EN|RU|UK
 Политика Украины
  11836  98

 7 участков стратегических залежей нефти и газа на шельфе Черного моря у берегов Одесчины отдают офшорным компаниям без аукциона, - адвокат Гончарук

Офшорным компаниям без аукциона хотят передать для добычи нефти 7 участков на шельфе Черного моря.

Об этом на своей странице в Фейсбук написал адвокат, активист политической партии "Сила людей" Алексей Гончарук, передает Цензор.НЕТ.

Далее приводим полный текст его заявления на языке оригинала:

В УКРАЇНИ КРАДУТЬ ШЕЛЬФ!

Так, Війна! Так, Криза! А кіпрські офшори у нас з-під носу намагаються вкрасти стратегічні запаси нафти і газу!

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Кабмин распорядился создать стратегический запас нефтепродуктов

В квітні 2015 року НАК "Надра України" та опосередковано дві кіпрські офшорні компанії (КОМПАНІЯ ГРОВІСЛА ЛІМІТЕД та КОМПАНІЯ ОСТЕКСПЕРТ ЛІМІТЕД) заснували 2 безпосередньо пов'язані між собою компанії: ТОВ "Черноморгеоресурс" (ЕДРПОУ 39729978), ТОВ "Черноморзахідінвест" (ЕДРПОУ 39729852). У всіх компаній один директор (Бойко Тарас Миколайович), один офіс, одна дата заснування та основні види діяльності. Перевірити це можна легко за допомогою он-лайн реєстру Мінюсту.

Хто реальні власники компаній - встановити не видається можливим.

За наступні місяці (неймовірно швидко) на згадані компанії була оформлена вся необхідна погоджувальна документація (в тому числі і Екологічна картка Чорноморської Екоінспекції та Погодження на отримання надр в користування Мінприроди) для отримання спецдозволів на користування 7 ділянками стратегічних покладів нафти і газу на шельфі Чорного моря біля берегів Одеської області, а саме:

- площа Коралова-Катран;- площа Зміїна-Янтарна;- площа Сундучна-Шатського;- площа Сулинська - Жебриянська;- площа Придністровсько-Зїзднівська;- площа Дністровська Каракатиця;- площа Приозерно-Алібейська.

Чому надра були розбиті на 7 ділянок, хоча на них претендують лише 2 компанії? Відповідь на поверхні - щоб за обсягом запасів поклади не підпадали під ознаки стратегічно важливих (окрема процедура).

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Российский сенатор хочет определить экономическую зону в Черном море без согласования с Украиной

При цьому, було зроблено все щоб уникнути конкурентності при продажу цього стратегічного активу для України, а саме:

- в компанії на 25% засновником зайшла державна НАК "Надра України", щоб можливо було скористатися пп.13 п.8 Постанови КМУ №615, яка передачає продаж ділянок БЕЗ АУКЦІОНУ.

Зараз документи на ці ділянки знаходяться на розгляді в Держгеонадрах, де обов'язки керівника виконує пан Бояркін - людина призначена безпосередньо Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Скільки реально можуть коштувати ці спецдозволи важко сказати, але порядок цифр зрозумілий. Фахівці нагадують, що влітку 2012 року американська компанія ExxonMobil виграла аукціон на право видобувати і готова була заплатити майже 350 мільйонів долларів за право розробки однієї Скіфської ділянки шельфу, що є подібною до згаданих за своїми характеристиками. Зараз мова одразу про 7 (!!!) ділянок. Висновки про орієнтовну вартість ІМХО очевидні, але це питання, як не дивно - другорядне.

Ділянки стратегічних покладів нафти і газу на шельфі Чорного моря НЕ ПОВИННІ бути "продані" офшорним компаніям БЕЗ АУКЦІОНУ!

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Яресько: Украина договорилась с Кипром о пересмотре соглашения о налогообложении

Щоб цього не допустити, ПРОШУ:

1. Посадовим особам Мінприроди забезпечити особливу увагу до фактів видачі ТОВ "Черноморгеоресурс" (ЕДРПОУ 39729978), ТОВ "Черноморзахідінвест" (ЕДРПОУ 39729852) Погоджень на користування надрами та відізвати погодження, що були видані згаданим компаніям (за аналогією з бурштиновими).

2. Віце-прем'єр Міністру Валерій Вощевський вжити заходів, щоб згадані ділянки надр не були вкрадені за копійки, а були реалізовані виключно відкрито, на публічному аукціоні з можлівістю для участі зацікавлених міжнародних компаній. Хто як не Ви можете зараз це забезпечити.

3. Якнайшвидше виконати вимоги Коаліційної угоди та позбавити державні компанії преференцій в отриманні доступу до надр, шляхом внесення змін до Постанов КМУ №594 та №615 (нові редакції уже давно готові). Саме через існування таких преференцій такі "схеми" досі є можливими.

4. Очільникам Одеської області звернути особливу увагу на цю історію. Можливість залучення стратегічних інвесторів для розробки нафтогазоносного шельфу біля берегів Одеської області на справді конкурентних умовах - це одна з Ваших точок росту + сигнал що у Вас "схеми" не проходять.

5. Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України та Голові Національного антикорупційного бюро - вивчити викладені обставини на предмет наявності у діях посадовців (перш за все НАК "Надра України") ознак замаху на вчинення корупційного злочину.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Антикоррупционная прокуратура вряд ли начнет работу до октября

6. Друзів з антикорупційних ініціатив не спускати очей з цієї історії. Сам факт її існування під час війни - це ляпас нам всім.

7. Журналістів - поширюйте цю інформацію наскільки це можливо, щоб її не було шансів проігнорувати.

8. Народних депутатів - зверніть на цей випадок особливу увагу і забезпечте захист стратегічних активів України.

9. Друзів, з якими ми працювали над проектами Постанов КМУ №594 та №615 - поширюйте інформацію про цю історію, як наглядний приклад чому РЕФОРМА НАДРОКОРИСТУВАННЯ ПОТРІБНА ЩЕ ВЧОРА.

Окреме прохання до олігархів та не чистих на руку чиновників... Зрозумійте! КРАСТИ У НАС БІЛЬШЕ НЕ ВИЙДЕ!

Читайте также на "Цензор.НЕТ": ExxonMobil вслед за Chevron закрывает представительство по добыче углеводородов в Украине

п.с. Вся описана інформація зібрана з відкритих джерел Мінюсту та Геоінформу

VEhrNGRrdzVRekF3VERkUmMyUkhUREJaWmxGelNIcFJkWFJES3pCWlJGSm5Ua2RFTUV3dlVtaDBRelF3V1RrNE1Fd3pVWFJrUjBVd1dVeFNha2g2VVhaMFIwVXdXV3BSZG5SSFFXWk9SMGt3VEZoUmRUbEhUVEJaVWpnd1NqZFJkRTVETVRCWlNGSm5aRU0yTUV4RVVtcDVSRkYyZEVONE1FeDJVWE5PUjBJd1dVeFNha2g2VVhBNVF6RXdXVVJSZG1SREt6Qk1WV2N3VEhwUmRuUkhRVEJNVlQwPQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх