EN|RU|UK
  450  1

 ШУФРИЧ ВІДКРИВАЄ КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС І ЗБИРАЄ КОМПРОМАТ НА ІВЧЕНКА

Об’єднані есдеки, як і належить опозиції, критикують газові угоди по повній програмі, наголошуючи, що коли при владі були вони, жити було легше. І, зрозуміло, жадають крові. „Я переконаний – за те, що скоїло керівництво „Нафтогазу”, ми будемо змушені відк

Враховуючи сьогоднішній розгляд газового питання в парламенті та можливу відставку всього уряду або кількох посадовців, слова Шуфрича цікаво почитати принаймні, аби спрогнозувати позицію фракції при голосуванні. Хоча опозиційної риторики в них, можливо, забагато, а конкретики - замало. Але, як говорять французи „noblese oblige” – становище зобов’язує.

- Несторе Івановичу, враховуючи, що ціна в 95 у.о. зазначена тільки на 1 півріччя 2006 року, чи не підніметься вона після цього терміну? Цифра в 95 у.о. є критичною для української економіки?

- По перше, ми не маємо права допустити, аби така ціна на газ була навіть в першому півріччі. Бо це може призвести до таких наслідків, коли нам буде вже байдуже, яка, власне, ціна на газ буде в другому півріччі. Сьогодні треба відстояти наші національні інтереси і повернутися до раніше підписаних міжурядових договорів, які, до речі, ратифіковані парламентом. Тим паче, що згідно з останніми підписаними документами – ціна 50 доларів за 1000 кубів газу та 1 долар 9 центів за транспортування 1000 кубометрів газу на 100 км територією України були зафіксовані до 2009 року, а загальна угода діє до 2011 року.

- Чи не означає сам факт встановлена ціни на 1 півріччя 2006 року, що сторони уклали контракт лише до виборів? Чи зміниться ціна після перемоги на виборах помаранчевих сил або опозиції?

- Я вже говорив, що наші стосунки з Росією ми маємо відрегулювати в січні місяці. Не можна допустити, щоб в цьому році для населення була підвищена ціна на газ, комунальні послуги і електроенергію. Ніяких підстав для цього не було. А те, що сьогодні влада діє за принципом: „Після нас хоч повінь”, розуміючи, що 26 березня вони програють, її не прикрашає і ще раз підкреслює безвідповідальність. Але я переконаний, що за такі дії ще доведеться відповідати.

- Заяви представників „Нафтогазу”, що російський газ нам не потрібен Ви теж прокоментуєте, як безвідповідальні?

- Я не хочу коментувати жодну заяву представників „Нафтогазу”, бо вони настільки непрофесійні, що там просто нема чого коментувати. В них немає жодного слова правди і ніякої логіки.

- В нещодавній заяві виборчого блоку „Не ТАК!” підписання газового контракту між Україною та Росією називалось „бомбою уповільненої дії” через те він провокує „середньоазіатських партнерів вимагати підвищення цін до рівня 230 доларів за тисячу кубометрів”. На чому ґрунтується таке припущення?

- Воно базується хоча б на тому, що ціна зафіксована на перше півріччя. Що ж буде в другому – ніхто не знає. Тим більше, що згідно з новопідписаними документами, Росія немає ніяких державних зобов’язань перед Україною. Всі контракти у нас підписані з посередником – „РосУкрЕнерго”. А це означає: якщо „РосУкрЕнерго” просто розпадеться, Україна залишиться взагалі без газу і наодинці зі своїми проблемами. Я хочу звернути увагу ще раз на те, що ми не маємо чекати завершення першого півріччя – до попередніх домовленостей необхідно повернутися вже зараз.

- Після підписання контракту компанія „РосУкрЕнерго” фактично стала монополістом і забезпечила собі прибутки на наступні 5 років. Це означає, що „криміналізовані схеми” постачання газу продовжуватимуть діяти й надалі?

- Відповідати на це запитання мають слідчі органи і Генеральна прокуратура, до яких вже звернулося багато політичних сил. Я ж особисто вважаю неприпустимим для України, що таке стратегічне питання, як енергетична безпека, ми вирішуємо, підписуючи контракти з сумнівними комерційними структурами. Такі угоди мають бути підписані на рівні урядів і ратифіковані парламентами. Інших форматів щодо вирішення таких питань для нашої держави не може бути.

- Ви можете навести приклади незаконних дій представників НАК „Нафтогаз”, посередницьких компаній при постачанні газу на Україну?

- Зараз ми збираємо всю наявну інформацію щодо діяльності НАК „Нафтогаз України”, яка буде цікавою не тільки для суспільства, а, в першу чергу, для правоохоронних органів і для Генеральної прокуратури.

- Ви розраховуєте на збільшення електоральних симпатій до опозиції і вашого блоку, зокрема, після газової кризи?

- Представники нашого блоку не раз довели, що вони є професіоналами, відповідальними політиками. В той час, коли ми були при владі, в країні, можливо, не все було максимально на високому рівні, але точно, що не все було аж так погано. А стосовно пов’язання газової кризи і електоральних симпатій на наступних виборах, то я би хотів, щоб її взагалі не було.
Источник: Розмову вів Олександр Курінський
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх