EN|RU|UK
 Политика Украины
  2361  110

 90% участников Евромайдана готовы стоять до конца, - социология

По образовательному уровню на Майдане преобладают люди с высшим (37%) и средним специальным (31%) образованием.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Politican.com.ua.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Евромайдан в Лондоне: Украинцы всего мира поддерживают борьбу за свободу. ВИДЕО

17 - 18 грудня 2013 року агенцією політичного консалтингу «Перспектива» за сприяння дослідницького центру «Імідж-Контроль» було проведено соціологічне експрес-опитування волонтерів, які постійно перебувають на Майдані та учасників, які щойно приїхали для тривалого перебування на ЄвроМайдані.

Характеристика дослідження

Вибіркова сукупність: 800 респондентів

Метод опитування: експрес-інтерв'ю

Об`єкт дослідження: волонтери, які постійно перебувають на Майдані та учасники акції, які щойно приїхали для тривалого перебування на ЄвроМайдані (Київ)

Період опитування: 17-18 грудня 2013 р.

Тип вибіркової сукупності: волонтери, які постійно перебувають на Майдані та учасники, які щойно приїхали для тривалого перебування на ЄвроМайдані (Київ) відбирались за методикою, яка забезпечує випадкову вибірку учасників Майдану

Статистична похибка не перевищує 3,2%

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Депутат Партии регионов: "На Евромайдане 200 тысяч вооруженных людей, это ваххабиты, они принимают экстази и бьют "Беркут"


У дослідженні було використано фундаментальний поділ території України на 4 основні регіональні зони:

1 зона - Західна Україна (або Захід) - включає Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Закарпатську та Чернівецьку області;

2 зона - Центральна та Північна Україна (або Центр-Північ) - включає Хмельницьку, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Чернігівську, Сумську, Житомирську, Кіровоградську, Київську області та м. Київ;

3 зона - Південна та Східна Україна (або Південь-Схід) - включає Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Одеську, Миколаївську, Херсонську області;

4 зона - Донбас та Крим - включає Донецьку, Луганську області та АР Крим.

Зазначимо також, що експрес-опитування було проведене в робочий час в будні дні (не вихідні), що дозволило скласти соціальний портрет волонтерів-учасників ЄвроМайдану, які перебувають там протягом тривалого проміжку часу (постійно).

За даними дослідження переважна більшість постійних учасників ЄвроМайдану - це приїжджі, які представлені мешканцями усіх регіональних зон (в різних пропорціях): як Західної України (38%), так і Півдня-Сходу (29%) та Центру-Півночі (26%). Ще 7% опитаних - це мешканці Донбасу та Криму. Частка киян становить 7% опитаних.Соціально-демографічна структура учасників ЄвроМайдану представлена наступним чином:
- чоловіків - 84%, жінок - 16%,
- молодь (42%) та опитані середньої вікової групи (38%),
- за освітнім рівнем на Майдані переважають люди з вищою (37%) та середньою спеціальною (31%) освітою,
- за сферою діяльності - це переважно робітники промисловості (29%) та бюджетної сфери (21% - освіта, наука, мистецтво тощо). Ще практично кожен десятий учасник - це студент, пенсіонер або тимчасово не працюючий,
- 42% учасників акції - це працівники підприємств державної форми власності.Абсолютна більшість постійних учасників ЄвроМайдану - 99,8% - прибули на Майдан за власною ініціативою і їхнє рішення не пов'язане з жодною партією чи будь-якою громадською організацією. Лише 0,2% опитаних перебувають на Майдані за рішенням політичної партії (що з врахуванням статистичної похибки дорівнює 0%).

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Эпизод украинской революции в истории одного флага. ВИДЕО

Майже половина учасників акції прибули на Майдан самостійно, самі (46%). Серед решти учасників переважають ті, хто дісталися акції в складі великих груп (37%). Зокрема найбільш організовано дісталися до Майдану мешканці Заходу (52% - великими групами). У той час як мешканці Центру-Півночі в переважній більшості діставалися самостійно (73%); мешканці Півдня-Сходу - самостійно (46%) або великими групами (39%), а мешканці Донбасу-Криму - самостійно (50%) або групами до 5 людей (39%).Слід зазначити, що абсолютна більшість волонтерів на момент проведення опитування вже перебувають на Майдані не один день. Кожен десятий опитаний знаходиться на Майдані практично з початку акції (більше 22 днів). Ще по 20% учасників беруть участь в ЄвроМайдані до 2 та 3 тижнів відповідно.46% опитаних приєдналися до участі в акції протягом останнього тижня (від декількох днів), тобто є новими учасниками, які налаштовані на тривале перебування на Майдані.

Також опитування показало, що 90% респондентів готові стояти до кінця проведення акції і припинити акцію лише у разі виконання усіх вимог Майдану. І лише кожен десятий учасник братиме участь в акції конкретно визначену кількість днів.

Источник: https://censor.net.ua/n264746
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх