EN|RU|UK
  710  0

 WIKILEAKS: РОСІЙСЬКИЙ МАФІОЗНИЙ БОС ПОВ'ЯЗАНИЙ З ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ЕНЕРГОНОСІЇВ ДО ЄС

WIKILEAKS: РОСІЙСЬКИЙ МАФІОЗНИЙ БОС ПОВ`ЯЗАНИЙ З ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ЕНЕРГОНОСІЇВ ДО ЄС

За даними посла США в Києві, поставки газу до України та країн ЄС пов’язані з російською мафією.

Його депеша була оприлюднена WikiLeaks після того, як тодішній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко розповіла БіБіСі, що вона має«документальні докази того, що за компанією РосУкрЕнерго (РУЕ) стоять потужнікримінальні структури».

Чутки про те, що російськийкримінальний барон Семен Могилевич має приховані інтереси у зареєстрованій вШвейцарії РУЕ, яка постачає газ з Середньої Азії,  ходили вже давно.

Половиною компанії номінально володієукраїнський мільярдер Дмитро Фірташ. (Російська державна компанія володієдругою половиною). Під час конфіденційної зустрічі з послом Фірташ визнав, щонасправді за його багатомільярдною газовою компанією стоїть Могилевич. Віннаполягав, що у 1990-х в Україні було неможливо вести бізнес, не укладаючибрудні угоди з організованою злочинністю.

У таємній записці Посол Вільям Тейлорнаписав: «Він [Фірташ] визнав зв’язки з організованимзлочинцем Семеном Могилевичем, заявивши, що йому було потрібне схваленняМогилевича, щоб потрапити у бізнес.» Тейлор зазначив, що «м’яко кажучи» Фірташприйшов на зустріч з ним 8 грудня 2008 та «довго говорив про свій бізнес таполітику, очевидно намагаючись покращити свій імідж перед урядом США».

Його аргументи були відкрито«своєкорисливими», писав Тейлор. «У довгому монолозі Фірташ описав свою еволюціюяк бізнесмена від самого початку як торговця продуктами до створення РУЕ… Вінбув непохитним, наполягаючи, що не здійснив жодного злочину, коли будував своюбізнес імперію, та зазначив, що стороннім все ще важко зрозуміти той періодбеззаконня, який запанував в Україні після розпаду Радянського Союзу».

Тейлор розпитував олігарха про йогозв’язки з організованою злочинністю в Росії. Українська преса досить широковисвітлювала коло справжніх бенефіціарів РУЕ, включаючи Могилевича. Фірташвідповів, що було неможливо підступитись до посадовця, «не зустрівшись також зчленом організованого злочинного угруповання».

Далі в депеші йдеться: «Фірташ визнав,що коли він створював свій бізнес, йому був потрібен, і він його отримав,дозвіл Могилевича, однак він заперечив тісні відносини з останнім».

В інших депешах зазначається, що цідвоє були тісно пов’язані через «спільні офшорні холдинги» та «особистівзаємовідносини». У них також спільний адвокат.

Під час відвертої розмови з посломФірташ зробив різкий випад проти Тимошенко. На той час вона погрузла упротистоянні зі своїм колишнім соратником по Помаранчевій революції тодішнімпрезидентом Віктором Ющенком. Фірташ назвав себе «близьким другом» Ющенка тайого довіреною особою, тому його обурення було зрозумілим. За місяць до того, яквін зустрівся з Тейлором, Тимошенко уклала тимчасову угоду з російськимпрем’єр-міністром Володимиром Путіним щодо усунення посередників з газовоїторгівлі з Росією. Метою цієї угоди, яку все ще не було запроваджено, булопозбутись РосУкрЕнерго.

США заявляють, що Могилевич є одним зголовних міжнародних мафіозних босів. Вони звинувачують його у створенні у1990-х найпотужнішої кримінальної групи у Східній Європі. Він входить додесятки найбільш розшукуваних ФБР злочинців через свою участь у багатомільярдномушахрайстві, до якого була причетна одна з пенсільванських компаній у 90-х.

Росіяни заарештували Могилевича у 2008за звинуваченнями в ухилянні від сплати податків за мережу магазинів косметики.Однак у 2009 його загадково відпустили. Міністр внутрішніх справ Росії називаєці звинувачення «не дуже серйозними». Сама ж депеша є дуже недоречною длячинного проросійського президента України Віктора Януковича. Засновник таголова Групи «DF» Дмитро Фірташ є одним з основнихолігархів, які фінансували повернення Януковича до влади цього року. Бізнесовіінтереси Фірташа в Європі включають енергетику, хімічну промисловість танерухомість, він також володіє впливовим українським телеканалом.

У своїй депеші Тейлор зазначив, щогазова торгівля зробила Фірташа надзвичайно багатим: «До 2006 Фірташ мав статоку приблизно 5 мільярдів доларів, однак більшість експертів були переконані, щовін применшив його справжній розмір, та оцінювали його статок у десяткимільярдів. У своїй розмові з послом Фірташ не сказав нічого про своєбагатство». 

VEhrdlVXNU9ReXN3VEZCUmRVNUROekJNV0ZGemRFTTBNRmxqZGt3NVExUXdURVJSZEROM01VeGtRelZKVGtNMk1FeEVVWFprUTNjd1RITTk=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх