EN|RU|UK
 Экономика
  6518  12

 Трудовой коллектив "Центрэнерго" просит Минэнергетики сменить руководство компании

При нынешнем руководстве компании грозит банкротство.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом говорится в письме трудового коллектива к министру энергетики и угольной промышленности Владимиру Демчишину. Ниже приводим письмо на языке оригинала:

"Шановний пане міністре!

Звертаємось до Вас з проханням терміново провести заміну в управлінні компанії ПАТ "Центренерго", інакше, у недалекому майбутньому ця Компанія повністю збанкрутує і її обладнання як металлобрухт буде забране кредиторами за борги, сума яких з кожним днем стає все більше й більше.

Коли на початку грудня 2014 року Вами було проведено вимушену зміну генерального директора, у колектива з'явилася серйозна надія, що нарешті почнуться правильні дії і Компанія почне виходити з кризового колапсу. Проте, що ж сталося насправді? Протягом грудня ми важали, що генеральним директором ведеться робота щодо зміни кадрової політики, складається антикризова програма і ось, нарешті, підприємство почне звільнятися від неминучого банкрутства, але, проаналізувавши січень 2015 року, стає явним, що майбутнє Компанії знаходиться під великою загрозою. Цифри мовлять самі за себе: операційні збитки від виробництва електроенергії в січні сягають близько 180 млн. гривень. І це не дивно, адже з 23-х енергоблоків працює лише три. Так, пане міністре, лише три. Дивлячись на це, будь-який економіст розуміє, що ефективність та прибутковість працюючої електростанції залежить від кількості виробленої електроенергії. Здається, що про це, на жаль, не знає тільки генеральний директор Балабанов.

Чому ми робимо такі висновки? Так на сьогодні, одним з основних моментів виходу з кризи для ПАТ "Центренерго" є включення в роботу трьох енергоблоків Вуглегірської ТЕС, які працюють на профіцитній газовій групі вугілля, паливна складова на яких дорівнює близько 57 коп. за квт./год. (для прикладу, на Зміївській ТЕС близько 172 коп. за квт./год., на Трипільській - 108 коп. за квт./год.)

Повноцінна робота Вуглегірської ТЕС є єдиним виходом з кризової ситуації. Але, на теперішній час, робота зазначеного енергооб'єкта під загрозою зупинки, бо станом на 18.02.2015 року запас вугілля на складі ВгТЕС становить 4,5 тис. тон. А пан Балабанов замість того, щоб забезпечти постачання вугілля та роботу найбільш економічної електростанції, організував собі відпочинок у Японії. Та ще з собою, щоб було не сумно, запросив пана Зюкова, Вашого першого заступника, який і повинен забезпечити ВгТЕС вугіллям,- та чи йому до цього в порівнянні з краєвидами з вершини Великої гори Фудзі...

Що ж чекає ПАТ "Центренерго" з таким керівництвом, яке, в принципі, не змінено взагалі: всі директори за напрямками як були на своїх місцях, так і продовжують іх просиджувати. Це те керівництво, яке в умовах такої важкої кризи зробило близько 18 млн долларів попередньої плати до Російської Федерації за постачання вугілля і борг на сьогодні країні-агресору сягає близько 12 млн. долларів. І це у той час, коли "Центренерго" невзмозі перерахувати українським підприємствам за товари, роботи та послуги близько 180 млн. грн!

Давайте спробуємо спрогнозувати майбутнє єдиної державної Компанії при управлінні таким менеджментом:

1) Відсутність товарної продукції призведе до відсутності обігових коштів і, як наслідок, повної відсутності ремонтів енергообладнання та його знищення наразі довготривалого простою (на сьогодні у Компанії відсутні програми по ремонту та інвестуванню в підготовку електростанцій Товариства до проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2015-2016р.р. приведе до не виконання Вашого наказу щодо підготовки до зими). Дій у цьому напрямку не виконується, а вже закінчується лютий;

2) Відсутність постачання вугілля газової (профіцитної) групи, не кажучи вже про дефицітні марки А (антрацит) та П (пісне) призведе, знову-таки, до не готовності Компанії до проходження ОЗП 2015-16р.р.;

3) Втрата навичок операційного персоналу в разі довготривалого простою обладнання в майбутньому може призвести до серйозних аварій на обладнанні Товариства;

4)Втрата заробітної плати персоналу в період девальвації гривні може призвести до ймовірних страйків на підприємствах Компанії (близько 8200 працівників), переведення персоналу на триденний робочий тиждень та інше;

5) Повне банкрутство Компанії (збитки при такому керівництві за 2015 рік можуть сягнути 2 млрд. грн.)

Вищезазначене, пане міністре, дає всі підстави стверджувати, що зараз керівництвом ПАТ "Центренерго" ведеться повне фінансове та фізичне знищення Компанії. Втрачається все: і обладнання, і персонал, і налагоджена роками фінансово-господарча діяльність.

Вважаємо, що керівником ПАТ повинна бути фахова людина, а не бізнесмен деревообробної галузі, який сподівається, що всі його промахи зможе покрити національна комісія, встановивши шалені тарифи, мотивуючи тим, що це ж державна компанія.

Так, компанія державна, а керівник ніяк не "державний". Цей керівник не в змозі сьогодні, в умовах кризи, діяти рішуче, поза межами шаблонів, як справжній турботливий хазяїн (хіба відсутність ремонтів і реконструкції обладнання, скорочення персоналу, вимушений простій і триденний робочий тиждень - це ті основні заходи, які є антикризовими? Чи, все ж таки, виходом з кризи є максимальне виробництво товарної продукції?)

Шановний Володимире Васильовичу! Ви зможете перевірити вищезазначені факти але факт, що цей керівник не спроможний забезпечити Компанії навіть постачання енергоносіїв, каже сам за себе. Два місяці правління, а вугілля на складах так і немає, на електростанціях працює по одному енергоблоку, що не дає змоги заробити навіть на зарбітню платню персоналу. А які були обіцянки!

Благаємо Вас не гаяти часу та прийняти рішення щодо призначення у керівництво Компанії більш компетентних фахівців, ніж ті, що у теперішній час стоять у стерна. В іншому випадку, до кінця року ПАТ "Центренерго" буде вже історією, а обладнання - металобрухтом".

VEhrNGRrdzVSMEl3VEhKUmMwNURPVEJNVkZGelRrTTNaazVIVGpCTU0xRjBaRWRCTUV4UVVYUmtSME13VEdwUmRYUkRkdz09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх