EN|RU|UK
 Политика Украины
  12367  99

 Порошенко рассказал, какие изменения ждут Конституцию Украины

Президент Украины Петр Порошенко обратился к украинцам по случаю Дня Конституции.

Полный текст обращения главы государства Цензор НЕТ публикует на языке оригинала.

"Дорогі співвітчизники! Сьогодні ми відзначаємо вісімнадцяту річницю від дня ухвалення Конституції України - головного документа, який окреслює основні права і свободи людини, визначає найважливіші суспільні відносини, територіальний устрій держави, демократичні засади її розвитку. Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування - випробування на єдність та територіальну цілісність. Усвідомлюючи величезне значення Конституції та її вплив на суспільний розвиток, я запропонував Верховній Раді України зміни до Основного Закону", - отмечается в обращении.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Сегодня Украина празднует День Конституции

"Після їх прийняття ми докорінно змінимо принципи організації місцевої влади, яка не знала реформування від початку 90-х років. Повноваження та функції державних адміністрацій, які будуть ліквідовані, перейдуть до виконавчих комітетів районних та обласних рад. Відбудеться бюджетна децентралізація, значна частина зібраних податків залишатиметься на місцях. Завдяки змінам до Конституції вперше більше прав отримає не Президент чи парламент, а носій влади - народ та органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські, районні та обласні ради. Децентралізація, яка буде закладена в Конституції, передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема й у питаннях історичної пам'яті, культурних традицій та мовної політики. Але єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова", - добавил президент.

В обращении подчеркивается, что "оновлена Конституція України зміцнить підвалини єдності суспільства та закладе основу для формування сучасної політичної нації".

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Подготовка изменений в Конституцию непрозрачным способом является недопустимой, - "Батькивщина"

"Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України. Як Глава держави звертаюся до усіх громадян із закликом об'єднати зусилля задля порозуміння у суспільстві, успішного розвитку країни, щасливого майбутнього нинішнього та прийдешніх поколінь. Вітаю усіх із Днем Конституції України. Бажаю миру, добра та злагоди. Слава Україні!", - заключил глава государства.

VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyRXdURGRSZG1SSFFqQlpURkYxVGtkRE1GbFFVbWgwUXpRd1dUZzk=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх