EN|RU|UK
  656  1

 ПАРЛАМЕНТ ПРАЦЮВАТИМЕ ЩЕ ТИЖДЕНЬ, БО ЮЩЕНКО НЕ МОЖЕ ПОКРИТИ ДЕПУТАТІВ МАТОМ?

Верховній Раді настільки сподобалось відчувати себе головним органом державної влади в країні, що депутати вирішили попрацювати ще тиждень. Аргументи для цього, правда, не надто переконливі: одні говорять про необхідність розглянуті законопроекти Президен

„У комуно-оліграхічної частини депутатів почалася ейфорія в зв’язку з конституційною реформою. Чомусь подумали, що їм, як Хотабичу наліпили священну бороду і вони можуть робити все що завгодно: всіх виганяти з роботи, всім керувати. Та й, взагалі, діють точно по Висоцькому: „Я как раненый зверь на последок чудил, выбил окна и дверь, и балкон уронил”, - так характеризує роботу парламенту в останні дні представник „Нашої України” Борис Беспалий. До продовження засідання на тиждень ставиться критично: „Є така гарна приказка - не наївся, то й не налижешся. І якщо цей склад парламенту не спромігся за чотири роки на систему роботу, то за тиждень реформ точно не зробить”. Але, якщо вже продовжили роботу, то треба знайти час, принаймні, для всебічного обговорення звернення Президента і прийняття рішення, переконаний Беспалий.

Хоча, навряд чи таке рішення приймуть. Бо ідея вийти на роботу – сама по собі є продовженням політичного конфлікту, а не його вгамування. Найкращий спосіб припинити конфлікт – перестати про нього говорити. Адже, вважає депутат, не залежно від позиції сторін, у сухому залишку одне - той самий уряд здійснює ті самі повноваження, поки не сформують новий Кабмін після виборів.

„Дехто вважає, що оскільки в нього немає конструктивних підходів до виборчої кампанії, то кращий варіант для Литвина і Мартинюка – ще тиждень покрасуватися в телевізорах, для декого – покрасуватися на трибуні. Всебічної, обґрунтованої законотворчої роботи не буде. Навіть в тих рідких проміжках, коли парламент відходить від політичної свистопляски до законотворчої роботи, то йде не творча, а руйнівна робота законодавчого поля, наприклад, безкінечного надання порожніх пільг, на яких немає грошей”, - резюмує нашеукраїнець.

„Комуно-олігархічний” Юрій Соломатін, натомість, вважає, що додатковий тиждень має позитивно позначитись на вирішенні політичної кризи. „Ті сили, які залишились за бортом політичних процесів, мають зрозуміти дуже просту річ – виконавча влада, це помаранчеве судно (наголос чомусь на останній частині слова – Цензор.Нет) в юридичному і політичному сенсі, отримало величезну пробоїну, команда тікає, як криси з потопаючого корабля. Але дехто не зрозумів, що прийшов гаплик, а цей тиждень має довести остаточний перехід повноважень до Верховної Ради”, - з усією полум’яною відвертістю заявляє він.

Геннадій Удовенко, навпаки, переконаний, що час використають для поглиблення політичної кризи: „Ще тиждень з’явився для посилення нападок на нинішній уряд та Президента. Вирішальної ж ролі у законотворчій діяльності це не має. Просто не хочуть втрачати парламентську трибуну”.

У Нестора Шуфрича бажання одне, але майже по Леніну: контролювати, контролювати і ще раз контролювати. „За умови продовження тенденцій, котрі приводять до негативних наслідків для економіки і життя людей, ми не можемо собі дозволити залишити діяльність уряду без контролю. Цю владу не можна залишати навіть на три дні”, - коментує ситуацію він.

Борис Андресюк „відбивається високими словами”. Мовляв, пішли на зустріч українському народу, бо за політичному балачками тиждень був фактично втрачений для законотворчої роботи. Він, зокрема, чекає від уряду розрахунків по газу для того аби уяснити – вносити зміни до державного бюджету чи ні. „Але буде не відверто з мого боку, якщо я не скажу – певна політична складова теж є”, - додає прихильник Володимира Литвина.

Регіонал Володимир Зубанов, думає, що головна причина продовження сесії – законодавча, а вже потім політична Хоча дивується, що не голосували провладні фракції: „Для них це ж теж трибуна!”. Без активних дій Ющенка, який має піти на компроміси, політична криза не вирішиться.

Лідер соціалістів Олександр Мороз вважає, що в Україні немає ніякої політичної кризи: „Є конфлікт суб’єктів, котрі знаходяться при владі, є виборча кампанія фінал якої буде менше, ніж через 80 днів”. До нового робочого тижня ставиться спокійно: „Може раптом деякі фракції подумали, що треба відмінити дурну постанову про відставку уряду?”.

Щоправда, спікер парламенту Володимир Литвин на прес-конференції, заявив, що не бачить можливості відмінити рішення Ради. За його словами, нічого незвичайного в Україні не відбулося: „В країні є Президент, п’ятнадцятий уряд, який працює з приставкою в.о. і не більше того”. Схоже, що Володимиру Михайловичу все більше і більше подобається бути не першою, але і не другою посадовою особою в державі. Он, навіть пропонує „переосмислити процеси, не нагнітати ситуацію і спуститися на грішну землю...”

Олександр Волков, схоже, тільки тим і займається, що ходить по „грішній землі” тому в коментарях, як завжди емоційний: „Ви ж розумієте – почалася виборча кампанія і Верховна Рада проголосувала не за те, щоб приймати якісь закони. В нас є політична криза, суспільство – у виборчих перегонах і потрібна трибуна Верховної Ради для того, щоб оголошувати свої заяви. Не більше. На вирішення ж політичної кризи цей час ніяк не вплине – доки уряд у відставці, вона розв’язана не буде. Сьогодні така ситуація, що Президент вже не може, а парламент ще не може змінити ситуацію”.

Причини – у м’якості Ющенка: „Занадто він м’який... Якби в нього кулак був, як гаркнув би по столу, і матом послав би їх, то було б усе в порядку. А так – і він м’який і оточення найближче ніяке... Треба, щоб він чітко заявив свою позицію, але не „шановні чи любі друзі”, а чітко розділив : оце, оце, оце – сили, які стоять за Україну, а ото опозиція і її місце ви знаєте де...”.

-А де ж?

Тут депутат перейшов на ледь чутний шепіт: „На х...”
Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх