EN|RU|UK
 Политика Украины, Фоторепортаж
  22089  125

 На Закарпатье простились с артиллеристом 128-й бригады Василием Билаком. ФОТО

Вчера в Мукачево похоронили украинского героя Василия Билака, артиллериста 128-й бригады. После того, как их машина была подбита под Логвиново, в ходе боев на Дебальцевской дуге, он попал в плен к террористам, где его избили и расстреляли.

Об этом на своей странице в Фейсбук написала волонтер Катерина Чепура, передает Цензор.НЕТ.

Далее приводим текст на языке оригинала:

"Сьогодні я нарешті напишу про Васю Білака. Артилериста 128-ї бригади. Довго я нічого не могла писати про це, він був зниклий без вісти в районі Логвіново разом із своїм побратимом Ромою. Їхню машину знайшли в непридатному стані. Про загибель Роми стало відомо досить швидко адже його тіло помітили на відео сепаратистів, а про Васю нічого не було відомо. Багато моїх друзів шукали його серед загиблих"зниклих", полонених, (дуже всім дякую, що не відвернулись) але ніде його прізвище не згадувалось, але раптом стало відомо, що він в полоні, побитий, але живий, тоді були нескінченні дзвінки, збирання інформації по ниточці, видаляння інформації про нього з інтернету, адже все це могло зашкодити його звільненню. І от, коли все зависло в повітрі і перетворилось на чекання подзвонила мама Васі і сказала, що їй треба їхати в Дніпропетровськ на впізнання тіла, я до останнього не вірила, що це він, адже він був в полоні і ми не мали жодної інформації про те, що за останні дні передавали тіла звідти. Але батьки його впізнали. Місцеві волонтери сказали нам, що він був побитий і розстріляний. Обриваючи всі телефони я і ще кілька людей намагались з'ясувати, що ж трапилось і зрештою, в суботу з полону було звільнено Васю БілИка, зовсім іншого хлопця, який також був захоплений окупантами.. Думаю цей хлопець навіть не знає скільки зусиль було докладено невідомими йому людьми для його звільнення, але тепер він на волі і я щиро радію, що йому пощастило вибратись живим.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": За время войны на Донбассе погиб 1541 украинский воин: 201 - остаются в плену, - Генштаб

ато герои билак василий


Сьогодні (3 березня. - Ред.) Васю Білака ховатимуть у місті Виноградів біля Мукачевого. Я з ним всього двічі говорила по телефону, ми домовлялись про шеврони їхньої батареї Цербер, він розповідав, що має бути на макеті, я питала скільки часу в нас є на виготовлення, а він сказав: "місяць ще точно є", але місяця в нас не було, в районі Дебальцевого почався активний бій, Вася зник і мабуть ще був живий деякий час. Я не знаю, що з ним робили ці нелюди, але думаю, що вони дуже зраділи коли отримали його в свої лапи, бо за місяці роботи артилерії на передовій кожна собака на ближніх до них блокпостах сепаратистів знала Васю з Арти, який не давав їм спокійно патрати нашу землю.

Я написала все це для того, щоб ми не забували про те, кого ми втрачаємо. Наших найкращих, які вже ніколи не народять дітей тут і все, що ми можемо зробити, це берегти пам'ять про їхні вчинки, висловлювати подяку їхнім батькам за те, що виховали таких синів. Він був саме з тих, принципових, запальних, нестримних героїв, які не озираються, не ховаються, а йдуть вперед і ведуть за собою інших."

Напомним, в ходе боев под Мариуполем, Донецким аэропортом, и в районе Дебальцево в 2015 году погибло не менее 300 украинских воинов.

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
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх