EN|RU|UK
  486  9

 КИЇВ ПЕРЕЖИВАЄ ЗАНЕПАД ДЕМОКРАТІЇ

Минулого тижня Європейський Союз та США закликали забезпечити належний захист журналістів – 10 років після жахливого вбивства Георгія Гонгадзе, журналіста, який займався розслідування неправомірних дій влади. Їх заклики сигналізують про відновлення занепокоєння у Європі.

Зараз перед українською владою стоять незручні запитання щодо нещодавнього зникнення іншого журналіста Василя Климентьєва, який також проводив журналістські розслідування. Для правозахисних організацій у сфері медіа та захисту прав людини випадок Климентьєва символізує те, як досягнення у сфері свободи преси та демократичних свобод часів Помаранчевої революції було знищено після обрання президентом проросійського Віктора Януковича на виборах у лютому. Деякі обвинувачують Януковича у зміні напрямку країни до м‘якого авторитаризму російського Володимира Путіна. Ці занепокоєння є небезпідставними. Янукович порушив положення Конституції під час формування парламентської більшості. Три судді Конституційного Суду, призначені під час правління його попередника Віктора Ющенка, пішли у відставку за сумнівними обставинами. Цього літа коаліція прийняла закон, який забороняє конкуренцію під час місцевих виборі у жовтні. Хоча пізніше його було перероблено частково. Янукович намагається безсоромно змінити форму правління з парламентської на президентську, хоча сам був проти цього, коли не був президентом. Тим часом журналісти скаржаться на те , що цензура та залякування повертаються. Два незалежних телевізійних канали, які асоціюють з опозицією, нещодавно були позбавлені частот київським судом. Відома організація по захисту прав журналістів Репортери без кордонів попереджує про «значне збільшення спроб прямо перешкоджати» діяльності ЗМІ. Але все ж таки Україна – не Росія. Українським партіям властива тенденція вираження бізнес інтересів. За правління Януковича державу, скоріше захопить група олігархів, ніж він як Путні зможе нав‘язати владу держави. Як показав 2004 рік українці є більш готовими ніж росіяни захищати свої інтереси. Так як же відповіти на дилему, яка постала, заходу. Жорсткі докори становлять ризик підштовхнути Януковича ще більше в обійми Росії. Коли ЄС залишив попередній уряд у підвішеному стані щодо членства, він втратив частину свого авторитету в Україні, а сварки всередині уряду залиши багатьох українців розчарованими. Але є ознаки того, що бізнесмени, які підтримують Януковича, віддають перевагу більш тісним зв‘язкам з Європою, а не з Росією. ЄС слід підкреслити, що така інтеграція вимагає дотримання європейських цінностей. Спадщина Помаранчевої Революції є неоднозначною. Але не за ніяких обставин не можна допустити руйнування її демократичних здобутків.
Источник: The Financial Times
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRrNURLekJNY2xKblRrTjNNRmxNVVhWT1IxQm1Ua012TUV3M1VYVTVRelF3V1V4UmRVNUROakJNUWpnd1RDOVJkblJETnpCTWFsSm5kRWRCTUV4WVVtaE9ReXN3V1VSUmRrNURkMlpPUjBJd1RFeFJkblJEZURCTU4xRjBUa04zU1U1SFFqQk1kbEYyZEVONU1FeEJQUT09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх