EN|RU|UK
 Политика Украины
  2665  47

 Высший специализированный суд отбирает помещение у легендарного военного училища. Генералы просят Януковича вмешаться

Президента Виктора Януковича просят спасти Национальный университет обороны имени И. Черняховского.

Как сообщает Цензор.НЕТ, обэтом на своей странице в Facebook написал генерал-полковник,экс-глава СБУ Игорь Смешко. Приводим текст на языкеоригинала.

"Ніколи не думав, що у 2013 році мені прийдеться бути ініціаторомлиста до Президента України, пов"язаного із долею моєго рідноговоєнного училища. Училища, неподільно пов"язанно із військовоюславою України та пам"яттю самого молодого генерала армії такомандувача фронтом часів останьої війни, українця - генерала арміїІ.Д..ЧЕРНЯХОВСЬКОГО.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Минобороны отбирает у Олимпийского чемпиона Ломаченко участок уморя: Место генералу понравилось. ВИДЕО

Лист, який ще находиться на підпису у найбільш авторитетних людейта генералів нашої Батьківщини, але, сьогодні, думаю має правопобачити світ, будучи уже підписаний тими, чиї призвища позначеннінижче:

Президентові України - Верховному Головнокомандувачу Збройних СилУкраїни ЯНУКОВИЧУ Віктору Федоровичу

Шановний Пане Президенте!

Світова історія не знає прикладів існування суверених держав безпотужних сил оборони і армії. Як і прикладів існування сильнихармій без вікових історичних традицій та поваги до них с бокувласного народу і влади.

Народ України вже давно висловлює свою повагу до своєї армії,ставлячи ії у соціологічних опитуваннях по рівню довіри вище усіхінших інститутів державної влади - на другому місці післяцеркви.

Президент України, як гарант Конституції і ВерховнийГоловнокомандувач Збройних Сил України покликаний, згідно законом,забезпечувати оборону та захищати суверенітет нашої держави.

У звізку із цим, просимо Вас втрутитись у ситуацію, яка склаласьнавколо розпорядження Кабінету міністрів України № 503 - р від 3липня 2013 р. про передачу будівлі головного корпусу вищоговоєнного учбового закладу (ВУЗ) України - Національногоуніверситету оборони ім. І.Д. ЧЕРНЯХОВСЬКОГО - Вищомуспеціалізованному суду України з розгляду цивільних та кримінальнихсправ. Це рішення глибоко вразило увесь офіцерський та ветеранськийкорпус України.

У наступному році виповнується сто років, як у цій історичнійбудівлі - одного із найстаріших в Україні воєнних училищ,безперервно, за винятком трьох років фашистської окупації,готувалися офіцерські кадри. 53 офіцери - випускники цього воєнногоучилища у роки Великої Вітчизнянної Війни стали Героями РадянськогоСоюзу. Його випускник 1928 року самий молодий генерал армії такомандувач фронту часів Великої Вітчизняної війни Іван ДаниловичЧЕРНЯХОВСЬКИЙ був удостоєний цього звання двічі.

Україна за усю свою багатовікову історію не знала полководця -українця, який би командував більшим військовим формуванням -фронтом ( біля мільойну солдат у підпорядкуванні) та віддав своєжиття у 1945 у віці 38 років в боях у Східній Пруссії.

Ще зовсім недавно Вашим Указом від 22 лютого цього року за № 85/2013 еквіваленту української академії Генерального Штабу -Національному університету оборони було присвоєно його ім'я. МовоюВашого Указу, як: " уславленому сину українського народу, видатномуполководцю".

Тепер же, у відповідності до розпорядження Кабінету міністрівУкраїни № 503 від 3.07.2013р., в стінах будівлі головного корпусувоєнного училища, нерозривно пов'язаного протягом століття ізвоєнною історією нашої держави, в якому:

- у 1925 по 1928 рр. навчався генерал армії І.Д, ЧЕРНЯХОВСКИЙ таякий був навічно увінчаний званням почесного курсанта цьогоучилища, посмертно;

- юнкера якого, на початку минулого століття, надихали М.БУЛГАКОВАна написання роману "Біла гвардія";

- курсанти - артилеристи зведеного артполку якого, майже усізагинули у 1941 році при обороні м. Києва;

- та тисячі інших офіцерів - його випускників вмирали в боях ікров"ю писали його бойові традиції -

збираються розмістити один з спеціалізованих судів України.

Хочемо щиро вірити, пане Президенте, що Ви захочете та зможетевиправити ситуацію та захистити те, що не має матеріальної ціни -Силу і Честь нашої Держави - українську армію.

З повагою:

А. ЛОПАТА, генерал - полковник, заступник Міністра оборони України( 1992р.), начальник Головного ( с 1994р. - Генерального) штабуЗбройних Сил України - перший заступник Міністра оборони України (1993- 1996 гг.), голова Громадської колегії при Міністерствіоборони України ( з 2005 р.)

І. СМЕШКО, генерал - полковник, Голова Комитету з питань розвідкипри Президентові України ( 1995 - 1998рр., 2004 - 2005 рр.),начальник Головного управління розвідкі МО України ( 1997 -2000рр.), заступник, перший заступник, в.о. Секретаря РНБО України(2000 -2003рр.), Голова СБУ ( 2003-2005рр.)

О. КІХТЕНКО, генерал армії України, перший заступник - начальникштабу ( 2001 - 2005рр.) Командуючий ( з 2005г. ) Внутрішнімивійськами Міністерства внутрішніх справ України ( 2005 -2009рр.)

М. ОБИХОД, генерал - лейтенант юстиції, заступник Генеральногопрокурора - начальник управління з розслідування особливо важливихсправ Генеральної прокуратури України (1998 - 2000рр. ) заступникГолови СБУ ( 2003- 2005 рр.)

Ю. ПРОКОФЄВ, генерал - майор, начальник Головного управліннявоєнної освіти МО України ( 1991- 1996рр.), начальник управлінняГоловного управління розвідки МО України ( 1999 - 2000рр.),заступник, перший заступник Секретаря РНБО України ( 2003- 2005рр.)

В.А. РАЄВСЬКИЙ, генерал - майор, начальник Управління Аеромобільнихвійськ Збройних ил України (1992-1998гг.), віце - президентУкраїнського фонду соціальних гарантій військовослужбовців таветеранів ЗС України(
2005- 2009рр.)

Источник: https://censor.net.ua/n258809
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх