EN|RU|UK
 Политика Украины
  14257  165
Материалы по теме:

 ГЕРМАНИЯ УВЕЛИЧИВАЕТ ДАВЛЕНИЕ НА УКРАИНУ

Янукович получил предупреждение из Берлина, что политические заключенные омрачат настроение во время Чемпионата Европы по футболу. В ответ Киев заверил, что Янукович хочет поручить генеральному прокурору заняться подготовкой законопроектов, которые бы позволили лечение заключенных за рубежом.

З української в'язниці в німецьку лікарню: вже невдовзі колишній Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко може пройти курс лікування грижі міжхребцевих дисків у Берліні. Федеральний уряд збільшує свій тиск.

Заступник генерального прокурора України сидить у задній кімнаті одного з берлінських готелів. Ренат Кузьмін агресивно заявляє, що він хоче говорити про факти. «Проти Юлії Тимошенко є приблизно десять випадків серйозних звинувачень,» - починає він. А потім починає перераховувати, які правопорушення нібито вчинила колишній прем'єр-міністр України. Мова йде про все від ухиляння від сплати податків, відмивання грошей, зловживання посадовим становищем до крадіжки та причетності до вбивства депутата.

«На Заході,» - обурюється Кузьмін, - «Україна демонізується, а Тимошенко ідеалізується.» Щоб поширити цей месидж, юрист приїхав до Німеччини. Як би парадоксально це не звучало, але для Тимошенко це може стати ознакою надії. Якщо все пройде добре, то невдовзі вона переїде з жіночої колонії №54 у Харкові до лікарняної палати у берлінській клініці «Шаріте».

Візит Кузьміна, скоріш за все, не випадково співпав з інтенсивними спробами федерального уряду полегшити долю Тимошенко. Ще на Саміті Україна-ЄС у грудні Канцлер Ангела Меркель дала чітко зрозуміти президенту Віктору Януковичу, що він може забути про зближення з Союзом, поки Тимошенко знаходитиметься за ґратами.

Під час Помаранчевої революції 2004 року Януковича викрили як фальсифікатора виборів, тоді Тимошенко прийшла до влади. Тепер же, коли Янукович став президентом, Тимошенко змушена відбувати сім років ув'язнення через нібито незаконне укладання газової угоди з Росією. На Заході 51-річну жінку-політика вважають жертвою вибіркового правосуддя.

Гуманітарний жест, не зізнання

Тимошенко, яка скаржиться на сильний біль у спині, можуть допомогти дві обставини: небажання Януковича остаточно псувати відносини з ЄС та футбольний чемпіонат у червні. Що стосується відносин з ЄС, то у п'ятницю в Брюсселі було парафовано угоду про асоціацію, щодо якої довго тривали важкі переговори. Однак, федеральний уряд сумнівається у її підписанні, якщо справа Тимошенко не буде вирішена. Ще раніше Янукович отримав попередження з Берліну, що політичні в'язні затьмарять настрій під час Чемпіонату Європи з футболу.

Канцлер знає, що Янукович так просто не звільнить свою суперницю після того, як він постійно заявляв, що це питання - виключно справа правосуддя. У переговорах з головою президентської адміністрації Сергієм Льовочкіним радник Меркель із зовнішньополітичних питань Крістоф Хойзген намагається знайти рішення, яке допоможе врятувати обличчя. За його наполяганням, керівник «Шаріте» Карл Маркс Айнхойпль та ортопед Норберт Хаас разом з канадськими колегами змогли в лютому обстежити Тимошенко. Вони діагностували грижу міжхребцевих дисків, яка в жодному випадку не може лікуватись у в'язниці, та запропонували провести комплексну терапію у «Шаріте».

Це був би гуманітарний жест, а не зізнання. Згідно з девізом: говорити про злодіяння Тимошенко, але все ж її звільнити. «Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає лікування за кордоном,» - говорить Кузьмін. Це так. Проте, Хойзген отримав запевнення з Києва, що Янукович хоче доручити генеральному прокурору зайнятись підготовкою законопроектів, які б дозволили лікування в'язнів за кордоном. Однак, до початку Чемпіонату Європи з футболу залишилось не так багато часу.

TUVwVVVYUmtRemN3VERSbk1FdE1VWFZPUXpnd1REZFNhVTVETVRCTU0xRjFkRU1yVEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVExUXdURmhTWjA1RE9EQk1SRkYyWkVNME1GazRQUT09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх