EN|RU|UK
  335  1

 В УКРАИНЕ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНУЮ СОБСТВЕННОСТЬ ЗАЩИЩАЮТ ПЛАГИАТОМ.

Загальновідомо, що протягом останніх трьох років народний депутат України С.Осика робив все можливе для розгляду і схваленню Верховною Радою України його законопроекту про захист прав інтелектуальної власності згідно до вимог відповідної угоди системи Сві

Також відомо, що С.Осика активно займається проблематикою СОТ з 1991 року і вважається одним із кращих фахівців України з питань СОТ. Тільки за останні п’ять років С.Осика видав 14 монографій з питань СОТ, в тому числі, народним депутатом України було забезпечено три видання (і поки єдиного) в Україні підручника з тематики СОТ. Цікаво, що один з найбільш детальних розділів цього підручника присвячений саме угоді про торгівельні аспекти прав інтелектуальної власності СОТ (далі - ТРІПС – СОТ).
Останню версію свого законопроекту С.Осика зареєстрував номером 7032 17 березня цього року. Комітет з питань економічної політики Верховної Ради України підтримав законопроект С.Осики. До речі, його законопроект багаторазово підтримувався і Комітетом з питань Європейської інтеграції Верховної Ради України.
Більш того, згідно до листа Державного секретаря О.Зінченка від 23 березня цього року №02-02/515 Президент України В.А. Ющенко дав доручення щодо визначення законопроекту №7031, як невідкладного.
Здавалося би, що все нормально, і що тут цікавого. Але, не все так просто.
22 березня цього року група народних депутатів України реєструють номером 7232 з іншою назвою, але на аналогічну тему ще один законопроект. Його автори – народні депутати України В.Кафарський, О.Устенко, І.Курас і К.Ситник. Знані люди, особливо І.Курс і К.Ситник – оба дійсні члени Національної Академії Наук України.
Знов таки, ну і що? Це право народних депутатів України вносити різні законопроекти на одну і ту же тему.
Все так, але, трошечки( як казав Тарапунька) не так.
Справа в тім, що законопроект шанованих академіків слово в слово, літера в літеру, пункт в пункт, абзац в абзац, повторяють текст попереднього законопроекту С.Осики. Тобто текст законопроекту №7232, пізніше написаного і поданого, повністю співпадає з текстом раніше написаного, поданого і зареєстрованого законопроекту №7032 С.Осики. Інакше кажучи, має місце тривіальний звичайний плагіат! І ми б не сталі звертати на це увагу, бо плагіату у нас вистачає, як би не тематика.
Беручі до уваги тематику цих законопроектів, можна відмітити надзвичайну пікантність ситуації у тому, що ми бачимо - захист права інтелектуальної власності шляхом порушення цих прав – тобто плагіатом.
Думаємо, слід чекати невеличкого скандалу у Верховній Раді України по цієї ситуації. З одного боку, - очевидно, що шановних «авторів» законопроекту №7232 хтось просто підставив, не проінформувавши їх, що абсолютно ідентичний текст вже підписаний, зареєстрований і пройшов профільний комітет Верховної Ради України. З другого боку – не думаю, що С.Осика залишить таку ситуацію без уваги, бо кінець кінцем для нього це питання принципово – три роки напруженої роботи це не жарти.

Подивимося...

PS: За нашою інформацією на момент написання статті народний депутат академік І. Курас вже відкликав свій підпис з законопроекту №7232.
  Комментировать
  Сортировать:
  в виде дерева
  по дате
  по имени пользователя
  по рейтингу
   
   
   
   
   
   вверх