EN|RU|UK
  4100  12

 СЕНСАЦИОННЫЙ ДОКЛАД ПИСКУНА, ОБВИНЕНИЯ ПРОТИВ ПОРОШЕНКО - полный текст (расшифровка)

СЕНСАЦИОННЫЙ ДОКЛАД ПИСКУНА, ОБВИНЕНИЯ ПРОТИВ ПОРОШЕНКО - полный текст (расшифровка)

Сегодня, 20 сентября, прошла пресс-конференция Генерального прокурора Украины Святослава Пискуна. Цензор.НЕТ предлагает вашему вниманию полный текст заявления генпрокурора.

Загалом по державі внаслідок скоординованих дій правоохоронними органами розслідувано і направлено до суду понад 1,5 тисячі таких кримінальних справ, що значно більше (+ 25%), ніж за аналогічний період минулого року.

З них 25 про злочини, вчинені у складі організованих злочинних угруповань.

Судами України засуджено по справах цієї категорії понад 500 осіб, із яких майже половину за отримання хабара.
Водночас результативність боротьби з корупцією є недостатньою.


Все вищенаведене свідчить, що Закон "Про боротьбу з
корупцією" далеко не досягає бажаної мети і його дія у протистоянні корупції ще малоефективна.

Тепер дозвольте поінформувати про питання, які напевно, у останні дні цікавлять найбільше - я маю на увазі гучні заяви екс-посадовців про зловживання службовим становищем та корупційних діяннях у вищих ешелонах влади.

За дорученням Президента України, у зв'язку з такими повідомленнями у засобах масової інформації та надходженням звернень колишнього Держсекретаря України Зінченка О.О., 9 вересня 2005 року мною створено міжвідомчу групу з числа працівників Генеральної прокуратури України, МВС та СБ України, якій доручено проведення перевірки.
Чотири окремих звернення Зінченка О.О. надійшли 13.09.2005: два з них адресовані безпосередньо Генеральній прокуратурі України 12.09.2005; інші два звернення від 08.09.2005 надійшли за належністю від СБ України.
Хочу наголосити, що ці звернення не були для нас якоюсь виключною подією - це наша постійна робота.
За частиною викладених доводів Генеральною прокуратурою України вже проведено перевірки. Порушено ряд кримінальних справ, у яких проводиться розслідування.
Так, слідчим Генеральної прокуратури України 10.09.2005 порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.376 КК України за фактом втручання в діяльність судових органів службових осіб Ради національної безпеки і оборони України з використанням службового становища.

Зокрема у період розгляду місцевим господарським судом Луганської області справи про банкрутство Сєвєродонецького державного виробничого підприємства об'єднання „Азот", у серпні 2005 року, на вимогу керівників РНБО України, до м.Києва було викликано виконуючу обов'язки голови Луганського апеляційного господарського суду. Службовими особами апарату РНБО України, їй було вказано на необхідність продовження піднаглядним місцевим господарським судом процедури банкрутства вказаного об'єднання „Азот". У разі невиконання цих вимог йшлося про вирішення питання щодо доцільності існування апеляційного суду. При цьому працівником апарату РНБОУ її було ознайомлено з підготовленим проектом указу Президента України щодо ліквідації Луганського апеляційного господарського суду. Допитані судді підтвердили тиск щодо прийняття "правильного" рішення у справі.
Крім того, Генеральним прокурором України 07.09.2005 порушено кримінальну справу і проводиться розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.376 та ч.1 ст.364 КК України за фактом втручання у діяльність судових органів з використанням службового становища при розгляді та прийнятті рішення Київським апеляційним господарським судом у справі за позовом Генеральної прокуратури України до Фонду державного майна України і Промислово-фінансового консорціуму „Придніпров'я" про визнання недійсними актів ФДМУ та договорів купівлі-продажу пакету акцій ВАТ „Нікопольський завод феросплавів".
Порушено також кримінальну справу за ч.2 ст.376 КК України за фактом втручання в діяльність судових органів з використанням службового становища при розгляді Київським міжобласним апеляційним господарським судом апеляційної скарги у справі за позовом Державного підприємства Авіаційного науково-технічного омплексу ім.О.К.Антонова до спільного українсько-російського ЗАТ „Укрсибтрансавіа" про зобов'язання вчинити юридично значимі дії.
У ході розслідування цих справ, за показаннями свідків, які перевіряються, зазначаються факти втручання першого заступника Голови Вищого господарського суду України Хандуріна М.І., секретаря РНБО України Порошенка П.О. та його головного радника Івченка В.Н. у розгляд судових справ. Кримінальні справи об'єднані в одне провадження.

За доводами Зінченка О.О. про „кримінальне минуле" одного з службовців РНБО України витребувані та вивчені три закриті у попередні роки кримінальні справи. Незаконні постанови про їх закриття скасовані та розслідування справ доручено слідчим Генеральної прокуратури України.
Водночас, відповідно до ст.97 КПК України проводиться дослідча перевірка звернення Зінченка О.О. з приводу заяви депутата Вінницької міської ради щодо погроз та тиску у травні поточного року з боку секретаря РНБО України Порошенка П.О. Останній начебто вимагав відкликати із суду подану на той час заяву до партії „Народний союз „Наша Україна" про надання недостовірної інформації до Міністерства юстиції України щодо реєстрації статуту партії.
Заява Зінченка О.О., що надійшла із СБУ з приводу оприлюднення 26.08.2005 Придністровською асоціацією „Pro Еuropa" на прес-конференції в інформаційному агентстві „ЛігаБізнесІнформ" даних про злочинні діяння секретаря Ради національної безпеки і оборони України Порошенка П.О. у Республіці Молдова, долучена для перевірки слідчим шляхом до кримінальної справи.

Крім того, до Генеральної прокуратури України 05.09.2005 надійшла заява представника компанії „INDIMO VERTO U..K. LTD", яка інвестує будівництво житлового будинку №9-а по вул.Гру шевського в м.Києві, про протиправні дії секретаря РНБО України Порошенка П.О. За даним фактом проведено перевірку та з метою об'єктивно, ретельно перевірити усі викладені доводи, 15.09.2005 Генеральною прокуратурою України порушена і розслідується кримінальна справа стосовно секретаря РНБО України Порошенка П.О. за ознаками злочину, передбаченого ч.З ст.206 КК України (протидія законній господарській діяльності, вчинена службовою особою з використанням службового становища).
Що стосується наведених у зверненнях доводів про корупційні дії народного депутата України Мартиненка М.В. та старшого помічника Президента України Третьякова О.Ю., то вони перевіркою в даний час не підтверджені, а тому в порушенні кримінальних справ відмовлено.
Для прийняття обґрунтованих рішень та у зв'язку з великим обсягом роботи, завершити розслідування кримінальних справ та перевірки у 10-денний термін неможливо.
Хотілося б окремо зазначити, що усі члени міжвідомчої групи за підсумками робочої наради одностайно підтримали прийняті рішення. Про все, що я Вам доповів, інформовано Президента України.
Хід розслідування та перевірок контролюється мною особисто. Про їх результати громадськість буде поінформовано.

ПОРОШЕНКО и КО предъявлены ОФИЦИАЛЬНЫЕ ОБВИНЕНИЯ
Источник: https://censor.net.ua/n54258
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх