EN|RU|UK
 Политика Украины, Общество, Фоторепортаж
  22681  59

 Совет церквей провел заседание в зоне АТО. ФОТОрепортаж

Председатель Службы безопасности Украины Василий Грицак в Краматорске принял участие в заседании Всеукраинского Совета Церквей и религиозных организаций.

Об этом Цензор.НЕТ сообщили в пресс-центре СБУ.

В сообщении отмечается: "Перед началом заседания на базе "Сармат" состоялся совместный молебен за Украину при участии офицеров объединенного штаба ЦУ СБУ в районе проведения антитеррористической операции.

Глава СБУ поблагодарил участников, что 25-е юбилейное заседание они проводят не в теплых залах, а среди военных, которые защищают Украину. "Уверен, что все вы вернетесь домой со светлыми чувствами, ведь получили возможность на передовой посмотреть в глаза воинам и помолиться за них", - подчеркнул Василий Грицак.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У УПЦ Московского патриархата лучшие возможности в вопросе освобождения заложников на Донбассе, - глава СБУ Грицак

По убеждению Главы спецслужбы сегодня враг сместил акцент агрессии на внутреннюю жизнь украинцев. "Он пытается бить по нашей единства, патриотизма и толерантности. Поэтому не только нашим воинам, но и всему обществу нужна духовная опека", - подчеркнул Василий Грицак. По его словам, церковь должна активно способствовать возвращению в украинские общественные процессы населения оккупированных территорий.

Глава СБУ подчеркнул, что именно представители церквей могут стать ключевыми участниками процесса освобождения заложников. "Мы верим, что даже люди в которых не осталось ничего святого, воспримут ваше участие в переговорном процессе", - отметил Глава Службы.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Глава СБУ Грицак об обмене заложников: "Мы готовы за одного давать трех"

Он выразил особую благодарность духовным отцам за обращение в российских религиозных деятелей и Всемирного Совета Церквей посильно содействовать освобождению заложников. Во время заседания святые отцы услышали рассказ бывшего заложника террористов о бесчеловечном отношении к ним и пообщались с семьями захваченных боевиками украинцев.

Патриарх Киевский и всея Украины-Руси Филарет отметил: "Наши воины должны чувствовать, что все конфессии едины в их поддержке и помогают им духовно и материально".

Глава Украинской Греко-католической церкви Святослав отметил: "Для каждого солдата надо иметь духовную уверенность, что церковь с ним, а дома его ждет мирная жизнь". Во время заседания участники обсудили также развитие института военных капелланов и участие церквей в волонтерском движении".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Всеукраинский Совет церквей попросил Обаму помочь преодолеть гуманитарный кризис в Украине

сбу совет церквей

сбу совет церквей

сбу совет церквей

Также участники приняли обращение: "Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо утвердження миру та поступу українського суспільства 2 листопада 2016 р.

Підтверджуючи свою позицію, викладену у Зверненнях
  • щодо нормалізації суспільно-політичної ситуації в Україні з огляду на внутрішні та зовнішні виклики від 24.03.2014 року;
  • щодо ситуації на Сході України від 09.07.2014 року;
  • на підтримку благодійництва та волонтерської діяльності від 31.10.2014 року;
  • про обов'язок допомоги у захисті Батьківщини від 10.02.2015 року;
  • з приводу звільнення заручників на Сході України як прояву милосердя від 06.09.2016 року,

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає всіх віруючих продовжувати молитися за мир та благополуччя в Україні. Всіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами.

Війна руйнує та нищить, приносячи з собою лише біль і страждання. Жахливі події останніх років на Донбасі мають спонукати всіх замислитися про цінність кожного людського життя, яке не повинно ставати розмінною монетою у геополітичних амбіціях жодної держави та у власних корисливих цілях. Усе суспільство і кожен громадянин окремо - чи то політик, чи то релігійний діяч, чи то працівник ЗМІ - мають плекати суспільний мир і злагоду, не допускати у своїх висловлюваннях мову ворожнечі, шукати шляхи до примирення через діалог та взаємне прощення.

Ми звертаємось до людей, які проживають в зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в "сірій зоні", до людей, які пережили окупацію і визволення, та відчуваємо своїм обовʼязком сказати про вас і запевнити, що ми є ті, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран нанесених цією війною.

Ми знову звертаємося до міжнародного співтовариства з проханням зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету і недоторканості кордонів України, включаючи український Крим і Донбас. Сучасна система світової безпеки ґрунтується на повазі до міжнародного права та суверенітету кожної держави, відтак ці основоположні принципи мають бути дотримані і відносно України. Адже до цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають, нарешті, припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Релігія не повинна використовуватися як інструмент для штучного розпалювання ворожнечі та ескалації конфлікту, а бути джерелом миру, порозуміння та любові. Ми як глави церков і релігійних організацій звертаємось до наших віруючих для того, щоб кожен своїм відповідним прикладом показав прагнення до миру та взаємного прощення, виявляв повагу до представників інших конфесій.

Піднесення духовних цінностей у суспільстві є життєво важливим для України і умовою позитивних перетворень фундаментального рівня. Ми закликаємо до духовного оновлення кожного громадянина і кожної родини, що стане підґрунтям для оздоровлення нації в цілому, побудови міцного морального фундаменту, перемоги над корупцією та іншими людськими спокусами.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій високо цінує служіння українських воїнів-захисників, а також військових капеланів і волонтерів на Сході України. На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та практична соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям Донбасу, спокій і безпеку яких забезпечують українські захисники.

Добродійність та взаємодопомога співгромадян здатні ще більше згуртувати українське суспільство, зміцнити соціально-культурну ідентичність багатонаціонального народу України.

Ми переконані, що налагодження широкого суспільного діалогу, співпраця між владою та громадськістю у прагненні до необхідних змін та дотриманні основоположних прав сприятимуть утвердженню миру, згуртуванню нації, виходу з економічної та політичної кризи, проведенню життєво необхідних реформ.

Перебуваючи у Краматорську, ми памʼятаємо, що це українське місто, як і Словʼянськ з околицями, є територіями нашої Вітчизни, які були окуповані та стали визволені. Вони є передвісниками перемоги миру над війною, правди над неправдою і добра над злом.

Просимо у Всемогутнього Бога миру для всього Українського народу!"

Источник: https://censor.net.ua/p413354
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх