EN|RU|UK
 Общество
  1468  7

 Координаторы Центров помощи участникам АТО разработали рекомендации по социализации военнослужащих

В минувшую субботу, 14 ноября, в Днепропетровске по инициативе Днепропетровских волонтеров состоялся Форум областных Центров помощи участникам АТО, в ходе которого проведены рабочие столы, посвященные данной проблематике.

По по итогам круглых столов принят протокол с призывами к действиям к различным органам власти, учреждениям, ведомствам. Это - труд множества людей. Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на сообщение волонтера Минобороны, координатора проекта областных Центров помощи участникам АТО Алексея Липириди в соцсети Фейсбук.

При этом он напоминает, что Центры помощи - это структуры, созданные при областных администрациях, в которые входят как волонтеры, так и чиновники из профильных министерств и ведомств для оказания максимальной помощи участникам АТО по любым возникающим вопросам.

Цель - всесторонняя социализация отвоевавших, воюющих, а также их семей.

"Я призываю все заинтересованные стороны, все организации, работающие в этом направлении, объединится вокруг областных Центров для достижения этой Цели, нашей общей Цели", - отмечает Липириди.

Читайте также: Чиновники Минобороны обокрали государство более чем на 117,7 млн грн на аферах с жильем для бойцов АТО, а сами обзавелись очередными апартаментами. ДОКУМЕНТ

Также он публикует итоговый протокол.

"Смотрите, читайте, оценивайте. Большое количество людей работают ради этой Цели. И пусть написано не очень юридическим языком, но главное - суть", - добавил волонтер.

Цензор.НЕТ публикует протокол на языке оригинала.

ПРОТОКОЛ
робочої наради керівників та координаторів
Центрів допомоги учасникам АТО та їх сімей
Присутні:
Ліпіріді О.Д. - координатор проекту обласних Центрів допомоги учасників АТО та їх сімей (надалі Центр)
Дніпропетровський Центр - 5 чол
Донецький Центр - 1 чол
Запорізький Центр - 2 чол
Кіровоградський Центр - 3 чол
Київський Центр - 5 чол
Львівський Центр - 3 чол
Миколаївський Центр - 3 чол
Одеський Центр - 4 чол
Полтавський Центр - 4 чол
Тернопільский Центр - 1 чол
Херсонський Центр - 2 чол
Черкаський Центр - 5 чол

Порядок денний:
1. Презентація Центру допомоги учасникам АТО та їх сім'ям Дніпропетровської ОДА
2. Презентації Центрів обласних ОДА (за бажанням, досягнення, кращі практики і пр)
3. Круглі столи (теми: 1. соціальні та юридичні питання; 2. Земля; 3. єдина база демобілізованих)
4. Підведення підсумків

Вирішено:
За результатами робочої наради подати пропозиції до Адміністрації Президента з вирішення наступних питань:

1.Земельні питання

Головам обласних адміністрацій
Налагодити взаємодію між областями України стосовно виділення земельних ділянок учасникам АТО в інших областях країни, незалежно від місця реєстрації проживання.

Головам обласних адміністрацій
Державній службі України з питань геодезії,
картографії та кадастру
1.Налагодити взаємодію між всіма службами стосовно виділення земельних ділянок учасникам АТО в межах області, незалежно від місця реєстрації проживання.
2.Скласти інструкцію щодо попереднього збору інформації стосовно потреб учасників АТО, згідно попередніх клопотань без надання графічного зображення.

Державній службі України у справах ветеранів
війни та учасників АТО
Державній службі України з питань геодезії,
картографії та кадастру
Забезпечити виконання постанови КМУ №898 від 19.08.2015 про внесення інформації до загальної бази (база служби ветеранів) про учасників АТО, які вже використали або реалізують своє право на отримання земельної ділянки певної категорії на конкретній території з урахуванням Закону України "Про захист персональних даних".

Міністерству аграрної політики
Національній академії аграрних наук
Забезпечити виконання п. 3 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 898-р щодо проведення інвентаризації земель, що перебувають у користуванні підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України (перебувають у віданні Національної академії аграрних наук), та визначення таких, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції.

Верховній Раді України
Забезпечити розгляд Верховною Радою України Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо забезпечення умов розвитку містобудівної діяльності та міського господарства, зареєстрованого від 03.06.2015 за № 1735-д.

2. Соціальні та юридичні питання
Міністерству соціальної політики
Організувати обов'язкове навчання соціальних працівників по темі "Кризове консультування".
Міністерству оборони
1)Рекомендувати Міністерству оборони обов'язково видавати при звільненні фінатестат та довідку про додаткове грошове забезпечення.
2) Передбачити можливість переходу з діючих безстрокових
контрактів на 6-місячні контракти, або на інші строкові контракти.
Міністерству юстиції
Внести зміну в частину надання вторинної правової допомоги учасникам АТО до отримання статусу учаснику бойових дій при наявності довідки про участь в АТО.

Головам обласних адміністрацій
Головам органів місцевого самоврядування
Внести зміни в нормативно-правові документи з метою виключення вимог особистого подання документів на пільги постачальникам комунальних послуг (водопостачання, газопостачання і т.і.) з метою роботи в рамках "єдиного вікна" в районних управліннях праці та соціального захисту.

Міністерству соціальної політики
1) Кошти, які виділені Мінсоцполітики на професійну адаптацію, направляти на збільшення вдвічі на строк до 12 місяців заробітної плати тих демобілізованих, які працевлаштувались через Центр зайнятості.
2) Розробити державну програму оздоровлення та психологічної реабілітації для дітей учасників АТО, дітей загиблих та дітей тих, хто пропав безвісти.
3) Встановити статус членів сім'ї померлого для тих осіб, які померли після демобілізації, для продовження дії пільг за комунальні послуги. Розробити алгоритм (або порядок) отримання такого статусу.
4) Збільшити суму компенсації по твердому паливу та скрапленому газу.
5) Розробити порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти для демобілізованих учасників БД та їхніх дітей (Закон про статус ветеранів, ст.12, пункт 22)
6) Розробити порядок виплати компенсації приватним підприємцям,які не мають заборгованості зі сплати податків до держбюджету, у межах середнього заробітку працівників згідно КВЕДів, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (Постанова 105).
7) Кошти, виділені на соціальну та професійну адаптацію, розподіляти за бажанням демобілізованого, на оплату за спортивні секції, абонементи та ін.

Міністерству оборони
Міністерству охорони здоров'я
Встановити обов'язкове проходження повного медичного обстеження з урахуванням аналізів на ВІЛ, гепатит С та флюорографію при мобілізації, проходженні служби по контракту та перед демобілізацією, а також обов'язкову психологічну реабілітацію (не менш ніж 14 днів перед демобілізацією).

3. Створення єдиної бази учасників БД, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих
Державній службі України у справах ветеранів
війни та учасників АТО
Опрацювати питання щодо створення єдиної бази на основі даних Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО з урахуванням усіх наявних реєстрів Мінсоцполітики з метою оперативного (on-line) отримання даних про надані/не отримані пільги та даних про пільговиків інших категорій (родини учасників).

4. Організаційні питання.
Головам обласних адміністрацій
Надати відповідь, чи створений Центр та чи налагоджена співпраця з Центром, які кроки були виконані для створення Call-центру.

Адміністрації Президента
Забезпечити проведення форумів ЦДУ АТО щомісячно, за участю усіх областей.

За всіма питаннями рішення прийнято одностайно.
VEhrdlVXMDVRelF3VEM5UmRVNUhRVEJNYWxGMFRrTTBUSGt2VVhZNVF5c3dUSHBSZG5SSFNqQlplRGd3VEV4UmRuUkRNVEJNTTFGMlpFTXJNRmxJVVhVNVIwUXdUR0pSYzA1SFNqQk1hbEYwV0hwUmRFNURNVEJNZWxGMmRFTjRNRXhxVVhVNVF6UXdUR1pSYzA1SFJ6Qk1hbEpxTTNwU1owNURNVEJNUkZGelpFTTBNRXgyVVhWT1IwTXdURVJTYUhSRE5EQlpPRDA9
 
 
 
 
 
 вверх