EN|RU|UK
 Политика Украины
  568  35

 СНБО: Ющенко обеспокоен провокацией Кремля, который пытается переложить долги "Газпрома" перед Европой на Украину. Договор с "Газпромом" - это "жертва" со стороны Украины

В заявлении СНБО отмечается, что подписание Украиной невыгодных газовых соглашений было "жертвой" со стороны Украины, и руководство России должно эту жертву оценить.

Цитируем фрагмент документа на языке оригинала:

"Російська Федерація є унікальним і надзвичайно потужним постачальником енергоресурсів в Україну і Європу. Україна впродовж майже двох десятиліть, закуповуючи в Росії найбільшу поміж інших держав кількість енергоресурсів, стала інвестором державного бюджету Росії та активним її фінансово-економічним партнером. Одночасно Україна транспортує через унікальний транспортний коридор більше ніж 80% російського газу в Європу. Це зобов’язує політичне керівництво обох країн до постійної збалансованості в політиці стосунків та підписання компромісів. Уряд України вчинив такий компроміс, коли підписав із ВАТ „Газпром” при прямій участі політичного керівництва Росії економічно невигідні для України контракти. Але цей компроміс дав єдину можливість припинити блокування постачання газу ВАТ „Газпромом” і в Україну, і в Європу. Ця жертва, яка сьогодні примушує Україну постійно і туго затягувати пасок на фінансово-економічній системі, мала би бути високо оцінена, перш за все, політичним керівництвом Росії.

У зв’язку з цим Президент України вважає невідповідною прозорій і чесній політиці, позиції української сторони, недружню заяву президента Росії, що, мовляв, українська сторона несе „фінальну юридичну відповідальність за проблему” збитків ЄС внаслідок дій ВАТ „Газпром”. Він виходить з того, що саме в момент, коли ми виходимо на рівень формування нової моделі стабільності енергетичного ринку України і ЄС, пошуків формул прогнозованості всіх сторін з надання рівних гарантій енергетичної безпеки для всіх країн, пріоритетним фактором виступає створення системи взаємної довіри. Важливо також ввести жорсткий мораторій на політичне управління процесом переговорів з цієї проблеми, які будуть активно продовжуватися в Москві, Києві і Брюсселі. Треба створити спільними зусиллями прозорий і справедливий газовий ринок на базі саме економічної, а не політичної, кон’юнктури. Україна вже надала гарантії і Росії і Європейському Союзу щодо виконання своїх зобов’язань по транзиту російського природного газу на основі не політичних рішень, а чинних договорів та контрактів. Росія також має надати такі гарантії. Це і є запорукою створення системи не тільки спільного безпекового простору, але і єдиним способом спільної відповідальності за його стабільність, що дає шанс не використовувати силу в міжнародній політиці.

Надзвичайно важливим є ведення діалогу на базі міжнародного права, як єдиного легітимного способу прийняття рішень та відповідальності сторін. Права, де вердикти постановляє уповноважений арбітраж, а не політики чи окремі держави. У зв’язку з цим, Президент В.Ющенко заявляє, що Україна не може нести відповідальність за дії ВАТ „Газпром” щодо прийняття в односторонньому порядку рішення із призупинення постачання природного газу в ЄС, оскільки саме російська сторона підписувала відповідні контракти та приймала на себе юридичні зобов’язання з країнами ЄС щодо виконання угод з забезпечення їх блакитним паливом. В той же час Україна добросовісно виконувала всі свої зобов’язання і сама понесла серйозні фінансово-економічні збитки від дій ВАТ „Газпром”.
Источник: https://censor.net.ua/n84057
VEhrdlVXdGtReXN3VEZCUmMwNUhRekJaZGxKblRrTXhNRXhNVVhORE9IWXdTbEJSYzA1RE0yWk9RMmd3U2pOUmEyUkRaUT09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх