EN|RU|UK
 Политика Украины, Общество
  2529  22

 Крупнейшие волонтерские организации требуют от парламентского Комитета по вопросам здравоохранения дать старт медицинской реформе. ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО

Сегодня, 16 сентября, состоится последнее перед утверждением госбюджета заседание парламентского Комитета по вопросам здравоохранения. По этому поводу десять крупнейших волонтерских организаций обращаются с открытым письмом ко всем политикам, от которых зависит проведение медицинской реформы.

Письмо публикует Цензор.НЕТ.

Читайте также: "На 16 раненых было полтора старых советских жгута. Один наложили полковнику, половину - солдату", - журналист об оказании медпомощи у Рады. ВИДЕО

Волонтер Help Army Виктория Милютина отмечает:

"Хотя пакет законопроектов, который подготовил Минздрав, довольно скромный, где даже речь не идет о начале реформы, но он предлагает автономизацию лечебных заведений, чтобы главврачи могли рациональнее использовать ресурсы. Однако в Комитете этот проект даже не рассматривали, они подготовили свои предложения, где об автономизации лечебных учреждений ничего не сказано. А если в госбюджет на 2016-й год не будут заложены средства на медицинскую реформу, это значит, что изменения отодвинутся еще минимум на год.

Это катастрофа. Сейчас в Украине продолжительность жизни на 11 лет меньше, чем в Европе. Я призываю всех подумать если не о себе, то о наших детях. В данный момент все складывается так, что наши дети будут жить на 11 лет меньше, чем люди в цивилизованных странах".

Читайте также: "Охматдет" сокращает объемы предоставления медпомощи: "Наши корпуса начали трескаться и разрушаться"

Відкритий лист:

"Ми, волонтерькі організації, які вже півтора року займаються допомогою Збройним Силам, забезпеченням військових шпиталів, лікарень першої лінії, вивозом поранених та їх подальшим лікуванням і реабілітацією, вимагаємо негайних конкретних дій щодо запровадження медичної реформи в Україні. Протягом останнього року ми неодноразово були вимушені заміщати державу там, де вона не впоралась. І це дає нам право вимагати від держави виконати нарешті її задачі.

Ми вимагаємо від комітету з питань охорони здоров`я Верховної Ради України підтримки пакету законопроектів 2309а, 2310а, 3211а що стосуються автономізації закладів охорони здоров`я.

Реформа медицини стосується кожного: від воїнів на фронті, інвалідів бойових дій, цивільних і військових медиків до усіх жителів України. Кожного дня декілька хлопців на фронті отримують поранення і перетворюються у пацієнтів.

Щодня пацієнтом може стати будь-хто з цивільних.

Від якості української медицини безпосередньо залежить здоров'я, а часто і життя наших побратимів, інвалідів війни і українців взагалі.

Українські лікарі такі ж герої, як і ті, хто воює зараз на Сході країни. Поки вся країна будувала нову українську армію, медики разом із волонтерами власними силами, кров'ю і потом будували нову українську медицину.

Кризова ситуація війни наочно продемонструвала відомий факт: українська медична система неефективна і надмірно централізована. Вона не допомагає лікарям, а зазвичай заважає їм лікувати людей. Це знання коштувало життя багатьом бійцям.

Волонтери не зможуть компенсувати недоліки української медицини завжди.

Реформа системи охорони здоров'я не може затягуватися.

Зміст запропонованої програми реформи медицини простий і зрозумілий для будь-якого українця:

- Лікарні - громадам.

Лікарні належать територіальним громадам, стають некомерційними самоврядними підприємствами і не можуть бути приватизовані.

- Спеціалістів - відбирати на конкурсах.

Громади зможуть проводити відкриті професійні конкурси для призначення головних лікарів.

- Усі рішення - на міста.

Лікарні зможуть самостійно ухвалювати управлінські та професійні рішення, укладати договори з бюджетними організаціями і мати свій рахунок у держбанках.

- Головним лікарям - реальні можливості керування.

Головні лікарі зможуть самостійно призначати співробітникам зарплати і їх мотивувати.

- Головне завдання лікаря - лікувати.

Скасовується звітність, яка не має сенсу, скасовується планування ліжкомісць.

- Бюджети - повністю відкриті.

Громади зможуть створити в лікарнях наглядові ради і стежити за бюджетом лікарні.

- Заощаджена гривня - зароблена гривня.

Невикористані за рік бюджетні кошти лікарня зможе витратити на розвиток. Крім того, вона не повинна повертати їх до бюджету.

- Лікарні - для реальних людей, а не для виконання плану.

Громади, в залежності від своїх реальних потреб, зможуть перекваліфікувати лікарні в центри реабілітації бійців АТО, хоспіси, будинки престарілих.

- Медицина - це гідні умови для пацієнта.

Впроваджуються податкові канікули до 2020 року на додаткову діяльність лікарень - надання пацієнтам додаткового комфорту, здача в оренду зайвої площі аптекам і мед. лабораторіям.

Все це - прості принципи розумного самоврядування медицини.

Те, що ці принципи не були донесені до українського суспільства - величезна помилка і провал української влади та псевдореформаторів.

За цими принципами розумного самоврядування діють всі приватні лікарні, які зараз масово допомагають бійцям АТО. Приватна медицина України оснащена краще державної та лікарі там більш вільні у своїх діях. Ми на власному досвіді бачимо, що приватна медицина ефективна, але її недостатньо.

На такі ж базові засади роботи повинна перейти і українська державна медицина.

Всі ми - платники податків. Ми витрачаємо на медицину 54 млрд гривень, це на 30% більше витрат на армію. Ці кошти витрачаються непрозоро і неефективно.

Будь-які злочинні спроби затримки змін перешкоджають підвищенню ефективності та прозорості української медичної системи, очевидних і підтримуваних суспільством змін. Кожен день такої затримки - це здоров'я і життя реальних людей, хлопців з фронту, інвалідів війни, українців.

Всі управлінські та професійні рішення в медицині, які можуть прийматися на місцях повинні прийматися на місцях.

Саме для цього в Україні відбувається децентралізація і передача повноважень громадам.

В Україні йде війна, майже кожен день у нас є поранені й убиті.

Витрачати гроші на опалення порожніх палат замість лікування людей - злочинно.

Вимагати від лікарів заповнення нікому не потрібної макулатури за жебрацьку зарплату аморально.

Ми звертаємось до всіх, хто має відношення до цієї реформи.

Ми не віримо словам, а тільки діям.

Не висловлюйте підтримку - робіть роботу, для якої ми вас найняли.

Затримки в проходженні реформи повинні припинитися негайно.

Суспільство уважно дивиться і все бачить.

Реформа української системи медичної допомоги, її розбудова на зрозумілих для суспільства засадах та з урахуванням прозорих бюджетів, повинна розпочатись негайно.Волонтерська группа Help Army

БФ "Харків з Тобою"

ГО "Центр "Рівне право на життя"

Українська федерація боротьби проти раку

БФ "Буду жити"

ГО "Армія волонтерів "Дніпро"

ГО "Всеукраiнське об"эднання "Патрiот"

Благодійної Організація "Міжнародний Благодійний Фонд "Народний Тил"

БФ "Серцем і Душею"

ГО "Ініціатива Е+"
VEhrNGRrdzVRek13VEZSU1owNURkekJNVEZGMmRFTXJNRmxZVW1kT1EzY3dURE5SZEdSRE9UQk1hbEYwV0hwUmRrNURNVEJNVkZGMVRrZEhNRXhxVVhaa1EzZG1Ua2RCTUV4WVVtaE9ReXN3V1VSUmRrNUhUR1pPUTFNd1MwSTRNRXA2VVhWT1F6a3dUR1pSZEU1SFFUQk1SRkZ6WnowOQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх