EN|RU|UK
 Экономика
  2962  13

 На ОПЗ опровергают информацию об ущербе в 4 миллиарда

Об этом говорится в открытом обращении трудового коллектива

Одесский припортовый завод направил обращение к Президенту Украины, премьер-министру и генеральному прокурору. В письме трудовой коллектив выразил свое возмущение действиями представителей Южненской прокуратуры. Заводчане убеждены, что прибытие следователей в ночное время в сопровождении вооруженных сотрудников батальона полиции, есть не что иное, как силовое и психологическое давление на работников предприятия, сообщает Re:пост.

В письме отмечается, что привлечение к процессу изъятия документов большого количества представителей СМИ, свидетельствует о стремлении придать этому делу особый резонанс. Представителями прокуратуры распространяются данные, которые не соответствуют действительности.

В частности, прокурор Одесской области публично заявил об ущербе в 4 млрд грн от операций с гонконгской компанией Expotrade Global limited. Данную информацию распространили телевидение, Интернет-издания и другие средства массовой информации. На самом деле, этот ущерб не мог быть в реальности, потому что фактические отгрузки аммиака и карбамида на адрес данной компании отсутствуют. Данный контракт не выполнялся, что прокуратура могла легко проверить по данным украинской таможни, говорится в обращении.

Что касается давальческого сырья - это краткосрочная сделка. Экономические расчеты показывают, что заключение контракта с компанией Antra GmbH не нанесло ущерба предприятию, в отличие от мощной PR- кампании, развернутой против завода и его коллектива, отмечено в письме. Все необходимые документы на предприятии готовы были предоставить в установленном Законом порядке, без применения со стороны прокуратуры Южного силового и психологического давления.

Действия прокуратуры нанесли серьезный удар по имиджу предприятия в Украине и на международном уровне. Коллектив завода просит Президента, премьер-министра и генерального прокурора не допустить подобных действий со стороны представителей государственных органов власти. Обращение было утверждено 21 ноября на общем собрании трудового коллектива.

Полный текст обращения трудового коллектива ПАО "ОПЗ":

"Вельмишановний Петре Олексійовичу!


Вельмишановний Арсенію Петровичу!


Вельмишановний Вікторе Миколайовичу!

20 листопада 2015 р. близько 20-00 групою у складі працівників прокуратури та озброєного спецназу було здійснено проникнення в адміністративну будівлю АТ "ОПЗ" з розбиванням і зламом дверей. Дії здійснювалися у присутності великої кількості журналістів. Так, на підставі ухвали слідчого судді, за клопотанням прокурора, погодженим прокуратурою Одеської області, проводився обшук та вилучення документів, пов'язаних з господарською діяльністю заводу. Слідчі дії були завершені 21 листопада після першої годині ночі.

Такі дії в п'ятницю ввечері, в кінці робочого тижня, особливо із залученням журналістів, більше схожі на PR- акцію, а не на спробу встановлення істини в європейському стилі її розуміння. Прокуратура раніше ці документи не витребувала і вони могли б бути отримані в нормальному правовому режимі в робочий час. Вилучення копій документів було можливим без організації "маски-шоу", яке поставило під загрозу екологічну і техногенну безпеку регіону. Україна зробила свій вибір на користь європейського вектора розвитку, і ми - АТ "ОПЗ" всіляко в своїй діяльності підтримуємо цивілізовані європейські методи роботи, у тому числі і з правоохоронними органами.

Присутність озброєних автоматами спецназівців протягом декількох годин в центральній диспетчерській заводу, що працює в безперервному цілодобовому режимі і що є пожежовибухонебезпечним об'єктом підвищеної небезпеки, створювало істотний психологічний тиск та могло призвести до серйозних техногенних наслідків.

Дана силова акція - це не лише знехтування трудового колективу, який протягом тривалого часу створював і підтримував імідж та репутацію заводу, як надійного і стабільного партнера, але й серйозний удар по репутації заводу, як усередині країни, так і за її межами на міжнародному рівні, особливо враховуючи поточні процеси приватизації АТ "ОПЗ". Прокурор представив, слідчий суддя закріпив в ухвалі, а прокурор Одеської області публічно заявив про збиток в 4 млрд. грн. від операцій з гонконгською компанією Expotrade Global limited. Дану інформацію поширили телебачення, Інтернет-видання та інші засоби масової інформації. Насправді, цей збиток не міг бути в реальності, тому що фактичні відвантаження аміаку та карбаміду в адресу даної компанії відсутні. Даний контракт не виконувався, що прокуратура могла легко перевірити за даними української митниці.

Що стосується контрактів з переробки давальницької сировини - природного газу в аміак і карбамід, то вони можуть бути використані короткотерміново в умовах слабкого ринку на продукцію заводу, коли постачання природного газу від компанії НАК "Нафтогаз України" може привести до збитків. Незалежно від назв та регалій компаній, австрійська фірма Antra GmbH поставила природний газ, з нього була вироблена продукція та завод отримав прибуток. Крім того, слід зазначити, що контракт був укладений лише на одну третю частину місячного обсягу споживання природного газу в листопаді. Укладення контракту з компанією Antra GmbH не нанесло збитку підприємству, на відміну від потужної PR- компанії, розгорнутої проти заводу та його колективу.

Колектив - це люди, які вклали частину себе в розвиток заводу, та провели протягом багатьох років спільно з Honeywell, Siemens, General Electric, Thyssenkrupp, Haldor Topsoe, ABB та іншими відомими компаніями серйозну реконструкцію і модернізацію виробництва. Багато ідей працівників заводу було реалізовано на базі імпортного устаткування. Одеський припортовий завод є кращим азотним підприємством України і знаходиться у ряді кращих хімічних підприємств Європи.

Саме колектив є тією перевагою, завдяки якій АТ "ОПЗ" не лише долає всі складнощі життя протягом багатьох років, але й є крупним платником податків, який завжди своєчасно і в повному обсязі сплачує податки та збори до бюджетів усіх рівнів, у тому числі і Одеського регіону. Це у свою чергу показує важливу роль заводу в житті всього Одеського регіону. Владна вертикаль дає певні вказівки заводу, тому вона також повинна нести відповідальність за наслідки виконання поставлених доручень.

Тому, здійснений захват - це в першу чергу неповага до колективу заводу, який вклав свою душу в розвиток підприємства. Колектив залишає за собою право на повну зупинку заводу, в разі продовження силового і психологічного тиску із застосуванням засобів масової інформації, що може привести до серйозних техногенно-екологічних аварій.

У зв'язку з вищевикладеним, ми, трудовий колектив Одеського припортового заводу готові всіляко сприяти у встановленні істини, але звертаємося до Вас з вимогою припинити необдумані дії прокуратури та в подальшому не допустити дій, які ставлять під загрозу роботу заводу, завдають образи колективу, наносять збиток честі, гідності, ділової репутації трудового колективу та негативно впливають на завод".

Звернення прийняте на Зборах трудового колективу публічного акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" 21 листопада 2015 року у палаці культури "Дружба" м. Южного Одеської област і
Источник: https://censor.net.ua/n362281
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх