EN|RU|UK
  2445  58

 ТЕКСТ ВЫСТУПЛЕНИЯ ТИМОШЕНКО НА МАЙДАНЕ

Юлия Тимошенко появилась на сцене вся в белом. Ее ждали и принимали на Майдане тепло. Основной мессидж выступления героини Оранжевой револиции - это опасность реставрации старого режима.

Доброго вечора, шановні майданівці! Вітаю вас зі святом!


Я щойно дивилась по телевізору пряму трансляцію з Майдану і мені сказали, що у вас якийсь не такий настрій, не дуже веселі обличчя. Я хочу звернутись до вас: розправте плечі! Підніміть голови! Бо рік тому ви зробили те, що сьогодні оцінив цілий світ, вся Україна. І якщо сьогодні є трошки розчарування, зневіра, щось погано у нас виходить, шановні друзі, згадайте – ми з вами хотіли отримати демократію, хотіли отримати очищену владу. Але хтось з нас задав питання: а як насправді виглядає очищення влади? Як насправді виглядає розбудова демократії? Ви що думали, що це така собі спокійна, безболісна, абсолютно ні для кого не значима процедура? Та ні!

Безумовно, те, що ми отримали – повне злиття влади, криміналу, кримінального бізнесу – не можна було подолати без будь-яких конфліктів і протистоянь. Коли я подивилась, як люди ставляться до того, що відбувалось у владі, то я побачила, що є розчарування тим, що у нас були протистояння в команді. Я хочу запитати у вас, мої побратими, а чи можна було без такого протистояння? Ви що думали, що 18 тисяч чиновників, включаючи різних політиків на всіх рівнях влади, всі бездоганні, що вони всі прийшли з думками побудувати для вас справедливе життя? Та ні, це абсолютно не так.

Як ви думали буде виглядати очищення влади? Ви думали, що ви, сидячи у себе вдома, побачите, що роблять чиновники у себе в кабінетах? Ні! Можна побачити те, що роблять чиновники, тільки сидячи у таких самих кабінетах! І влада розділилась на дві частини. Одна, яка прийшла для того, щоб дійсно очистити те, що вам не подобалось, щоб побудувати те, чого ви очікували, і інша – яка зовсім не збиралась цього робити. Рано чи пізно очищення влади, справжня демократія почалась з того, що влада змогла самоочищатися. І повірте мені, іншого процесу існувати не могло. І тому я думаю, історія ще напише про те, як відбувається демократизація суспільства.

Ви що думали, що після революції у всіх людей, які псували нам життя, зникнуть засоби масової інформації, чи зникнуть зв’язки у найвищих коридорах влади, чи у них, можливо, з’явиться благодушний настрій до тих, хто хоче поставити їх у межи закону? Та ні, шановні друзі! Вони паплюжили кожен день цей новий уряд для того, щоб довести вам, що все, що ви зробили – то нічого не варто. Але я хочу, щоб у вас була впевненість у тому, що влада, яка здатна сьогодні стояти перед пресою, дивитись одне на одного і називати речі своїми іменами – це і є перший крок очищення.

Ви сьогодні відчуваєте, що ви відсторонені після революції від влади. А скажіть, будь ласка, як я себе відчувала, коли я не могла призначити жодного чиновника? Я відчувала те ж саме, що відчуваєте ви. А скажіть, будь ласка, чи я не відчувала розчарування, коли у мене на очах люди, які брали на себе такі саме зобов’язання, як і я, робили зовсім інше. Я хочу вам сказати, що коли паплюжили цю нову владу, нашу з вами нову владу, то всі дивились і думали: а, може, вони насправді такі? Та ні, шановні друзі! Просто ми з вами, можливо, думали, що наша революція – це такий бій, який ми з вами одразу виграли, але то була перша атака. Я хочу нагадати вам, скільки років боролися під час Другої світової війни наші батьки за свободу, мир і спокій. П’ять років наші батьки гнили в окопах, вони захищали нашу Батьківщину. Я хочу вам нагадати, скільки сотень років боролись наші батьки за незалежність України – Як вони втрачали життя, як вони по 26 років гнили в тюрмах. Я хочу запитати – вони що, думали, що їм за один рік вдасться це зробити? Та ні, шановні друзі! Це є неможливим.

Хочу вам сказати, що колись я подумала, що, можливо, моїх сил просто до кінця не вистачить, і що, можливо ще раз, як колись під час мого віце-прем’єрства, мене перемогли потужні клани. Але це – тимчасово! Так само вони і зараз тимчасово зламали нам можливість будувати Україну. Але я хочу, щоб ви всі разом зі мною зрозуміли, що це ні в якому випадку не поразка, що ми не можемо з вами зупинитися на півшляху, кинути цю справу і подумати, що у нас така зневіра, безнадія і, може, ми підемо займатися всі своїми справами. Якщо ми з вами один раз встали з окопів, то наше розчарування, наш розпач, наша така собі спокійність і байдужість – це, може, в атаці останній патрон в наше серце. І тому я хочу вам сказати так, як це було в часи нашої прекрасної революції – що далі, який шлях далі?

Повірте мені, спокій, про який ми всі мріяли, неможливий, коли країна очищується. Та тільки маленька крапелька – 5 мільярдів доларів від «Криворіжсталі» - я хочу, щоб ви зрозуміли, що боротьба з нами йшла не за гривню, боротьба з нами йшла не за просто можливість бути комусь при владі, а мова йшла про сотні мільярдів доларів, які сьогодні можуть побудувати нашу країну. І ніхто не збирався це віддавати. І тепер питання – як ми рухаємось далі?

По-перше, я хочу спростувати всі ті безглузді чутки, що Тимошенко проти Ющенка. Шановні друзі, повірте мені, цього абсолютно не може бути, тому що це – Президент, якого я разом з вами привела до влади. Ми з вами це зробили! Хіба я можу зруйнувати хоч крок його поступу, хоч день його життя, хоч якусь його справу? Ні в якому випадку. Я хочу, щоб ви знали, що все, що зроблено, - це є боротьба проти нашої з вами перемоги, проти нашої з вами можливості будувати Україну.

І знайте, якщо вам кажуть, що сьогодні все гаразд: у Ющенка – 20%, у Тимошенко- 20, у Мороза – 10, і десь там відпочиває наш конкурент Янукович – ні! Я хочу, щоб ми з вами не розслаблялись на жодну хвилину. Я хочу, щоб ми з вами відчули, що сьогодні реванш Януковича можливий як ніколи. Сьогодні його реванш – це те, що відроджує до життя всіх тих людей, які вже збиралися покинути Україну, відроджує до життя всі кланові угрупування. Знайте, сьогодні у Януковича не просто шанс. Якщо ми з вами нічого не зробимо, то у нього – стовідсотковий шанс. І тому на фоні дискредитації нової влади, на фоні всього того, що сказано брудного членами команди у бік одне одного, сьогодні піднімається потужна постать тієї людини, яка, як нам здавалась, пішла у небуття. Ми самі даємо йому силу і наснагу. І не потрібно на когось скаржитися.

Тому я хочу, щоб ви знали, що наступні парламентські вибори – абсолютно не такі саме, як були попередні. Конституційні зміни, проти яких, ви знаєте, я виступала досить радикально, однозначно увійдуть в силу з 1 січня. І я хочу, щоб ми з вами згадали, що ці конституційні зміни, проти яких я особисто голосувала, означають – вони практично позбавляють повноважень Президента країни і надають надзвичайні повноваження Прем’єр-міністру і тим людям, які складуть більшість у парламенті. Обирати на парламентських виборах ми будемо практично керівника держави, так, як у Німеччині – канцлера. Ці вибори зведуться до того, хто буде насправді формувати виконавчу владу.

Перед нами знову стоїть надзвичайне випробування. Це випробування єдності. І якщо ми сьогодні маємо певну зневіру у людей, маємо певне розчарування, маємо сьогодні не єдність команди, то скажіть, як ми зможемо повторити той подвиг, який ми з вами зробили рік тому? Та просто ніяк, якщо ми у такому стані будемо рухатися. Хтось думав, що воюючи проти Прем’єр-міністра, вони собі відкривають дорогу до влади, а насправді це вийшла піррова перемога.

І тому у мене до вас є нове і дуже важливе завдання – ми мусимо знову полишити нашу розслабленість, що під час революції ми все зробили. Я вам гарантую, що всі наші сили політичні, які ми маємо, ми безумовно об’єднаємо. Але ви знаєте, що сьогодні насаджається така тема, що на цих виборах Тимошенко буде боротись з Ющенком. Це просто пропаганда, яку ви не мусите слухати. Ющенко не буде балотуватися на посаду Прем’єр-міністра, тому що – він Президент країни. Ми з вами його обрали Президентом України. І якщо б сьогодні нам потрібно було б сотню раз повернутися назад і обрати шлях, я можу вам сказати про себе – я би сотню разів зробила теж саме, що ми з вами зробили рік тому. Я переконана, що через те, що вся наша команда підтримала Віктора Ющенка на президентських виборах, тепер ми мусимо згуртуватися для обрання Прем’єр-міністра, який буде уособлювати саме те, за що ми з вами боролися.

Безумовно, буде важко. І не ті відсотки і рейтинги, про які ви чуєте, є правдою. Але можливо, ми саме сьогодні усвідомили, що робити. По-перше, знайте, що ця безглузда критика, що економіка нашої рідної країни звалилася в яму, - сказати, що це неправда – нічого не сказати. Нам колись треба було показати справжні економічні показники. Нам колись потрібно було сказати правду – скільки у нас було контрабанди, скільки у нас було фіктивного експорту, скільки у нас було паразитування на державних фінансах. Не було у нас того ВВП. І колись ми мусили сказати всю непопулярну правду. Повірте, історія абсолютно чітко дасть оцінку нашому уряду. Не вірте у пропаганду.

Тому наше завдання сьогодні – донести до кожної людини, що реванш Януковича є можливим. Ви задасте питання і багато людей, які сьогодні не стоять на цьому майдані, задають питання – а чому ми мусимо знову боротися за вас, а чому ми мусимо стояти тут, чим ви відрізняєтесь від того ж Януковича? Ми відрізняємося. Тому що. І не потрібно тим людям, які голосували за Ющенка, які голосували за наші принципи, пояснювати – чому. Тому що сьогодні Україна – інша. Сьогодні ми можемо побачити, як змінюється щодня наша рідна Україна, ми можемо побачити політиків, які знаходяться під рентгеном суспільства, ми можемо бачити, наскільки чітко і зрозуміло рухається вперед влада.

У мене немає образи, що нашу команду відправили у відставку, тому що не посади вирішують, а вирішує історія і вирішує майбутнє – не програти за рік свою долю, не програти наші надбання. Ви пам’ятаєте, за два місяці після нашої перемоги 70% населення говорили, що вони були на Майдані, що вони носили помаранчеві прапори, що вони пов’язували помаранчеві стрічки? А сьогодні навіть ті, хто дійсно стояв на Майдані, намагаються сховати свою помаранчеву краватку. Не робіть цього! Тому що це не тільки помаранчевий колір! Це – частина життя України! Це – наші цінності, наші принципи. І якщо хтось із чиновників їх зрадив – це не значить, що ми можемо їх зрадити також. І тому ми готуємось сьогодні до нових потужних парламентських виборів з усвідомленням, що йде другий бій, який ми мусимо виграти.

Я думаю, що насправді влада помилилася дуже сильно, тому що вона подумала, що вона може піти з цього Майдану у свої кабінети і звернутися до людей за 4-5 років, коли знову буде потрібна допомога. Це велика помилка, що ми не вважали себе спільною командою. Тому наша політична сила зробить все для того, щоб бути разом. Сьогодні ми лише тимчасово не перемогли тих людей, які псували наше життя. Ви знаєте, що наше гасло «Разом нас багато – нас не подолати!» зараз живе у стінах парламенту: коли один олігарх зустрічає іншого, вони кажуть один одному замість «здрасьтє» «разом нас багато – нас не подолати». І якщо вони вже звикли до нашого гасла, думаю, вони навчаться звикати і до тих принципів, які є нашим з вами життям.

Вам можуть задавати питання: навіщо вам це, навіщо стояти на цих майданах, навіщо підтримувати тих політиків? Я хочу сказати словами класика: потрібно, тому що завжди мусять бути герої, які вірять у те, що є добро – і воно обов’язково переможе.

Я хочу, щоб ви знали: що би про мене не сказали ті засоби масової інформації, які практично знають, що роблять, знайте, що моє серце з вами. І я жодного кроку не відступлю від того, у що вірите ви. І якщо не вийшло одразу, то вийде вдруге, і вийде так, що ні нам, ні світу не буде соромно за нашу революцію. Я хочу, щоб ті працівники міліції, СБУ, які виходили на Майдан, ті журналісти, які так само з нами мокли під тим дощем і снігом, щоб ті дипломати, які їли з нами бутерброди, щоб жоден з нас не подумав, що щось було дарма. І тому – підніміть голови, розправте плечі! Ви робите Україну! А ми будемо робити все, щоб ваші очікування були реальністю. Слава вам! Слава Україні! Нас багато – нас не подолати!

Источник: Обозреватель
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх