EN|RU|UK
  746  1

 ЮЩЕНКО СТАВ ОПОЗИЦІЄЮ. ТОМУ РЕГІОНИ ПРОГОЛОСУЮТЬ ЗА КАБМІН ЄХАНУРОВА?

Вже кілька днів парламент живе в режимі політичного похмілля. Це тоді, коли обговорюється „як ми у вівторок... по скільки на брата” і т.д. А тут ще й Президент додав нову тему для обговорення, відкликавши свій підпис під Меморандумом співпраці влади та

Щоправда, думки депутатів чи можна відмінити постанову, розбігаються. Варіантів, як правило, небагато. Зрозуміло, в залежності від політичного забарвлення. Хоча, й тут є виключення. Так, наприклад провладний УНПіст Валерій Асадчев, вважає, що потяг пішов. „Якщо ви вчинили злочин і отримали п’ять років, сіли в тюрму, а потім виявилось, що ви невинні, все одно ці роки вам не повернуть. В політиці, економіці теж не можна повернути назад! Крок зроблений і має правові наслідки. Хто не згодний – в Конституційний Суд”, - емоційно говорить він. І додає - якби постанова не була підписана Литвином, переграти ситуацію ще можна було б. А так: „Все – уряд у відставці”.

У відкликанні Ющенком свого підпису депутат не бачить нічого поганого – Президент зробив правильно. „В нас же за Конституцією вже створена коаліція більшості, так? Тепер треба Меморандум переписувати: Ющенко – від опозиції, а Янукович, Литвин, Тимошенко і комуністи – від більшості”, - іронізує він. Тепер за переконанням Асадчева, вся відповідальність лежить на зазначених силах: „Це визнання того, що „Регіони” керують в Україні. Кожен їх крок – це крок діючої влади”.

Його соратник по фракції і колишній БЮТівець Степан Хмара, щоправда, має іншу точку зору з приводу постанови і називає її неконституційною. Причому, стосовно як старої, так і нової Конституції. „Якщо ж дотримуватись чисто юридичної техніки, то свій вердикт мав би винести Конституційний Суд. Але він недієздатний. І помилка Президента в тому, що він все-таки не проявив політичної волі і судді досі не прийняли присягу”, - говорить Хмара. До речі, до відкликання Ющенком свого підпису депутат ставиться цілком нормально. Натомість – критика на адресу Тимошенко: „БЮТ веде послідовну політику на дестабілізацію в Україні. Юлія Володимирівна нині нічим не відрізняється від тих сил, які діють на шкоду національних інтересів. Вона діє будь-якими засобами – її цікавить лише влада і більше нічого”.

БЮТівець Григорій Омельченко, як не дивно, погоджується з тим, що постанова неконституційна. Але просить розглядати питання в двох площинах – юридичній і морально-політичній. Тому, з точки зору моралі й політики, депутати діяли вірно. Але з юридичної – є питання. Цікаво, що як зізнався він, самого Омельченка на голосуванні не було. Але голос його зарахований. Містика?

Оцінка ж дій Ющенка проста: „Це підтвердження своєї стратегічної помилки при підписанні меморандуму. І вже немає ніякого значення - чому це (відкликання – Цензор.Нет) сталося”.

Регіонал Тарас Чорновіл від кроку Президента губиться в роздумах і називає його чи-то агонією, чи-то істерикою. „Президент відкликає підпис під документом, в якому є цілий ряд серйозних норм і мотивує це тим, що Партія Регіонів проголосувала за відставку Кабінету Міністрів Єханурова. Цим він визнає, що коли підписував Меморандум, не вчитувався в його суть, а просто торгувався за обрання прем’єр-міністра? Для Президента роль торгаша принизлива. Як і для держави загалом...”, - зазначає він. Окрім того, в меморандумі є зобов’язання: чесно провести вибори, не ламати конституційну реформу, не вдаватися до репресій і масових звільнень з роботи за політичними ознаками, не проводити огульної реприватизації. „Якщо Ющенко відкликає підпис під таким документом, це що – відречення від таких принципів? Не знаю, хто радив Ющенку таке робити, але політично це виглядає, як повне безглуздя, або, як зняття бар’єрів для неконституційних дій”, - говорить Чорновіл.

Що ж до вимоги відмінити своє рішення у „Регіонів” відповідь проста: „Президент нічого не може вимагати в рівного з ним органу державної влади. Він може тільки впливати на її рішення або, якщо є закони, методом вето, або ж методом звернень та аргументів. І логічніше було б щоб він звертався до нас не на засіданні Кабміну, а в парламенті”.

Всі закиди про порушення регламенту депутат відкидає: „Регламент – внутрішній документ Верховної Ради, який має статус постанови. І не Президенту судити дотримувались його чи ні. Парламент може змінювати його в будь-якій ситуації. Тому порушень ніяких немає”. Зате у Чорновола є питання до Катеринчука, що закликає до перевороту(саме так він оцінює слова про пряме президентське правління) й Головатого, який „відповідає за право в державі, але знущається над цим правом”. Відмінити постанову – не можна, вона вступила в дію.

„Після їхніх заяв Президент хоче щось просити в Верховної Ради? Вибачте – це звучить смішно. Ющенко має звернутися до депутатів зі своїми аргументами, і піти на зустріч, пообіцявши, що з уряду будуть виключені найодіозніші фігури, які привели до кризи і взагалі дестабілізували становище в державі”, - переконує однопартієць Януковича. І додає, що Верховна Рада може затвердити заново уряд Єханурова, але без кількох одіозних постатей. „Ми не хочемо дестабілізації в державі. Тому, у принципі, якщо Ющенко прибере з „Нафтогазу” Івченка, зніме Плачкова, Тарасюка, і моє особисте побажання – Пинзеника, ми можемо проголосувати за такий Кабмін. Але ми повинні бачити програмні цілі цього уряду”, - зізнається опозиціонер, підкреслюючи, що свої кандидатури висувати не будуть. Політичну ж відповідальність „Регіони” готові взяти на себе: „Ми готові йти на варіанти, що знімуть кризу протистояння. Але якщо нам запропонують уряд, на який буде страшно дивитися, то звичайно, що ми не проголосуємо”.


Источник: Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх