EN|RU|UK
 Общество
  4703  16

 Губернатора Райнина просят разобраться с нарушениями во время собрания Общественного совета при ОДА

Рукводители 72-х общественних организаций Харьковской области направили губернатору Игорю Райнину открытое письмо, в котором просят разобраться в ряде провокаций, совершенных группой участников установительного собрания Общественного совета при ОДА 21 февраля.

Как сообщает Цензор.НЕТ, письмо было передано Игорю Райнину сегодня. Волонтері и активисты, подписавшие данное письмо уверяют, что действиями по дестабилизации собрания фактически был сорван процесс создания Общественного Совета на новых началах.

Читайте также: Турчинов: Задержаны организаторы теракта в Харькове


Текст письма:У річницю Революції Гідності у Харкові сталися події, які ми, люди, що підтримують територіальну цілісність та європейський вибір нашої Держави, вважаємо обурливими.

Під час проведення установчих зборів Громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації 21 лютого 2015 року групою учасників зборів було вчинено низку провокацій, які в умовах українського сьогодення можуть трактуватися, як непатріотичні та такі, що направлені на «розгойдування» ситуації у місті Харків та у державі в цілому. Ці провокації призвели до грубих порушень чинного законодавства та були направлені на те, щоб усунути найбільші волонтерські та європейсько орієнтовані інститути громадянського суспільства від можливості впливати на формування та реалізацію державної політики у Харківському регіоні.

Зібрання відкрив та почав модерувати Олександр Родіонов. Саме ця людина за кілька годин до початку зборів розмістила на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук репост відомого антиукраїнського активіста Андрія Бородавки. У пості був заклик прийняти 20 лютого (тобто за день до проведення установчих зборів, які пан Родіонов відкрив та планував провести!) участь у московській прес-конференції з розгляду «фактов и свидетельств тоталитарного и неонацистского характера киевской власти».

Через численні порушення, допущені на початку зборів та неможливість зорганізуватися для роботи, нами було висловлено протест. На цей протест бурхливо відреагував Анатолій Середа, який звертаючись до протестуючих викрикнув: «Припиніть, ви ламаєте сценарій!». Озирнувшись у недалеке минуле, можна припустити, сценарій яких сил мав на увазі пан Середа.

Підтвердженням «зламаного сценарію» стають зафіксовані спроби маніпуляцій із кількістю голосів учасників, присутніх на установчих зборах. Зокрема, за різними варіантами, на зборах були присутні від 229 до понад 240 учасників. Точну кількість осіб, які все ж були наділені правом голосу на зборах, встановити за перші 3,5 години зібрання, так і не вдалося.

Після 3,5 годин від початку зібрання так і не було обрано робочі органи установчих зборів. Також були допущені численні порушення процедур ведення засідання. Зауваження про порушення були залишені модератором зборів без уваги. На знак протесту ми, представники організацій, що підписалися нижче, залишили зал.

Всупереч вимогам чинного законодавства за цей знак протесту нас було виключено з переліку інститутів громадянського суспільства, які подали заявки на участь у формуванні громадської ради.

Більшість з тих, хто залишився на зборах, порушуючи усі вимоги нормативних актів, провели нову реєстрацію, заново відкрили збори та сформували склад Громадської ради. Частина присутніх у залі звертала увагу на ці порушення та наголошувала, що вони суперечать законодавству. Але їх заклики було проігноровано.

До складу незаконно обраної ради увійшла переважна кількість її колишніх членів. Це представники організацій, які у 2014 році виступили із офіційним зверненням про негайне виконання законів від 16 січня.

Ми впевнені, що губернатор не має відношення до цих зловживань та публічно надасть їм належну оцінку.

Вважаємо недопустимим миритися з зухвалим ігноруванням законодавства, яке відбулося під час проведення установчих зборів ГР при Харківській обласній державній адміністрації та висловлюємо протест проти допущених порушень! Призиваємо губернатора області Ігоря Райніна принципово відреагувати на них.


21 лютого 2015 року, м. Харків


Підписи: (представники 72-х інститутів громадського суспільства).

VEhrdlVXOU9RM2N3VEc1UmRtUkROREJNTUhaTU9VTXJNRXhJVW1sa1F6RXdXVWhTWjNSRGVUQk1OVGd3UzFoUmMwNUhRVEJaZWxGMWRFTXJNRXhKUFE9PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх