EN|RU|UK
 Экономика
  1476  36

 Украинские спиртовики заявили, что приватизация – единственная возможность сохранить отрасль

Сегодня руководители 20 предприятий, входящих в состав ГП "Укрспирт", обратились с открытым письмом к Министру АПК Алексею Павленко в поддержку предстоящей приватизации предприятий отрасли.

Об этом сообщает УНИАН.

Во время круглого стола, в котором в режиме онлайн-конференции приняли участие представители более 40 предприятий отрасли, был подписан документ, в котором, в частности говорится: "Сегодня мы хотим полностью и всесторонне поддержать позицию президента Украины, премьер-министра и министра Павленко относительно неизбежности прозрачной конкурентной приватизации спиртовых предприятий с возможностью участия иностранных мировых инвесторов. Для многих наших заводов это едва ли не единственный путь к сохранению".

"Сегодня мы наблюдаем, как возрождается масштабное производство неучтенного спирта на предприятиях Львовской области, именно на тех предприятиях, которые задействованы в темных схемах бывшего директора "Укрспирта", разыскиваемого правоохранительными органами Михаила Лабутина, его ставленника Лучечко и некоторых нардепов, - говорит один из авторов обращения, замдиректора Залозецкого места осуществления деятельности (МОД) "Укрспирта" Максим Добровольский. - Этим людям невыгодно, чтобы предприятия заработали легально, поэтому они ведут прикрытую и неприкрытую борьбу с менеджментом ГП "Укрспирт" и министерства - например, организовывают проплаченные митинги с участием простых работников предприятий Львовской области, якобы противящихся подготовке приватизационного процесса, в то время как мы, руководители предприятий со всей Украины, работаем над созданием платформы для поддержки приватизационных реформ".

Также коллеги заявили о поддержке недавно назначенного руководителя Угерского спиртзавода Андрея Гнатуша (Стрыйский р-н Львовской обл.), который при попытке приступить к исполнению должностных обязанностей, столкнулся с физическим сопротивлением неизвестных лиц, называющимися работниками завода. "Выражаем свою позицию относительно поддержки и.о. руководителя ГП "Угерский спиртзавод" Гнатуша Андрея Романовича. Если этого человека испугались вышеуказанные "крышеватели", значит, Гнатуш Андрей должен довести дело до конца и избавить завод от темных спиртовых схем предыдущего руководства и его союзников", - говорится в коллективном письме спиртовиков.

Копии письма направлены также в Кабинет Министров, Администрацию Президента и Национальное антикоррупционное бюро Украины.

Міністру

аграрної політики та продовольства України

О.М. Павленку

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24

(копія) Кабінет Міністрів України

01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2

(копія) Адміністрація Президента України

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

(копія) Національне антикорупційне бюро України

03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3


23 березня 2016 року

­­­­

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Ми, директори та керівники спиртових виробництв усієї України, хочемо висловити свою громадянську позицію відносно подій у Львівській області, які стосуються та ставлять під загрозу ситуацію у спиртовій галузі.

У 2014 році після року зловживань та втілення корупційних схем ганебно утік екс-керівник Державного підприємства "Укрспирт" Михайло Лабутін. Такої кількості вкраденого та, як наслідок, такої кількості кримінальних справ відносно себе та відносно ДП "Укрспирт", як підприємства, яке об'єднує усі наші місця провадження діяльності (далі - МПД) ще історія галузі не знала ніколи. Факт встановлений! Утікача розшукують правоохоронні органи. Однак злодій утік, а його "кадри" залишилися. Ми пам'ятаємо їхні брифінги та конференції: про недопустимість приватизації, про "добре ім'я Михайла Лабутіна", про "чесну" профспілку та її боротьбу.

Нещодавно ми переконались, що мова йшла про боротьбу з законним виробництвом спирту, з гласністю, яка викриває схеми на заводах, що не працюють по декілька років, урешті решт боротьбу з діючим менеджментом ДП "Укрспирту" та профільного міністерства.

На початку 2016 року знову відновились масштабні випадки виробництва необлікованого спирту на підприємствах Львівщини. І знову мова йде про так звані заводи, задіяні у темних схемах Лабутіна, його ставленика Лучечка Ю. та сумнівного профкому всього лиш 4 МПД ДП "Укрспирт" Сметанюка Р., а також окремих народних обранців, які своїми діями та поведінкою дискредитують політичні сили, які представляють у Парламенті.

ПЕРШЕ: Сьогодні, ми хочемо повно та всебічно підтримати позицію Президента України, Прем'єр-міністра України та Міністра Павленка О.М. щодо невідворотності прозорої конкурентної приватизації спиртових підприємств з можливістю участі іноземних світових інвесторів. Для багатьох наших заводів це чи не єдиний шлях до спасіння.

І якщо, вищезгадані Сметанюк і Лучечко під ширмою роботи профспілки ООП АПК ДП "Укрспирт" влаштовують автобусні поїздки шанованих нами простих трудівників трьох МПД Львівської області з вимогою скасувати підготовку приватизаційного процесу то ми, свідомі представники більшості в спиртовій галузі, сприятимемо утворенню платформи для підтримки приватизаційних реформ.

Нещодавні події на Львівщині, а саме на державному підприємстві "Угерський спиртовий завод" як ніколи вказують на те, що спиртова мафія не зацікавлена у відновленні законної роботи цього підприємства. Накопичення більш ніж 300 мільйонного боргу, простій у роботі більше ніж 5 років та арештовані рахунки - це сигнал, що підприємство негайно повинно відновити офіційну роботу, заплативши податкові збори та платежі. Новопризначений виконуючим обов'язки директора вказаного підприємства Гнатуш Андрій повинен зробити ряд поступальних кроків і налагодити законне виробництво на заводі.

Сьогодні ми є свідками жорсткого супротиву зі сторони звільненого керівника заводу і знову за участі Сметанюка і Лучечка. Здавалось би, що втрачати такому керівнику на непрацюючому заводі із мільйонними боргами, а ні! Втрати від очевидного "неотриманого лівого прибутку" змушують колишнього директора, псевдо профспілкових активістів Сметанюка і Лучечка та окремих народних депутатів (так званих представників Львівщини) чинити усе можливе, щоб "непрацюючий" завод далі "не працював". Угерський завод повинен запрацювати прозоро!!

З цього приводу ДРУГЕ:

висловлюємо свою позицію щодо підтримки виконуючого обов'язки керівника ДП "Угерський спиртовий завод" Гнатуша Андрія Романовича. Якщо цього чоловіка злякались вищевказані "кришувальники" значить Гнатуш Андрій повинен довести діло до кінця та звільнити завод від темних спиртових схем попереднього керівника та його поплічників.

ТРЕТЄ: Висловлюємо свою стурбованість з приводу загрози можливої нелегальної роботи Угерського спиртзаводу, Струтинського, Вузлівського, Сторонибабського МПД ДП "Укрспирт", та як наслідок - подальше перебування на посаді очільників таких підприємств. Ми не розуміємо як у робочий день, заводчан вказаних спиртових площадок Львівщини організовано вивозять автобусами до столиці та під проводом знову ж Сметанюка Р. та Лучечка Ю. боротися з ДП "Укрспиртом" та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

У результаті: ми працюємо на благо Батьківщини та своїх родин, а вони - для задоволення амбіцій "Лабутінської бригади": Сметанюка та Лучечка? А потім на таких "не працюючих" підприємствах звідкись береться "лівий" спирт, а ми не можемо збути свій чесно вироблений!? Потрібно зупинити зародження такої Лабутінської спиртової республіки, та її кришувальників з Верховної Ради! Потрібно очистити Львівщину від цих дискредитуючи елементів!

У зв'язку з цим просимо Вас на найвищому рівні перевірити вказані підконтрольні об'єкти та притягнути до відповідальності їх керівників.

Ми, представники більшої половини спиртових підприємств, висловлюємо повну готовність у наданні допомоги у припиненні систематичних безпорядків та можливості нелегального виробництва спирту на Вузлівському, Струтинському, Сторонибабському МПД ДП "Укрспирт" та державному підприємстві "Угерський спиртовий завод".

Пане Міністре, ми підтримуємо політику роздержавлення (приватизації) та демонополізації.


заявление

заявление

спирт


VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRVNURlVEJNUkZKbmRFTTBNRXhtVVhOT1IwY3dUR3BTYWpONlVtZGtReTh3VEdwU1owNUhRdz09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх