EN|RU|UK
 Политика Украины
  26023  143

 Луценко лично ставил задачу по незаконному привлечению к уголовной ответственности адвоката и члена ВСП Гречковского, - экс-прокурор Сус

Генеральный прокурор Юрий Луценко непосредственно ставил задачу по незаконному привлечению к уголовной ответственности адвоката Павла Гречковского и арбитражного управляющего Олега Шкляра. Заказчиком провокации выступал Геннадий Буткевич, владелец сети супермаркетов "АТБ", бывший зять нардепа от "Радикальной партии" Сергея Рыбалки. Задача ставилась "сбить Гречковского с дистанции", а именно убрать с должности члена Высшего Совета Правосудия.

Как передает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Судовий репортер", об этом сообщил 30 марта в ходе допроса в Шевченковском суде бывший замначальника департамента защиты экономики - начальник следственного управления Генпрокуратуры Дмитрий Сус.

Как известно, члена Высшего совета правосудия Павла Гречковского и арбитражного управляющего Олега Шкляра обвиняют в неоконченном покушении на мошенническое завладение средствами в особо крупных размерах, а именно $500 тыс.

Приводим фрагменты из допроса Суса на языке оригинала: 

Бойко: Тобто Ви розуміли, що кримінальне провадження проти Гречківського є замовним?

Сус: Ви кажете замовним... Є ряд проваджень, до яких підвищений інтерес мого керівника чи ще вищого керівника над ним. Це саме таке провадження. Якщо за тиждень, умовно, приходять до мене і кажуть, що в нас буде заява. Заяви ще нема, но вона буде, ми тут деякі нюанси порешаемо. Тому я не хотів, бо знав, як то буде.

Бойко: Може Вам відомо, може ви догадувалися, які причини, мотиви замовлення саме Гречківського? Може Вам відомо про участь громадянина Буткевича... проти Гречківського?

Сус: На той момент, може, це тільки моє припущення, на той момент розмови в департаменті, не було відомо. Пізніше почалися ходіння екс-зама міністра внутрішніх справ Євдокимова по іншій справі. По образно говоря, педалированию всіх справ, що існують відносно Рибалки (Сергій Рибалка - народний депутат від Радикальної партії - ред.).

Суддя Хардіна: Що означає педалирование?

Сус: Було кілька проваджень по Рибалці, розкиданих по всій Україні, у нашому департаменті не було ні одного. Стояла вказівка витягнути всі провадження по Україні в наш департамент реанімувати, об'єднати в одну і створити якомога більше проблем Рибалці.

Бойко: Тобто справи Гречківсього і Рибалки носили замовний характер - я правильно розумію?

Сус: По Рибалці - там 100%. Він (Євдокимов - ред.) в кабінеті говорив, де і які слідчі дії потрібно...

Бойко: А який зв'язок Рибалки із Гречківським.

Сус: Вернемось до зама міністра (Євдокимов - ред.) - він виконавцем був. Там Буткевич, тесть Рибалки, - він, грубо кажучи, нарізав задачі.

Бойко: Чи правильно я розумію, що це той Буткевич, який є власникмо АТБ-маркету.

Сус: Правильно... Буцімто Гречківський десь допоміг Рибалці і це страшно не понравилося Буткевичу.

Бойко: А що відомо про особисті стосунки Буткевича і керівництва Генеральної прокуратури України?

Сус: З того, що мені відомо, то він ліпший друг Луценка.

Бойко: Чи був вплив Буткевича чи його представників на досудове розслідування щодо Гречківського? Якщо був, то в чому він проявлявся?

Сус: По Гречківському не було. Мені невідомо.

Бойко: Ви можете або підтвердити, або спростувати, що справа Гречківського пов'язана з особистим конфліктом Буткевича і його колишнього зятя народного депутата Рибалки.

Сус: З того, що я знаю, то Гречківського заклали, бо він десь по суді якоби допоміг Рибалці.

Допрос продолжил адвокат Евгений Солодко. Он спросил, какие негативные последствия могли наступить для Гречковского, какова была цель его уголовного преследования.

Сус: Збити з дистанції... Грубо кажучи, мав перестати обіймати свою посаду.

Солодко: Посадити в тюрму, дати якийсь строк - такого не було? Будь-яким чином усунути з посади члена Вищої ради юстиції.

Солодко: Чи ставилось Вами чи Вашими підлеглими питання отримати від Гречківського якісь гроші?

Сус: Такого питання не було. Єдине проговорювалось, що Гречківського можна було б "побрити"... зняти з нього гроші.

Солодко: Тобто завдання не ставилось, але ініціатива віталася?

Сус заперечує

Солодко: Хто ставив вам завдання про провокацію стосовно Гречківського?


Сус: Була розмова. Я, начальник депаратаменту і Варченко.

(Начальник Департамента - Владимир Гуцуляк. Ольга Варченко - в 2016 году начальник управления процессуального руководства государственного обвинения и представительства в суде Департамента по расследованию особо важных дел в сфере экономики ГПУ. С 16 ноября 2017 Ольга Варченко - заместитель председателя Государственного бюро расследований)

Солодко: Чи ставив Вам завдання Гуцуляк?

Сус: Казав, що задача Луценка.

Солодко: Чи пропонувались гроші за виконання?

Сус: Тоді було паралельно пару проваджень... На розмові були Варченко, Гуцуляк і я...

Солодко: Пропонував конкретно Гуцуляк?

Сус: Я не помню, хто сказав.

Солодко: Але пропозиція була?

Сус: Пропозиція була.

Солодко: Суму повідомляли?

Сус: Зробимо роботу і можна заробити...

Солодко: Скільки пропонували заробіток?

Сус: Я не пригадую. Була ще одна ситуація. В одній справі було 20 тисяч доларів. В другій справі 50 тисяч доларів. Яка з них в якій ситуації, не можу сказати.

Солодко: Хто мав конкретно отримати гроші?

Сус: Мали поділити на Гуцуляка, на мене... на Варченко і на прокурорів.

Солодко: Чи було Вам відомо, хто заявник, звідки він взявся?

Сус каже, що знав тільки, що заявник із Житомира. 

Солодко: Чи була якась схема організації провокації?

Сус: Яка схема? Внесено в ЄРДР, проводимо НСРД. Конретно тільки гроші... без гранат.

Солодко: Хто мав придумати? 

Сус: Якби я лишився, кожен би свій план висунув і зупинились на чиємусь одному. 

Солодко: Ви відмовились правильно?

Сус: Коли до мене приходять за тиждень до події. Кажуть, що є вже людина, нам не хватає процесуально оформити чи заявника, буквально через три-чотири дні в вас появиться заява.. Я розумію, яка подальша перспектива, яка людина, куди я лізу, що я роблю.

Солодко: Чи відомо Вам про участь якихось агентів?..

Сус: Не відомо.

Далее допрос проводит адвокат Игорь Черезов. Он уточняет, как проводились негласные следственные действия.

Черезов: Чи відомо Вам, що Гречківський є почесним консулом Мальти. Тому в мене питання, чи отримувалось дозвіл, наприклад, на прослуховування, аудіо- і відеоконтроль?

Сус: Мені вказівку давали домовитися про санкції щодо Гречківського, зважаючи на цей його статус. 

Черезов: Щодо негласних слідчих дій у приміщенні консульства Мальти? Вам про це відомо?

Сус заперечує.

Далее он рассказывает, как обращался в суд с некоторыми ходатайствами по делу Гречковского.

Сус: Коли відбулася реалізація, мені треба було поїхати до голови Печерського суду і домовитись про легалізацію обшуків... що він почетный консул, що в нас нема дозволів на обшука, ми заходимо як на невідкладні.

Черезов: Тобто ухвал про проведення обшуків не було, а потім звернулися, щоб легалізувати? Хто вам таке завдання надавав?

Сус: Юрій Луценко... Гуцуляк сказав Луценку, що в нас нема ухвал.. Той сказав, цю проблему треба вирішити. Я був і прокурор Києва... Валендюк. Луценко сказав мені: "Їзжай до Козлова і решай питання" (голови Печерського суду - ред). 

Черезов: Чому був затриманий посередник? Чому Гречківський не був затриманий з грошима, якщо завдання було збити з дистанції?

Сус: Це до виконавців, я не володію інформацією.. Як варіант, щоб він наговорив щось під НСРД.

Черезов: Стосовно грошей, які планувалось передати за задумом Гречківському. З ваших слів, там були якісь маніпуляції з грошима.

Сус: 10 тис доларів не грає в протоколі. Там або більше на 10 тис доларів або менше, ніж отримав...

Черезов: Не грає? Більше чи менше?

Сус: Боюсь помилитися. Їх було більше або менше... Десятка десь або випала, або лишня була.

Черезов: Стосовно членів родини Гречківського і Шкляра, чи планувались якісь провокації?

Сус: Не відомо.

Черезов: Про Гречківського Вам стало відомо саме під час цієї справи? Це перша спроба, друга чи третя щодо Гречківського?

Сус: У цій справі я прізвище його взнав, про його існування.

Черезов: Тобто Вам невідомо, чи були спроби?

Сус: У жовтні 2016-го, коли ми переписувалися з Варченко, то вона у переписці сказала: "Нарешті я цю скотину чи пі#cа добила... з 6 разу" Це мовою оригіналу! 

Черезов: Завдання як ставилось - затримання Гречківського чи відсторонення від посади, чи приягнення до кримінальної відповідальності?

Сус: По аналогічним ситуаціям спочатку може стояти одна задача, а потім вона ще 150 разів міняється до кінця справи.... Щоб стояла задача ... добитися вироку обвинувального - такого не було.

Позже во время допроса прокурором Сус сказал, что о реальном получении денег за дело Гречковского ему ничего неизвестно. По крайней мере он лично денег не получил.

Сус также рассказал суду, что обратился к главному военному прокурору Анатолию Матиосу о предоставлении ему охраны, поскольку он боится за свою безопасность. Сейчас этот вопрос решается

Напомним, Гречковский за $500 тысяч якобы должен был обеспечить решение в хозяйственных судах в пользу ООО "Богадар". Эта фирма запатентовала способ изготовления кваса и квасного сусла. В 2016 году другая фирма-производитель оспаривала действительность этих патентов. Согласно материалам дела, 21 сентября 2016 адвокат Климчук, который действовал от имени компании "Богадар", под контролем правоохранителей передал Шкляру часть денег и он был задержан. В суде защита Гречковского и Шкляра отстаивает версию, что Климчук действовал не как адвокат, а как провокатор.

Источник: https://censor.net.ua/n3058881
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх