EN|RU|UK
 Политика Украины, Здоровье
  1395  37

 На уровне Минздрава происходят беспрецедентные злоупотребления, - глава ВСК

Временная следственная комиссия Верховной Рады Украины по расследованию деятельности Министерства здравоохранения констатировала многочисленные факты нарушений, допущенных руководителями министерства.

Об этом на брифинге сообщил председатель ВСК, народный депутат от фракции «Батькивщина » Анатолий Дырив, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу "Батькивщины" .

За словами народного депутата, за час роботи ТСК направила 370 запитів до відповідних контролюючих та правоохоронних органів за фактами зловживань і порушень законодавства в сфері охорони здоров'я: «Ті факти, які були підтверджені та відобразилися в звіті, говорять про безпрецедентні зловживання, які відбуваються на рівні Міністерства охорони здоров'я».

Член ТСК, народний депутат фракції «Батьківщина» Павло Петренко наголосив, що тільки правоохоронними органами було порушено близько 180 кримінальних проваджень: «Їх палітра надзвичайно широка Це і питання щодо перевищення влади, і щодо шахрайства, щодо підробки документів, це і питання допущення до обігу фальсифікованих медичних препаратів».


Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: Богатырева провалила все государственные программы: в МОЗ процветает мошенничество и коррупция, - комиссия ВР. ВИДЕО

«Зараз ці кримінальні провадження знаходяться на особистому контролі у МВС і, незважаючи на шалений супротив чиновників МОЗу, я маю надію, що вони дійдуть до кінця - до відповідних вироків суду», - зазначив Павло Петренко.

Анатолій Дирів також нагадав, МОЗ саботувало роботу ТСК, міністерство не надало комісії жодних пропозицій щодо покращення ситуації в сфері охорони здоров'я, не надало жодних законодавчих ініціатив в цій сфері: «Попри це ТСК спромоглась провести грунтовну роботу, сформувати звіт на понад 100 сторінок з конкретними пропозиціями, конкретними фактами, які були досліджені по всім сферам роботи МОЗу».

За словами депутата, було встановлено, що фактично провалені всі держпрограми у сфері охорони здоров'я. Так, тільки за минулий рік по частині тендерів, які проводив МОЗ, було переплачено з державного бюджету як мінімум понад 100 млн. грн. державних коштів.

«Так само було встановлено, що була провалена програма вакцинації населення - щеплення отримали лише 60% українців і до того ж вакцинами сумнівної якості. Тільки за минулий рік було винесено понад 50 розпоряджень щодо заборони тих чи інших лікарських засобів у зв'язку з тим, що щодо них були встановлені факти летальних випадків. А закуплене на понад 10 млн. гривень медобладнання простоює у регіонах. При цьому як такої безоплатної медицини вже не існує - 90% українців лікуються за власний кошт», - наголосив він.

«Та кількість порушень, яка викладена у звіті, говорить виключно про одне - очільник МОЗу повинен негайно піти у відставку», - підкреслив голова ТСК.

У свою чергу, Павло Петренко зазначив, що у звіті ТСК чіткі пропозиції змін як у сфері охорони здоров'я, так і в роботі профільного міністерства. Одна з цих пропозицій стосується введення пілотного проекту, на прикладі МОЗ, щодо забезпечення прозорості в сфері державної закупівлі: «ТСК рекомендує ухвалити спеціальний закон, який передбачав би запровадження, системи електронних торгів при державних закупівлях, залучення до цих торгів як західних, так і вітчизняних виробників і недопущення до цих торгів посередників, які не мають жодного відношення до виробництва лікарських засобів».

Окрім того, ТСК пропонує введення референтного ціноутворення на території України, яке дозволить здешевити ціни на імпортні препарати мінімум на 60%, та приведення законодавства в сфері реєстрації препаратів до європейських стандартів.

Анатолій Дирів повідомив, що звіт Тимчасової слідчої комісії підписали 11 із 13 членів комісії, проте перед розглядом звіту на останньому засіданні ТСК 4 представники Партії регіонів відкликали свої підписи.

«Ми зареєстрували проект постанови, в якому пропонується взяти звіт ТСК до відома і направити його до прем'єр-міністра, президента та Генпрокурора. Проте на наступний день була зареєстрована альтернативна постанова, яку підписали 6 членів ПР та ще один член ТСК. У результаті ми маємо два зареєстровані проекти постанов - щодо продовження роботи ТСК на три місяці і щодо заслуховування звіту на цьому пленарному тижні», - повідомив Анатолій Дирів.

TUVwNlVYVk9Remt3VEdaUmRFNUhRVEJNUkZGemFVRjBTVTVETmpCTU4xSm5Ua2RCTUZsUVVYWTVSMGN3VEdwU2FqTjZVVzVPUXpRd1RETlJkRGxETURCWlJGRnpUa041VEdsRVVXdGtReXN3VEZCUmMwNUhRekJaZGxKblRrTXhNRXhNVVhORE9IWXdTa2hSZG5SRGVqQk1SRkpuZEVkTU1GbEVVWFJrUTNrd1RFSTRNRW92VVhSa1IwTXdXVVJSZEdSRE9UQk1jbEYyYVVSUmJqbERkekJNVEZGMFpFTTNUSGt2VVhWMFF5c3dXVVJTWjA1SFJEQk1MMUpvZEVNME1GazVPREJNWmxGMU9VTXJNRmxRVVhZNVF5c3dXVXhTWjA1RE1UQk1TRkYxT1VNeE1Fd3pVWFZPUXpGbVRrTlRNRXRJVVcxdWVsRnVUa00wTUV3elVYUTVRekF3V1VSUmMwNURlUT09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх