська меншовартість може негативно позначитись і на завтрашній зустрічі», - переконує колишній міністр закордонних справ і додає, що хотів би, аби компроміс був досягнутий.

Представник «нової опозиції» Валерій АСАДЧЕВ покладає можливий результат на парламент: «Якщо він працюватиме деструктивно, компромісу бути не може».

БЮТівці ж особливих вимог до Ющенка ставити не будуть – лише одну. Але за принципом – нам багато не треба, нам треба все. Тобто, слід негайно денонсувати газову угоду. «Ми можемо, навіть, погодитись – нехай міністри працюють», - скромно зазначає Андрій ШКІЛЬ.

Можливість некоректних дій з боку опозиції розглядає, але ставиться до цього скептично: «Коли влаштується якесь шоу, то це, навіть, не ганьба, а ідіотизм. Треба послухати аргументи Президента для чого було зраджувати національні інтереси. Хоча зрозуміло: його просто поставили в такі умови, сказавши, що це понизить рейтинг Тимошенко і покращить – «Нашої України».

«Регіони» - теж за «конструктив». Але виключають відміну постанови про відставку уряду. «Ніхто від свого голосу не відмовиться», - говорить Геннадій САМОФАЛОВ. Він би, зокрема, хотів почути від Ющенка відповіді на питання – що буде робити виконавча влада, аби вивести Україну з економічної кризи. Політика, мовляв, справа другорядна…

Будь-які випади «регіоналів» у сторону Ющенка Самофалов відкидає: «У нас всі виховані, інтелігентні та коректні люди. За інші фракції відповідати не можу… Але ви краще загадайте опозицію часів Кучми і те, що вони робили. Ось в англійському Гайд-парку збираються люди і говорять все, що завгодно. Але не дай Боже сказати щось погане про королеву! Сидять за столом – перша чарка за неї! Ось – ідеал, до котрого ми маємо прагнути». За Ющенка, до речі, «Регіони» теж можуть випити: «Президент є Президент. А от його дії…»

Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ, як і належить «литвинівцю» в коментарях виважений і теж – конструктивний. Перш за все хоче почути думку глави держави про транзит газу. «Є багато інформації, яку Президент має донести народним обранцям. Можливо, проконсультуватись і внести свої пропозиції» - коментує він. Обов’язково – виступ «виконуючого обов’язки прем’єр-міністра». У свою чергу, висловляться голови фракцій, аби Президент зрозумів «у якому стані знаходиться український політикум».

Щодо відміни постанови говорить завуальовано, але певні корективи не відкидає. Звичайно ж, налаштований на «конструктив»: «Не думаю, що прихід президента і прем’єра в парламент має супроводжуватись якимись барикадами. Треба вислухати і дати можливість висловити свою позицію».

Об’єднані есдеки теж за початок діалогу. Принаймні, поки що. Олександр ЦАРЕНКО хоче зняти з посад Балогу, Тарасюка, Плачкова та Головатого і заявляє, що не треба займати жорстку позицію: «Якщо вже Верховна Рада запрошує Президента, вона налаштована на конструктивний діалог». Але остаточно все стане ясно завтра…


Источник: Олександр Курінський для «Цензор.Нет»
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх