EN|RU|UK
  4126  14
Материалы по теме:

 Кровавые войны "донецких" с "Итерой"


Автор: Т. Чорновил

В резонансном "деле Щербаня" вне внимания и следствия, и журналистов оказался тот факт, что в 90-х годах "донецкие" имели серьезный конфликт с поставщиком туркменского газа в Украину - компанией "Итера". Это могло стать причиной смерти Евгения Щербаня.

Об этом пишет известный журналист Татьяна Чорновил. Статья подается на языке оригинала.

Основна версія генпрокуратури у справі вбивства Щербаня базується на тому, що буцім то існував конфлікт між "донецькими" і "дніпропетровськими", який став причиною всіх кривавих вбивств в регіоні. При чому слідство у справі Щербаня геть ігнорує той факт, що в 1996 - тому "донецькі" мали масштабну війну з Ітерою (імпортером туркменського газу в Україну). І варто було автору поцікавитися подробицями тієї війни, як з'ясувалося, що слідство генпрокуратури використовує в якості доказів вини Тимошенко очевидну неправду іншими словами брехню.

Справа в тому, що якщо відкрити "повідомлення про підозру", яку генпрокуратура вручила Тимошенко у справі вбивства Євгена Щербаня то в ній можна вичитати, що мотивом вбивства стало "газове" розпорядження губернатора Володимира Щербаня.

Смотрите на «Цензор.НЕТ»: Януковича в прямом эфире обвинили в убийстве Щербаня: "Он был в команде с Лазаренко". ВИДЕО

Цитую: "Євген Щербань в лютому 1996 року ініціював розпорядження губернатора Донецької області, першим пунктом якого встановлювалось, що єдиним посередником між оптовими імпортерами природного газу та підприємствами Донецької області є корпорація "Індустріальний Союз Донбасу". Таким чином, вказаним розпорядженням, ініційованим Євгеном Щербанем, ЄЕСУ позбавлялось можливості безпосередньо укладати контракти з підприємствами - споживачами природного газу на вигідних для себе умовах. А це, у свою чергу, призводило до зменшення доходів ЄЕСУ від господарської діяльності у Донецькому регіоні і, як наслідок, до зменшення особистих доходів Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка. "У зв'язку з тим, що домовитися з Щербанем не вдалося, особисто Тимошенко та Лазаренко, приблизно на початку 1996 року спільно прийняли рішення про вбивство Щербаня".

Смотрите также: Кучма уверен, что Тимошенко не заказывала убийство Щербаня: У нас нет никаких оснований возбуждать уголовное дело. ВИДЕО

Це відверта нісенітниця, слідство перекрутило відомі історичні факти, бо розпорядження губернатора Щербаня це був інструмент боротьби не з ЄЕСУ, а з Ітерою. Справа в тому, що на той час вже були досягнені домовленості, що ІСД купує газ в ЄЕСУ і за 50 центів з кожної тисячі кубічних метрів газу продає підприємствам донецького регіону. Тобто ІСД, по-суті, стало філіалом ЄЕСУ і основне завдання перед донецькою компанією стояло в тому, щоб витіснити з ринку російську Ітеру, яка в попередні роки продавала газ донецьким підприємствам без жодного зиску для господарів області. А Ітера пручалася і мала важелі тиску на директорів підприємств.

Доказ існування цього конфлікту можна знайти в інтерв'ю тодішнього мера Маріуполя Михайла Поживанова газеті "Приазовский рабочий". Це інтерв'ю датоване 14 червням 1996 року, тобто через 4 місяці після підписання губернатором Щербанем розпорядження на користь ІСД. Цитую: "В ноябре 95-го года я был приглашен для "розборок" в кабинет губернатора. Сидим, разговариваем, вдруг открываются двери, входит народный депутат Евгений Щербань, садится напротив меня и безапелляционно заявляет буквально следующее: "Пацан, ты что, считаешь себя самым умным? Запомни: есть человек - есть проблемы, нет человека - нет проблем. Для нас 9 граммов свинца абсолютно не жаль, и это очень дешево стоит".

Читайте также: Кто убил Щербаня? Как Янукович и Ахметов оказались в одной лодке

В приказном порядке мне было сказано, чтобы 28 предприятий перезаключили свои договоры вместо "Итеры" на "Индустриальный союз Донбасса", учредителями которого являются коммерческие структуры, приближенные к губернатору. Подсчитав, что мариупольские предприятия при этом теряют 1,5 млн. долларов, я отказался, и в феврале 1996 года началось следующее: если ты не будешь делать то, что тебе говорят, мы дадим команду правоохранительным органам и тебя вывернут наизнанку. Или убьют...".

Здається досить красномовний доказ перекручування фактів від генпрокуратури!!!

Подробиці війни з Ітерою викладу трохи згодом.

Татьяна Чорновил, блог на Украинской правде

Источник: https://censor.net.ua/r233548
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх