EN|RU|UK
 Политика Украины
  14001  82
Материалы по теме:

 Комбат Береза: Политический фронт сейчас важнее, чем реальный. Я иду в Раду ради пяти законов. ФОТО

Сегодня комбаты – must-have политических сил. И пока сложно понять, кто кого использует больше: политики военных для повышения рейтинга – или военные политиков ради своих целей-амбиций.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом в статье Новые лица: ради чего комбаты идут в большую политику пишет Анастасия Рингис на УП. Один предприниматель, двое - профессиональных военных, двое - руководителей патриотических организаций. За последние полгода все пятеро стали одними из ключевых фигур в зоне АТО, от чьих решений зависят успехи на передовой. В отличие от предыдущих собеседников - активистов и журналистов, которые также впервые баллотируются в парламент, командиры батальонов больше говорят о войне и потерях. Мы пытались понять, ради чего боевые командиры готовы совмещать передовую с работой в парламенте? Сейчас их ответ звучит так: "Реформировать армию и повлиять на ситуацию в зоне АТО". Впрочем, у каждого из них свое видение.

комбат

Юрий Береза

Возраст: 44 года
Образование: Днепропетровское высшее зенитно-ракетное командное училище противовоздушной обороны
Командир полка патрульной службы милиции особого назначения "Днепр-1" при МВД Украины, глава Штаба Национальной защиты Днепропетровской области
№10 в списке "Народного фронта"

Комбат "Днепра-1" Юрий Береза служил в трех армиях: начинал в советской, продолжал в российской - на полуострове Камчатка, в 1993-м перевелся в украинскую армию. Сначала - командиром взвода в железнодорожных войсках, затем командиром роты, готовился стать командиром воинской части. Но в 2000-х началась продажа воинской части, в которой он служил. Юрий Береза обращался в Министерство обороны, писал жалобы, доказывал нецелесообразность такого решения. История борьбы с системой, длившаяся нескольких лет, закончилась тем, что Береза сломал челюсть комбригу и, не дослужив два года до пенсии, уволился. В 2004 году был одним из организаторов Майдана в Днепропетровске. Работал на частных и государственных предприятиях. Последние два года - в госпредприятии "Укрводшлях". У Юрия Березы есть небольшой фермерский бизнес, доходы за прошлый год были потрачены на нужды Майдана-2014.


Смотрите: Кто они, добровольцы батальона "Днепр"? Два-три в.о., знание японского и английского, итальянский повар, прокурор-снайпер. ВИДЕО

Зараз у Штабі Національного захисту, який я очолюю, - усі ті, хто пройшов зі мною Майдан-2004. Коли починався Майдан 2014 року, я дав слово дружині, що офіційно ні в чому не буду брати участь. Вона боялася, що полізу в саме пекло. Після 19 січня, після вбивства Сергія Нігояна, я поліз. Я був у балаклаві, слово дружині "дотримав". Але іноді я думаю, що якби я взяв на себе відповідальність раніше, - може, не було б таких жертв. У Дніпропетровську є стела Героїв Небесної сотні - завжди, коли йду, дивлюся в очі героям. Майданом можна було керувати ефективніше, це б зменшило кількість жертв. Саме після Майдану в мене відбулася переоцінка цінностей. 26 лютого 2014 року керівництво області втекло, після того як пройшла інформація, що із Криму йдуть БТРи, і нібито вони зайшли в Запорізьку область. Тоді ми зайняли ОДА. Там були всі - і ультрас, і "Правий сектор", і "Свобода", і афганці. Відносини були складними. Мені вдалося об'єднати різні групи впливу. У підсумку Штаб Національного опору заснували 28 громадських організацій. Штаб - це найвища форма самоорганізації. Ми зібрали кращих людей. Відразу стали створювати полк Національного захисту в Дніпропетровській області.


Читайте: Минобороны затягивает с передачей оружия добровольческим батальонам - зам Коломойского обвиняет Гелетея

Ідея створення добровольчих батальйонів народжувалася у важких суперечках. На початку квітня був підписаний указ про створення батальйону "Дніпро-1", який увійшов до складу МВС. Ми отримали офіційний статус. Я - класичний військовий, вважав, що я такий крутий вояка. Але за 10 років, поки був відсутній в армії, багато чого забулося. Мені довелося сісти за книги, згадувати тактику й стратегію, консультуватися з колегами. Я йду у велику політику, бо політичний фронт зараз навіть важливіший ніж реальний. Я йду в Раду заради п'яти законів. Закон перший - створення Національної української армії. Закон другий - створення поліції. Закон третій - створення резервної армії. Закон четвертий - створення ядерного циклу й відновлення ядерної зброї. Закон п'ятий - забезпечення на законодавчому рівні всіх учасників визвольної боротьби на Сході України. Тільки-но будуть прийняті ці закони - мені в парламенті робити нічого.


Смотрите: Комбат-кандидат в депутаты Билецкий: Ситуация в стране мне напоминает времена УНР. ФОТО

А ще в мене є ряд питань, на які я хочу отримати відповіді. Наприклад, чому такий некомпетентний керівник, як Гелетей, був міністром оборони? Чому досі генштабом керує Муженко? Чому досі не покарано сімейство Литвиних? Петро керував сектором "Д" і втік, зробивши можливим оточення під Іловайськом; Микола - керівник прикордонної служби; а третій, Володимир Литвин - які керівники комітету з питань національної безпеки й оборони при Верховній Раді? Це взагалі як?!.. Я можу в перший же день у Раді набити комусь пику. Напишу заяву й піду звідти. У мене є важливіші завдання. Після 2004 року я воював із Коломойським і його командою. Група "Приват" викликала в мене неприйняття. Призначення Коломойського губернатором області я сприйняв у багнети. Зараз думаю - якби не було Коломойського, у Дніпрі було б те ж саме, що й у Донецьку. Давайте помріємо. Уявіть, за півроку за принципом добровольчих загонів створюється Національна армія України, у цій армії всього один генерал і начальник Генерального штабу. І ця армія не просто боєздатна, а одна з найкращих у Європі. А паралельно створюється резервна армія - коли кожен дорослий українець має вдома зброю, форму, проходить навчання, їздить на збори. Оборонний комплекс України працює на всю потужність. І тими видами зброї, які ми почали виробляти, ми не тільки переоснастили свою армію, а й почали свою зброю поставляти на світовий ринок. І це не мрія. Це цілком реально. Подивіться на Ізраїль. Тільки з такою армією, Україна має стати гравцем на світовому політичному полі. ...Київ живе в іншій реальності, не відчуває фронту. Нам треба називати речі своїми іменами. Не треба наслідувати Європі в політиці подвійних стандартів, завжди треба називати речі своїми іменами. Почалася Третя Світова війна, і вона йде на нашій території.

Смотрите: Семенченко: Я получал предложения от разных сил. ФОТО

Источник: https://censor.net.ua/p308771
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх