EN|RU|UK
  560  0

 РОЗСЛІДУВАННЯ НАДАЛО ТИМОШЕНКО НОВИХ СИЛ (THE WASHINGTON POST)

РОЗСЛІДУВАННЯ НАДАЛО ТИМОШЕНКО НОВИХ СИЛ (THE WASHINGTON POST)

Масштабне розслідування нібито нецільового використання коштів Тимошенко та її урядом, понад 10 посадовців з якого вже опинились за ґратами, а інші були змушені шукати політичного притулку на Заході, допомогло їй зробити з себе мученицю та рятівницю країни.

​ Колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повернулась в центр уваги в Україні після того, як програла минулорічні президентські вибори. Цією увагою вона частково завдячує широко розкритикованому розслідуванню за звинуваченнями у корупції, яке проводить проти неї нова влада.

Героїня Помаранчевої революції 2004 програла вибори своєму давньому ворогу Віктору Януковичу внаслідок розчарування українців економічними проблемами, повільними реформами і постійними суперечками в помаранчевому таборі. Але з початком розслідування новою владою нібито нецільового використання коштів Тимошенко, вона та її команда відчули прилив сил та можливостей.

Для декого це розслідування перетворило її образ недбалого колишнього прем’єр-міністра, який неналежно керував економікою, на ікону надії та народовладдя.

В інтерв’ю «Асошіейтид прес» цього тижня Тимошенко назвала звинувачення проти неї «політичними репресіями» та зазначила, що розслідування, проведене владою, «просто підтвердило, що я працювала чесно».

50-річна Тимошенко випромінює впевненість, коли з’являється до прокуратури на черговий допит в рамках корупційної справи. Вона впевнено виходить з автомобіля, вбрана у елегантне сіре пальто, з білявим волоссям, заплетеним навколо голови у косу у селянському стилі. Посміхаючись, вона приймає квіти з рук своїх прихильників, які радісно її вітають, та зникає у будівлі прокуратури.

Сполучені Штати та Європейський Союз засудили це розслідування як вибіркове переслідування політичних опонентів, а європейські посадовці також розкритикували підписку про невиїзд, взяту з Тимошенко, яка завадила їй відвідати конференцію у Брюсселі минулого місяця.

За словами опитувачів громадської думки це розслідування та увага преси, яку воно привернуло, допомогли партії Тимошенко тримати свій рейтинг підтримки на стабільному показнику 13 відсотків останні шість місяців, у той час, як популярність Партії регіонів Януковича впала з 25 до 21 відсотка внаслідок непопулярної податкової реформи і зростання цін. «Роль жертви непопулярної влади змушує людей співчувати їй,» - зазначає Юрій Якименко, політичний аналітик київського Центру Разумкова, який займається опитуваннями. – «Це тримає її у формі.»

Під час інтерв’ю в своєму офісі в центрі Києва Тимошенко сказала: «Кримінальні звинувачення, висунуті проти мене, звичайно ж, є політичними репресіями. Але, з іншого боку, це реабілітація моєї діяльності».

Масштабне розслідування нібито нецільового використання коштів Тимошенко та її урядом, понад 10 посадовців з якого вже опинились за ґратами, а інші були змушені шукати політичного притулку на Заході, допомогло їй зробити з себе мученицю та рятівницю країни.

«Для мене мій життєвий шлях сповнений світла, тому що він складається із цінностей і реальної мети: допомогти моїй країні стати на ноги після пострадянського періоду,» - говорить вона. – «Я хочу, щоб українці були щасливими.»

Тимошенко, яка вже двічі була прем’єр-міністром та один раз віце-прем’єром, сьогодні сподівається отримати більшість місць в парламенті на виборах в наступному році, а також взяти участь у президентських виборах через п’ять років.

Багато спостерігачів сходяться на тому, що звинувачення проти Тимошенко виглядають сумнівними. Її звинувачують у використанні 526 мільйонів доларів (380 мільйонів євро) екологічних коштів на виплату пенсій під час жорсткої кризи, а також у розтраті 8,4 мільйонів доларів (6 мільйонів євро) на неналежним чином обладнані машини швидкої допомоги для сільських лікарень, які вона нібито використовувала для поїздок своїх активістів. Тимошенко пишається тим, що виплатила пенсії, і каже, що швидкі допомоги, які вона придбала, врятували сотні тисяч людських життів.

За останні три місяці Тимошенко 24 рази була на допитах в прокуратурі в рамках цього розслідування, причому найдовший допит тривав 12 годин.

Свобода преси при Януковичу різко зменшилась, Тимошенко тепер рідко можна побачити по національному телебаченню, тому вона намагається спілкуватись зі своїми виборцями через Інтернет. Минулого місяця вона завела блог на «Твіттері», до якого миттю приєдналось близько 8000 фоловерів. У ньому можна прочитати свіжу інформацію про її допити, економічний аналіз та особисті новини, наприклад святкування дня народження її доньки та фотографії з її пробіжки з собакою.

Навіть Януковичу сьогодні неспокійно. Минулого місяця він заявив журналістам, що він «обурений» підпискою про невиїзд Тимошенко, і додав, що корупційне розслідування не «повинно робитись занадто політичним».

Цього тижня прокуратура заявила, що вони дозволять Тимошенко відвідати мати у її рідному місті Дніпропетровську у Східній Україні, щоб відсвяткувати Жіночий день 8 березня.

Тимошенко, яка в 2001 провела 1,5 місяці у в’язниці за звинуваченнями у розтраті коштів, які пізніше було знято, каже, що вона переживе, якщо «мафіозна» влада знову посадить її за грати.

«Я не очікую цього, але я також і не боюсь,» - зазначає вона. – «Незалежно від того, де я буду – у тюрмі чи на волі – я виконуватиму своє завдання, і цей режим буде усунуто від влади.»

Аналітики вважають, що щоб не відбулось під час розслідування, влада навряд чи посадить Тимошенко за грати, адже це лише зробить її популярність ще більшою.

VEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5c3dUQzlSZGpsREt6Qk1abEYxVGtkSE1FeHFVbW96ZWxGMk9VTXJNRXgyVVhWT1IwTXdUR3BSZFhSRGR3PT0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх