EN|RU|UK
 Происшествия
  11749  36
Материалы по теме:

 Ярослава Боровуса, следователя прокуратуры Киева, незаконно уволили за то, что он проводил обыск согласно своим процессуальным обязанностям. У подозреваемого оказалась "крутая крыша" в ГПУ

Уволенный из ГПУ следователь Ярослав Боровус утверждает, что его снятие с должности произошло благодаря вседозволенности со стороны коррумпированных сотрудников правоохранительных органов.

Об этом говорится в письме Ярослава Боровуса, которое оказалось в распоряжении редакции Цензор.НЕТ.

Ниже приводим полностью текст письма на языке оригинала:

"24.11.2014 до слідчого відділу прокуратури міста Києва звернулася директор товариства з обмеженою відповідальністю "Айс Інженірінг" Триканова Т.І. із заявою про те, що 06.11.2014 близько 11 год. 30 хв. в офісне приміщення товариства на вул. Качалова, 5А в м. Києві зайшла група людей, декотрі з них представилися працівниками Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві, інші блокували вихід з офісного приміщення. Керувала даними людьми особа, яка пред'явила посвідчення на ім'я працівника міліції Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві Гачевського Ігора Юрійовича. Останній повідомив, що в приміщенні будуть проводитися слідчі дії, які відносяться до кримінального провадження щодо господарської діяльності товариства, не пред'явивши на вимогу жодних відповідних документів. Всі працівники, хто залишився в офісному приміщенні, були заблоковані працівниками міліції та іншими сторонніми особами, які їм допомагали.

В подальшому працівник міліції слідчий Гачевський І.Ю. на неодноразові вимоги пред'явив ухвалу суду, але змоги ознайомитися з нею не надав. З його слів присутні зрозуміли, що в ній йдеться про тимчасовий доступ до речей або тимчасове вилучення майна. Будь яких підстав для вилучення майна надано не було та, відповідно не було складено протокол, прохання ознайомити та надати копію ухвали суду не було виконане, натомість всім присутнім працівникам у грубій формі погрожували залишити їх до десятої години вечора в приміщенні.

Внаслідок протиправних та незаконних дій працівниками міліції за допомогою сторонніх осіб спортивної тілобудови з офісного та складських приміщень товариства вилучено сейфи, в котрих зберігалися оригінали установчих документів та договорів товариства на ведення господарської діяльності, кругла печатка товариства, холодоагенти в асортименті кількістю 137124,04 кг на загальну суму 8059456,54 грн.; холодильні масла кількістю 4547 л на загальну суму 665696,52 грн.; припої кількістю 14417 кг на загальну суму 47537,19 грн.; тени кількістю 166 шт на загальну суму 11910,00 грн.; трудові книжки працівників товариства; комп'ютер з електронно-цифровими підписами до поточного рахунку товариства; накопичувальний диск, первинна бухгалтерська документація, оргтехніку на загальну суму 38708,22 грн.; установку для очищення та регенерації рефрігерантів вартістю 25000,00 грн. там інші особисті речі працівників.

Після протиправного вилучення документів та майна не було отримано будь-яких процесуальних документів.

Встановлено, що вказані так звані слідчі дії відбувались в межах кримінального провадження № 12014100080008936, котре знаходилось в провадженні СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві.

За вказаним фактом 24.11.2014 слідчим відділом прокуратури м. Києва в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42014100000001529 зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України, та розпочато досудове розслідування.

Справу прийняв до провадження слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури м. Києва Боровус Я.В. (067 673 91 77).

В ході досудового слідства ТОВ "Айс Інженірінг" визнано потерпілим, а Пролубщикова О.О. ( вул. Леся Курбаса, 12Б/152, м. Київ, 03162, м.т.: 050 411 69 84 ), комерційного директора ТОВ "Айс Інженірінг", визнано представником потерпілого. Крім того в даному кримінальному провадженні визнано потерпілим фізичну особу - підприємця Соловйова В.М. ( вул. Леся Курбаса, 12В/42, м. Київ, 03162, м.т.: 050 911 36 20 ), оскільки під час проведення так званих слідчих дій із складських приміщень пропали його товарно-матеріальні цінності.

В подальшому під час проведення слідчих (розшукових) дій слідчим в особливо важливих справах прокуратури м. Києва встановлено місце знаходження незаконно вилученого, а фактично викраденого майна та документів товариства, на підставі чого подано клопотання про проведення обшуку до суду та 29.12.2014 отримано ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва про проведення обшуку приміщень, що знаходяться за адресою: вул. Курчатова, 122, м. Хмельницький, з метою відшукання і вилучення товарно-матеріальних цінностей, документів ТОВ "Айс Інженірінг".

12.01.2015 Пролубщиков О.О. як представник потерпілого та потерпілий Соловйов В.М. були повідомлені слідчим про залучення до проведення обшуку згідно з законом, останні не заперечували.

13.01.2015 слідчий та потерпілі взяли участь у проведенні слідчої дії обшуку складського приміщення на вул. Курчатова, 122 у м. Хмельницькому, де виявили товарно-матеріальні цінності та документи товариства, що були викрадені з 06 на 07 листопада 2014 року з офісного та складських приміщень ТОВ "Айс Інженірінг".

Під час проведення слідчої дії близько 15 години 13.01.2015 до складського приміщення під'їхали працівники міліції а пізніше особи спортивної тілобудови, представники ЗМІ. Загальна кількість присутніх людей біля складського приміщення становила більше ста осіб не враховуючи працівників міліції. Вказані особи по черзі знайомились із процесуальними документами, представлялись по черзі власниками приміщення, представниками власника приміщення, адвокатами, громадськими активістами та інше, але ніхто з них при цьому не представився та не назвався, відповідних документів на приміщення не представив, в протоколі обшуку про отримання ухвали про проведення обшуку підписуватись не хотів тощо. Ситуація почала виходити з під контролю з настанням сумерків, коли вказані особи оточили учасників проведення слідчої дії, розтягнули в різні сторони, почали шарпати, погрожувати, давати підніжки, викрикуючи при цьому, що слідчий перебуває в стані алкогольного сп'яніння, неадекватний, ми також, знімали все це на мобільні телефони, сліпили очі потужними ліхтарями, погрожували звільненням слідчого та лякали його тим, що ввечері все викладуть в мережу інтернет та зроблять його зіркою ютуба. В подальшому ситуація взагалі вийшла з під контролю, оскільки працівники Хмельницького міськвідділу міліції встали на сторону молодих осіб спортивної тілобудови, які в присутності останніх відкрито демонстрували вогнепальну та холодну зброю, пляшки із запальною сумішшю. В присутності працівників міліції останні за допомогою ножа прорізали колеса автомобіля потерпілого. У вказаній ситуації ні керівництво Хмельницького райвідділу міліції, ні працівники міліції ніяк не реагували на зауваження слідчого та наші, не вжили жодних дій для охорони громадського порядку та забезпечення завершення проведення слідчої дії.

На вимогу натовпу, які представляли інтереси невідомо кого, оскільки власник приміщення не встановлений досі і слідству не надано жодних документів на право власності на складське приміщення, працівники міліції відвезли всіх учасників слідчої дії в Хмельницький міськвідділ міліції, де почали проводити з нами слідчі дії в кримінальному провадженні, швидко внесеному в ЄРДР 13.01.2015 за № 12015240010000163 за ст. 356 КК України за фактом самовправства.

Не зважаючи на викладене, невстановлені особи спортивної тілобудови прибули разом з учасниками слідчої дії на територію міськвідділу міліції, де знаходились тривалий час та керували діями працівників міліції. Так на наше обурення та зауваження хто в місті господар, начальник міліції пояснив, що ми всі скоро будемо проситися прописатися в нього на території міськвідділу, оскільки ми живі тільки тому, що знаходимось в міськвідділі, за межами його території безпеку нам ніхто не гарантує.

В цей же вечір в інтернет ресурсах з ' явилась безліч статтей провокаційного, замовного характеру відносно слідчого та учасників слідчої дії, зміст котрих не відповідає дійсності. Згадані особи все ж таки добились свого, оскільки слідчий був звільнений з органів прокуратури за надуманими фактами вищого керівництва, перебуваючи на території Хмельницького міськвідділу міліції 14.01.2015, де до вечора цього ж дня протримали всіх учасників слідчої дії. Крім слідчого в цей же час були "терміново" звільнені в.о. начальника слідчого відділу прокуратури м. Києва Фаринович В.А. та заступник прокурора м. Києва Попович М.А.

Читайте также на Цензор.НЕТ, ГПУ уволила зампрокурора Киева Поповича, главу отдела Фариновича и следователя по особо важным делам Боровуса

Так 14.01.2015 в службовий кабінет заступника начальника Хмельницького міськвідділу міліції був запрошений слідчий, де його в присутності працівників міліції прокурор управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України Власюк С.Г. ознайомив з наказом про звільнення та резолютивною частиною висновку службового розслідування, отриманих з м. Києва за допомогою засобів електронного зв'язку, та вилучив службове посвідчення, не вилучивши при цьому матеріалів кримінального провадження.

Згідно з висновку службового розслідування встановлено, що слідчий припустився протиправних дій та негідній поведінці під час проведення слідчої дії обшуку, а саме:

- в порушення вимог ст. 233 КПК України провів обшук приміщення ангару за адресою вул. Курчатова, 122/9 у м. Хмельницькому без дозволу суду на проведення обшуку за вказаною адресою. Вказане не відповідає дійсності, оскільки обшук ангару проводився на вул. Курчатова, 122 у м. Хмельницьку, що підтвердили присутні на території робітники та охорона, витяг з реєстру, чіткий вказівник із зазначенням адреси та інші речі, крім того, станом на сьогодні, а на 13.01.2015 тим паче, у слідства відсутні документи на право власності об'єкта нерухомого майна на вул. Курчатова, 122/9, та не встановлено власника ангару, а згаданої адреси не існує взагалі, що вказує на незаконне самовільне будівництво за адресою вул. Курчатова, 122. Крім того, вказано ст. 233 КПК України, зате не прочитано її, та не звернуту увагу на ч. 3 ст. 233 КПК України, де чітко прописані дії слідчого вразі помилки адреси тощо;

- в порушення ст. 104 КПК України не складено письмовий протокол обшуку, що також не відповідає дійсності. Оригінал протоколу знаходиться в кримінальному провадженні № 42014100000001529, що встановлено слідчими ГСУ ГПУ, тим паче, звідки комісії в ГПУ в м. Києві і на підставі котрих висновків знати, чи складав слідчий, чи не складав протокол обшуку в м. Хмельницькому, мабуть "передбачення";

- в порушення ст. 40 КПК України, ст. 13 ЗУ "Про міліцію", ст. 26 ЗУ "Про Службу безпеки України" незаконно залучено працівників батальйону служби міліції особливого призначення "Золоті ворота" ГУ МВС України, що також не відповідає дійсності, оскільки слідчим до проведення слідчої дії крім потерпілих, понятих та інших учасників жоден спецпідрозділ чи будь-хто із сторонніх осіб не залучався, що підтверджено матеріалами кримінального провадження.

Крім того у висновку службового розслідування прописано, що слідчий пояснив, що після закінчення робочого дня вживав спиртні напої зі своїми товаришами, що підтверджує за результатами спілкування та зовнішнього огляду лікар-нарколог, що також не відповідає дійсності, оскільки робочий день в слідчого розпочався у м. Хмельницькому 13.01.2015 з 10 години з моменту прибуття на місце та початку слідчої дії, а закінчився за 02 годину ночі 14.01.2015 в Хмельницькому міськвідділу міліції, після чого слідчий виїхав з території міськвідділу на таксі в готель для ночівлі та прибув зранку знову ж таки в міськвідділ міліції, все інше "друзі", "лікарі" та інше невідомо звідки, та не встановлено, де знаходяться такі пояснення слідчого, в яких матеріалах чи кримінальному провадженні і кому надавались останні.

Таким чином згідно з висновку службового розслідування факти протиправних дій слідчого в ОВС СВ прокуратури м. Києва Боровуса Я.В., порушення присяги, кодексу професійної етики, вчинення проступку, що порочить працівника прокуратури та інше знайшли своє підтвердження, яким чином, не зрозуміло, оскільки слідчий перебував 14.01.2015 в Хмельницькому міськвідділі міліції, а службове розслідування було проведено віртуально працівниками ГПУ в м. Києві протягом двох годин, з 15 по 17 тощо.

14.01.2015 кримінальне провадження за фактом самовправства до провадження прийняла Генеральна прокуратура України, де по сьогодні учасники слідчої дії ходять на допити і вислуховують безглузді запитання, які абсолютно не стосуються встановлення об'єктивної істини в справі. Крім того, нікого з керівництва ГПУ не цікавить доля розслідування справи, по якій Пролубщиков О.О. та Соловйов В.М. проходять як потерпілі (кримінальне провадження № 42014100000001529), доля сфабрикованого кримінального провадження № 12014100080008936, що знаходиться в провадження слідчого Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві Гачевського І.Ю., за допомогою котрого останній із сторонніми особами вчинив захоплення товариства, використавши невстановлену ухвалу суду як привід для "заходу" в товариство та його подальшого пограбування, не реагування на встановлені та задокументовані факти перешкоджання слідчому в ОВС прокуратури м. Києва виконувати свої службові обов'язки, не надання можливості завершення розпочатої слідчої дії обшуку, погроз фізичної розправи з боку невстановлених осіб, не реагування на наявність холодної та вогнепальної зброї з боку невстановлених осіб та інших кричущих фактах, що мали місце з 13 по 14 січня 2015 року на території міста Хмельницький.

Все це свідчить про повну вседозволеність з боку корумпованих працівників правоохоронних органів та їх "господарів", яких вони бояться та виконують будь-які вказівки останніх, замість того, щоб охороняти правопорядок в місті та боротися з представниками організованої злочинності, свідками чого ми всі стали.

Враховуючи викладене прошу надати належну правову оцінку діям правоохоронним органам та взяти під особистий контроль хід розслідування вказаних кримінальних проваджень", - сказано в письме.

Источник: https://censor.net.ua/n323475
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх