EN|RU|UK
 Политика Украины
  36292  673
Материалы по теме:

 Военная прокуратура опубликовала часть информации, на основании которой выдвинуты обвинения "айдаровцу" Лихолиту

При избрании меры пресечения Валентину Лихолиту военная прокуратура основывалась на доказательствах, полученных во время судебных заседаний по другим делам по событиям 2014 - 2015 годов.

Об этом говорится в информации Главной военной прокуратуры, размещенной на сайте ГПУ, передает Цензор.НЕТ.

В опубликованных материалах приводятся 10 эпизодов, на основании которых военные прокуроры строят свое обвинение о деятельности Лихолита и предлагают избрать ему меру пресечения в виде содержания под стражей.

Читайте на "Цензор.НЕТ": ГПУ объявила подозрение в организации банды двум бойцам "Айдара"

Более подробно с данными материалами можно ознакомиться ниже:

"1. Показаннями підозрюваного 1, який зазначив, що ввечері 30.07.2014 за командою "Баті" - Лихоліта був вишикуваний особовий склад батальйону "Айдар", поруч стояв "Рубіж" - Радченко. При цьому "Батя" - Лихоліт сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєвєродонецьк. Далі "Рубіж"-Радченко з бажаючих відібрав близько 10 осіб. Ці особи поїхали до Сєвєродонецька, а саме до офісу депутата Сєвєродонецької міської ради громадянина С. В кабінеті громадянина С. "Батя" - Лихоліт разом з "Рубіжем"-Радченком обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників.

Під час здійснення нападів з 30 липня - 1 серпня 2014 року на вказані домоволодіння "Рубіж"-Радченко перебував неподалік безпосередніх виконавців нападів, контролював та координував дії останніх.
Вранці 01.08.2014 на капоті одного із автомобілів в ангарі за місцем базування батальйону "Айдар" ("висота") були розкладені грошові кошти, здобуттів під час нападів, понад 10 рівних частин, а також речі, якими заволоділи нападники. Боєць батальйону "Айдар" привіз на "висоту" "Батю"-Лихоліта, а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли "Баті"-Лихоліту про події, що мали місце вночі. Після цього "Баті"-Лихоліту наказав кошти поділити між собою, а майно "роздерибанити". "Батя"-Лихоліт отримав таку ж частку, як інші.

2. Показаннями свідка 2, який повідомив, що далі на автомобілі марки "Subaru Outback", який був викрадений під час здійсненого нападу, він возив "Батю"-Лихоліта за вказівкою останнього. В січні місяці 2015 за наказом "Баті"-Лихоліта цей транспортний засіб він передав гр. А., в якого той був вилучений. Свідок зазначив, що троє потерпілих утримувались у підвальному приміщенні ковбасного цеху в с. Половинкине Старобільського району Луганської області. "Рубіж"-Радченко неодноразово проводив допити цих осіб. Одного разу, одразу після допиту, "Рубіж" - Радченко повідомив 2-Ш, що щойно допитував громадянина К (потерпілий). Також одного разу за наказом "Баті" - Лихоліта свідок 2-Ш вивозив громадянина К (потерпілого) до річки, щоб останній мав змогу помитись.

3. Показаннями потерпілого 3, який зазначив, що у період перебування в полоні чув позивні "Батя" і "Комбат".

4. Показаннями свідка 4, який повідомив про протиправні дії Радченка щодо працівників міліції, а саме погрози вбивством із використанням ручної гранати.

5. Показаннями свідка 5, який зазначає, що постійно до бази батальйону "Айдар" в Половинкине під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян.

6. Показаннями свідка 6, який повідомив, що Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців із батальйону "Айдар" в обмін на допомогу в отриманні українського громадянства.

7. Показаннями підозрюваних 7 та 8, які також вказують на те, що вчиняли інкриміновані їм органом досудового розслідування протиправні дії саме за вказівкою Радченка та Лихоліта.

8. Показаннями підозрюваного 9, який вказує на існування озброєної банди, керівниками якої були Радченко та Лихоліт, та підтверджує, що також брав участь у нападах, які вчиняла ця банда.

9. Показаннями свідка 10 від 11.12.201, який зазначив, що через декілька днів після вчинення злочину працівники міліції вилучили відеозапис із території домоволодіння, де відбувався напад банди, та продемонстрували йому (свідку10). При цьому він упізнав серед нападників бійця батальйону "Айдар".

10. Показаннями потерпілого 11, який повідомив, що "Батя"-Лихоліт розмовляв мобільним телефоном із ним у момент нападу на його домоволодіння. Під час розмови "Батя"-Лихоліт повідомив потерпілому, що якщо він хоче повернути власний транспортний засіб марки "Lexus RX 450", йому необхідно приїхати на базу батальйону "Айдар".
Також потерпілий неодноразово спілкувався з "Батьою"-Лихолітом за допомогою мобільного зв'язку щодо повернення йому мисливської зброї та документів, які були викрадені під час нападу 23.08.2014. "Батя" -Лихоліт обіцяв допомогти з поверненням вищевказаних речей, якщо потерпілий допоможе із фінансуванням його передвиборчої кампанії щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, яка відбувалась у вересні - жовтні 2014 року".

Также читайте: Суд отпустил Лихолита на поруки нардепов Семенченко, Лозового, Соболева и Мосийчука

TUVwVVVYUmtRemN3VERSbk1FcDJVWFZPUjBZd1REZFJkVGxETkRCWlRGRnpRemgyTUVwMlVYVk9SMFl3VERkUmRUbEROREJaU1haTU9VTXJNRXhJVVhOMFF6UXdURE5SZEdSRE9UQk1hbEYwV0hwUmEzUkRLekJNV0ZGMlpFTTVNRXhFVW1wNVJGRjJPVWRCTUV3M1VYVjBSMFF3V1VSUmMwNUhRekJaVUZKblRrTjNaazVEVkRCS0wxRnZNM3BSYTA1RE5UQk1WRkZ6VGtkQg==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 7 из 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Страница 7 из 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вверх