EN|RU|UK
 Политика Украины
  617  39
Материалы по теме:

 Янукович имеет право освободить Тимошенко без принятия дополнительных законов, - "Батькивщина"

Согласно Конституции и собственному указу о процедуре помилования, Янукович имеет право освободить Юлию Тимошенко без принятия дополнительных законов.

Об этом, как передает Цензор.НЕТ, говорится в заявлении «Батьківщини», которое публикуется на языке оригинала.

«Ми ще раз звертаємося до представників української влади, правлячої партії та експертного середовища. Ми просимо не жонглювати нормами чинного законодавства, оскільки воно насправді жодним чином не обмежує право президента здійснити акт помилування», - йдеться в заяві партії.

У «Батьківщині» нагадали, що обмежень щодо обставин і причин помилування в Конституції України не міститься. Процедура помилування регламентується Указом Президента № 902/2010 в ід 16 вересня 2010 року " Про Положення про порядок здійснення помилування».

«У п.6 вищезгаданого Указу йдеться про те, що «клопотання про помилування засуджених, які… не відбули половини призначеного їм строку покарання…можуть бути задоволені лише за наявності обставин, що потребують особливо гуманного ставлення». Таким чином, жодна норма українського законодавства не обмежує право президента звільнити Юлію Тимошенко. Жодних інших обмежень, в тому числі щодо сплати будь-яких коштів, цей указ не містить», - підкреслили в партії Юлії Тимошенко.

«Нагадуємо, що президенту офіційно подане клопотання про помилування від місії Кокса-Кваснєвського, підтримане майже двомастами народними депутатами. Крім того, з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко до президента звернулися глави українських церков», - йдеться в заяві.

«Батьківщина» звертає увагу на те, що ще один політичний в'язень Юрій Луценко був звільнений саме за клопотанням місії Кокса-Квасьнєвського та Валерії Лутковської, і тоді це не завадило Януковичу поставити свій підпис під документом.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Поднимать вопрос о помиловании Тимошенко преждевременно, - Лукаш

«Отже, заяви про необхідність ухвалення якихось додаткових законів для звільнення Юлії Тимошенко є відвертою неправдою. До того ж владні фракції жодного разу не підтримали ініціативи «Батьківщини» щодо звільнення лідера опозиції, які вносилися на голосування неодноразово. Наприклад, "регіонали" не голосували за законопроект про декриміналізацію деяких статей Кримінального кодексу. Жодних обмежень для помилування насправді немає, і питання свободи Юлії Тимошенко та європейського майбутнього нашої країни залежить лише від політичної волі Віктора Януковича», - підкреслили в «Батьківщині».

TUVwVVVYUmtRemN3VERSbk1FdE1VWFZPUXpnd1REZFNhVTVETVRCTU0xRjFkRU1yVEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEzY3dXVVJSZEdSSFFqQlpTamd3VEdaUmMwNUhVREJNVEZGMU9VTXhNRXd6VVhWT1F6Rm1Ua2RDTUZsUVVYUkllbEZyWkVOM01GbE1VbXBPUXpZd1RHcFJjM1JIU2pCTWFsRjJaRU4z
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх