EN|RU|UK
  3818  25

 РОЗКІШНИЙ ПАЛАЦ ЯНУКОВИЧА СТАЄ ЩЕ РОЗКІШНІШИМ? (KYIVPOST)

РОЗКІШНИЙ ПАЛАЦ ЯНУКОВИЧА СТАЄ ЩЕ РОЗКІШНІШИМ? (KYIVPOST)

В Україні повним ходом іде будівельний бум, принаймні у багатомільйонному маєтку «Межигір’я» площею 140-гектарів, що знаходиться під Києвом, і в якому проживає президент Віктор Янукович.

​ Наприклад, за деякими повідомленнями, в 2010 дві фірми, що займаються розробкою маєтків, імпортували з Німеччини та Росії товарів на 20 мільйонів доларів.

Хоча Янукович твердить, що він лише взяв в оренду будинок, що знаходиться на ділянці в 1,8 гектари, ціла низка документів та осіб пов’язують його з мільйонами доларів, витрачених на перетворення цього маєтку на один з найрозкішніших в Україні.

Для більшості українців важко судити, наскільки покращилось життя у цьому оточеному щільною охороною маєтку на березі озера. Президент так і не виконав свою обіцянку показати його журналістам.

Однак, серія статей-розслідувань на вебсайті «Українська правда» склала хроніку того, як близькі до Януковича компанії захопили контроль над резиденцією, що знаходилась колись у державній власності.

Янукович – один з небагатьох, хто має доступ до цього маєтку, в якому, за деякими повідомленнями, є власний боулінг, великий клубний дім, тенісні корти, будівництво яких завершується, мисливські угіддя та тир.

Схоже на те, що дві фірми «СПС-Груп» і «Дом Лесніка» виконують великий обсяг роботи, включаючи поставку будівельних матеріалів та дорогих меблів. За даними «Української правди», ці фірми очолюють люди, наближені до Януковича.

«КиївПост» з’ясувала, що обидві фірми знаходяться в одному будинку у Броварах під Києвом. Офіс розташований у будинку, збудованому фірмою, близькою до Андрія Кравця, чинного голови Державного управління справами у президентській адміністрації. За інформацією, отриманою «КиївПост», його дружина керує однією із залучених фірм.

Тим часом, співзасновником «Дома Лєсніка» є Іван Тохтамиш. Він також є директором мисливського і риболовного клубу, зареєстрованого у «Межигір’ї», який заснував міністр енергетики Юрій Бойко разом з деякими іншими особами, близькими до Януковича.

Серед них – колишній міністр енергетики Сергій Тулуб та чинний голова «Укравтодора» Володимир Демішкан.

Справжнім власником «СПС-Груп» є компанія, заснована УкрКиївРесурс, яка також має офісне приміщення за тією ж адресою у Броварах. Ця компанія також є акціонером «Дельфіну-2001», розкішного палацу, побудованого декілька років тому на кримському узбережжі Чорного моря. «Дельфін-2001» також зареєстрований, як такий, що належить цій компанії.

Багато з цих компаній мають бізнесові відносини з УкрБізнесБанком. «Дом Лєсніка» і «СПС-Груп», наприклад, мають рахунки у цьому банку.

Судячи зі зростання обсягів імпорту «СПС-Груп» і «Дому Лєсніка», будівництво у «Межигір’ї», здається, різко прискорилось після обрання Януковича на президентську посаду у лютому 2010.

В 2009 році ці дві фірми імпортували товарів на 3,2 мільйони доларів. Але у першій половині 2010 обсяг імпорту зріс до 5,9 мільйонів доларів, а у другій половині 2010 – до 13 мільйонів.

Але що ж вони імпортують? Як і в 2009, вони імпортували дорогу деревину, меблі та камінь, які використовуються при будівництві елітних будинків.

Одним з постачальників є німецька компанія « Brunold Innenausbau und Design GmBH ». Вони спеціалізуються на ексклюзивному, виконаному на замовлення облаштуванні будинків, офісів і готелів. Інша фірма, « Butzbach GmBH Industrietore » відома своїми проектами щодо розробки, конструювання, виготовлення і встановлення промислових дверей, ангарних дверей і фасадних систем.

У липні 2010 «СПС-Груп» імпортувала 11 дверей з м’якої деревини на 175 000 доларів, приблизно по 16 000 доларів кожна. Минулого вересня вони завезли пару дверей вартістю 37 700 доларів. У багатьох українських містах цього вистачить, щоб придбати невелику квартиру.

Серед постачальників також фірма « Restamp », яка базується у росії і спеціалізується на освітленні великих будівель. Наприкінці грудня 2010, «СПС-Груп» придбала у цієї фірми 8-кілограмову люстру вартістю приблизно 45 000 доларів.

Як «СПС-Груп», так і «Дом Лєсніка» не відповіли на запити «КиївПост» щодо того, хто оплачував ці витрати і для кого.

Коли журналіст «КиївПост» відвідав офіси у Броварах, двері були зачинені, і нікого не було видно. Але представники іншої фірми, яка знаходиться у тому ж самому офісі, розділеному одними дверима, розповіли «КиївПост», що працівники «СПС-Груп» і «Дом Лєсніка» з’являються лише зрідка, щоб забрати пошту.

Прес-служба Януковича не змогла надати відповіді на очевидні запитання, які виникають в українців щодо можливого конфлікту інтересів і непрозорої природи оборудок, що відбуваються у маєтку, де проживає президент.

А прес-секретар Януковича Денис Іванеску заявив, що президент занадто зайнятий зустрічами і візитами. Він додав, що поїздка до маєтку для журналістів не буде можливою до осені.

До того часу залишатимуться без відповіді багато запитань, а громадяни, які борються за виживання у жорстких економічних реаліях та на тлі повільних реформ, за словами колишнього посадовця і теперішнього громадського активіста Олега Рибачука, прагнуть відповідей.

«Хоча, як повідомляється, президент має найнижчу зарплату серед усіх президентів світу, він веде марнотратне життя,» - зазначає Рибачук.

«Він каже, що не має жодного відношення до «Межигір’я», але члени його родини таки з ним пов’язані,» - говорить Рибачук, додаючи, що такий політик не зміг би зробити собі політичну кар’єру в Європейському Союзі, в який, за словами Януковича, він так прагне інтегрувати Україну.

VEhrdlVYSTVRemt3V1ZCUmRYUkRLekJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhZNVF5c3dUSFpSZFU1SFF6Qk1hbEYxZEVOM1prNURZekJNV0ZGMGRFTTBNRXhRVVhaMFIwRXdXWHBSZEZFOVBRPT0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх