EN|RU|UK
 Политика Украины
  6748  124

 Сегодня Рада планирует признать Меджлис полномочным представительским органом крымскотатарского народа

Соответствующий проект постановления, поданный Петром Порошенко, внесен в повестку дня пленарного заседания 20 марта вторым пунктом.

Кроме того, в планах начать процесс признания статуса крымскотатарского народа как коренного народа Украины, сообщает Цензор.НЕТсо ссылкой на espreso.tv. Комитет ВР по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений 19 марта рекомендовал ВР принять этот проект за основу и в целом.

Смотрите: Лучше смерть, чем новая депортация, - Джемилев. ВИДЕО

Про Заяву Верховної Ради України

щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави

Спираючись на цілі та принципи, що проголошені у Статтях 3, 11, 15 Конституції України та Статтю 1 Статуту Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, а також Віденську декларацію, Верховна Рада України заявляє:

1. Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.

2. Україна гарантує захист та реалізацію невід'ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави.

3. Україна визнає Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу, як повноважний орган кримськотатарського народу.

4. Верховна Ради України доручає Кабінету Міністрів України розпочати процес приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів.

5. Верховна Рада України доручає Кабінету Міністрів України терміново подати проекти законів України, нормативно-правових актів України, які визначають та закріпляють статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

Смотрите: Больше тысячи человек пришли проститься с крымским татарином Решатом Аметовым, зверски убитым в Крыму. ФОТО

6. Розробка проектів відповідних законів України та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу, у тісній співпраці з Організацією Об'єднаних Націй, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи відповідно до міжнародного права і стандартів забезпечення прав людини, національних меншин та корінних народів.

7. Верховна Рада України доручає Кабінету Міністрів України розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України та Меджлісом кримськотатарського народу.

8. Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Ранее Цензор.НЕТсообщал, что Турчинов поручил незамедлительно проработать Обращение Меджлиса крымскотатарского народа к Раде.


TUVwRVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhRakJNYWxKcWVVUlJiMDVES3pCWlNGSm5aRU0wTUV4blp6Qk1MMUpuVGtNck1GbE1VWFZPUTNsSlRrTnFNRXh5VW1kT1EzY3dUR3BSZG1SSFRFeDVPSFpNT1VkRE1FeEVVbWQwUTNjd1dVUlNhVE42VVc1T1F6RXdURlJSZEhSRE56Qk1hbEpuV0hwUmJYUkhRVEJaZGxGMlNIcFJiMDVES3pCWlNGSm5aRU0wTUZrNFBRPT0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх